Mateusz przed Adrianem

STM
Zawody organizowane przez Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Karolina w Tarnowie oraz Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Tarnowa zgromadziły na starcie 32 zawodników, grających systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie ośmiu rund. Najlepszy w tym gronie okazał się Mateusz Markiewicz z Tarnowa, gromadząc na koncie 6.5 pkt. Drugie miejsce z takim samym dorobkiem wywalczył Adrian Wcisło z Bochni, a trzecie miejsce zapewnił sobie Artur Dworak z Tarnowa - 6 pkt. Pozostałe lokaty w czołowej szóstce zajęli: 4. Piotr Widła (Rzezawa) - 6 pkt., 5. Mariusz Kilian (Tarnów) - 5.5 pkt., 6. Sebastian Wcisło (Bochnia) - 5 pkt. Wspomnieć wypada o bardzo dobrej postawie Filipa Jasiaka z Tarnowca. Uzyskał on najlepszy wynik w gronie zawodników do lat 10 i z rezultatem 5 pkt. sklasyfikowany został na ósmej pozycji. Najlepszą spośród trzech startujących w turnieju dziewcząt okazała się Anna Urbańska z Szczepanowa. Zdobyła ona 3 pkt., co pozwoliło jej na zajęcie 25. miejsca. Czołowi młodzi szachiści otrzymali nagrody rzeczowe, medale i upominki, które wręczał - sam uprawiający zresztą tę dyscyplinę sportu - wiceprezydent Tarnowa, Andrzej Sasak.

Szachy

W sobotę w sali Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii bł. Karoliny w Tarnowie rozegrany został drugi podczas tegorocznych wakacji turniej szachowy dla dzieci i młodzieży.
   Równolegle odbywał się także turniej dla seniorów. Udział w nim wzięło 8 zawodników, rywalizujących systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce z kompletem 7 pkt. zajął w nim Grzegorz Widła z Rzezawy, wyprzedzając Leszka Dworaka - 6 pkt. oraz Stanisława Kiliana i Bogumiła Stanka (wszyscy Tarnów) - po 3.5 pkt.