Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura z chemii 2016 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego [ZADANIA, ARKUSZE]

Redakcja
Drogi Maturzysto! Przed przystąpieniem do rozwiązywania poniższego arkusza maturalnego warto sobie zdać sprawę z tego, że jego opracowanie wiąże się ze ściśle określonymi regułami. Arkusze winny bowiem zawierać zadania obejmujące różne treści ujęte w Podstawie programowej1, dlatego w ramach powtórki przed egzaminem maturalnym warto szczegółowo się z nią zapoznać i gruntownie powtarzać kolejne zagadnienia. Istotną kwestią jest dobre zaznajomienie się z tablicami „Wybrane wzory i stałe fizykochemiczne na egzamin maturalny z biologii, chemii i fizyki.”

Matura 2016. Na UJ odbyła się próbna matura z chemii [ZDJĘCIA, ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Matura z chemii 2016 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego [ZADANIA, ARKUSZE]
Znajdziesz w nich wszystkie niezbędne dane do rozwiązywania zadań, takie jak wzory aminokwasów, wartości punktu izoelektrycznego aminokwasów, stałe i jednostki fizyczne i chemiczne, wartości stałych dysocjacji wybranych kwasów i zasad oraz tabelę rozpuszczalności wybranych soli i wodorotlenków, szereg elektrochemiczny wybranych metali i największe źródło informacji - układ okresowy pierwiastków chemicznych.

Pamiętaj o dokładnym wczytywaniu się w informację wprowadzającą oraz treści zadań, a w zadaniach rachunkowych zwróć uwagę na jednostkę i dokładność, z jaką należy podać wynik. Na egzaminie maturalnym używaj długopisu/pióra wyłącznie z czarnym tuszem/atramentem. Nie używaj korektora, a błędne zapisy wyraźnie przekreśl.

Pamiętaj, że zapisy w brudnopisie nie będą oceniane. Nie wpisuj żadnych znaków w części przeznaczonej dla egzaminatora. Nade wszystko pisz czytelnie!!! Rozwiązywanie zadań rozpocznij od przeczytania instrukcji do arkusza, którą zamieszczamy poniżej. W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, zachęcamy Cię, abyś do nas napisał.

Wszystkich maturzystów zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego kierunkami studiów. Gorąco zachęcamy do podjęcia studiów na naszym Wydziale!

Karol Dudek, Michał Płotek, Tomasz Wichur
[email protected]

Instrukcja dla zdającego:

- Arkusz składa się z 27 zadań. Odpowiedzi i rozwiązania zapisz w miejscu na to przeznaczonym.
- Czas przeznaczony na rozwiązywanie arkusza to 180 minut. Aby wynik próbnego egzaminu był miarodajny, kontroluj czas.
- Do uzyskania masz 60 punktów.
- W rozwiązaniach zadań rachunkowych przedstaw tok rozumowania prowadzący do ostatecznego wyniku oraz pamiętaj o jednostkach.
- Możesz korzystać z Wybranych wzorów i stałych fizykochemicznych na egzamin maturalny z biologii, chemii i fizyki, linijki oraz kalkulatora prostego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski