Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Matka Teresa i ja" - głośna produkcja nagrodzona na festiwalu katolickich filmów w Rzymie w krakowskim kinie Cinema City Zakopianka

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
"Matka Teresa i ja"
"Matka Teresa i ja" Materiały prasowe
Na ekrany kin trafił film film "Matka Teresa i ja". Ta poruszająca produkcja odniosła międzynarodowy sukces, zdobywając prestiżową nagrodę dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich Mirabile Dictu w Rzymie. Obraz można obejrzeć w Krakowie w kinie Cinema City Zakopianka.

100 najlepszych potraw na świecie - jest ranking!

emisja bez ograniczeń wiekowych

W filmie przenosimy się do świata dwóch wyjątkowych kobiet, których życie to epopeja pasji i determinacji, mimo wielu wewnętrznych rozterek. To opowieść, która sięga głęboko w serca i prowokuje do refleksji nad sensem egzystencji, jednocześnie zacierając granice czasu oraz pokoleń. Bliżej i dokładniej poznajemy historię Matki Teresy z Kalkuty oraz Kavity - młodej Brytyjki, utalentowanej skrzypaczki, o indyjskich korzeniach. Obydwie podążają za swoim własnym powołaniem, choć stawiają czoło osobistym dylematom.

Kavita, mieszkująca we współczesnym, tętniącym życiem Londynie, staje w obliczu miłosnych i rodzinnych trudności. W poszukiwaniu odpowiedzi na wiele nurtujących ją pytań, udaje się do indyjskiej wioski, gdzie spędziła dzieciństwo. Odkrywa tam niezwykłą historię Matki Teresy z Kalkuty i jej oddanej służby ubogim. Dzięki temu odnajduje współczucie, szczęście i sens w swoim życiu.

W retrospekcji widzimy młodą Matkę Teresę, która diametralnie zmienia bieg swojego życia, kiedy słyszy wezwanie Jezusa do posługi potrzebującym w slumsach. Bez wahania porzuca swój dotychczasowy tryb życia i zakłada zakon Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości. Historia Matki Teresy staje się dla Kavity źródłem wielkiej inspiracji i ogromnym wsparciem w radzeniu sobie z wyzwaniami.

W obsadzie filmu "Matka Teresa i ja" znaleźli się m.in. Banita Sandhu (Kavita), Jacqueline Fritschi-Cornaz (Matka Teresa) i Deepti Naval (Deepali). Inspiracją do stworzenia tej opowieści były osobiste przeżycia Jacqueline Fritschi-Cornaz podczas jej podróży do Indii i spotkania z ubogimi. Dzięki tym doświadczeniom narodziła się Fundacja Zariya, która zaangażowała się m.in. w finansowanie tego filmu. Celem fundacji jest inspiracja ludzi na całym świecie pozytywnymi wartościami, takimi jak współczucie, życzliwość, szacunek oraz miłość.

Produkcja filmu była ogromnym wyzwaniem, gdyż twórcy starali się oddać autentyczną atmosferę lat 50. XX wieku w Kalkucie oraz trudne warunki życia w ubogich dzielnicach. Emocjonalna muzyka, stworzona przez utalentowanych kompozytorów Waltera Maira i Petera Scherera, podkreśla kluczowe tematy, z którymi mierzyły się bohaterki: miłość, poświęcenie, współczucie, wiara, wytrwałość czy powołanie.

"Matka Teresa i ja" to film, który nie tylko wzrusza i inspiruje, ale także przedstawia siłę i determinację kobiet w realizacji swoich marzeń, planów, powołań, pomimo wielu osobistych trudności i wątpliwości. To także opowieść o wielkiej pasji, miłości i odkrywaniu sensu w niespokojnym współczesnym świecie.

Film można obejrzeć w Krakowie w kinie Cinema City Zakopianka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: "Matka Teresa i ja" - głośna produkcja nagrodzona na festiwalu katolickich filmów w Rzymie w krakowskim kinie Cinema City Zakopianka - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski