Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mażoretki zrobiły furorę

Redakcja
Pokaz mażoretek ogromnie podobał się uczestnikom Dni Zabierzowa Bocheńskiego Fot. Jolanta Białek
Pokaz mażoretek ogromnie podobał się uczestnikom Dni Zabierzowa Bocheńskiego Fot. Jolanta Białek
Tradycją Dni Zabierzowa Bocheńskiego są wybory Mistera. Można sądzić, że od tego roku wyznacznikiem tej imprezy będą także pokazy mażoretek. Występ dziewcząt, które zaprezentowały umiejętności taneczne do "Marsza Radetzkiego", wywołał ogromny aplauz publiczności.

Pokaz mażoretek ogromnie podobał się uczestnikom Dni Zabierzowa Bocheńskiego Fot. Jolanta Białek

ZABIERZÓW BOCHEŃSKI. O tytuł Mistera ubiegało się 13 panów. Wygrał "kolekcjoner beczek" z Woli Zabierzowskiej

- To dopiero początki. Grupa działa zaledwie od marca tego roku. W dodatku dzisiaj mażoretki zaprezentowały się w okrojonym - wakacyjnym - składzie - zastrzegają Maria Strzelec, Urszula Wilusz (choreograf i instruktorka) oraz Stanisława Zielińska, które prowadzą zespół.
Grupa ta jest pierwszą tego typu w gminie Niepołomice, a właściwie i w powiecie wielickim. Zespól mażoretek istnieje także w Podstolicach, ale tam jest on "przypisany" do miejscowej Orkiestry Dętej. Niepołomickie mażorteki - dziewczęta z Ochmanowa, Zakrzowa i Zabierzowa Bocheńskiego - to natomiast zespół typowo sceniczny.
Mażoretki działają przy Centrum Kultury w Niepołomicach. Do grupy należy ponad 20 uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Taneczno-marszowych układów oraz żonglowania pałeczkami mażoretkowymi dziewczęta uczą się od niedawna. Mają już jednak spore umiejętności taneczne, ponieważ większość z nich to członkinie niepołomickiej Grupy Taneczno-Akrobatycznej Quatro. - Pracując z młodymi ludźmi, by ich zaciekawić - trzeba co chwilę coś zmieniać. Mażoretki to forma mało popularna, a nietypowa i interesująca. Dziewczętom pomysł utworzenia takiego zespołu od razu się spodobał - opowiada Urszula Wilusz.
O tytuł Mistera Zabierzowa Bocheńskiego walczyło w tym roku 13 kandydatów. Panowie sprawdzali się w trzech konkurencjach. Cięli piłą drewno i przewozili taczkami pustaki - na czas. Rywalizowali też w rzutach piłką tenisową do... baby, czyli formy służącej do wypieku wielkanocnego ciasta. Misterem został Artur Wilkosz z Woli Zabierzowskiej. Tytuł ten zdobył on już po raz trzeci. Tym samym zyskał także przydomek - kolekcjoner beczek. Taka jest bowiem nagroda dla Mistera Zabierzowa Bocheńskiego. W tym roku była to beczka na wino, a w poprzednich latach trofeum stanowiły drewniane pojemniki m.in. do kiszenia kapusty i zbierania deszczówki.
Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Każdy los wygrywał, a dodatkowo wśród osób, które je nabyły, rozlosowano wiele cennych nagród (m.in. rower górski, ścigacz, odtwarzacz DVD). Dochód z loterii fantowej zostanie przeznaczony dla miejscowego gimnazjum. Podczas Dni Zabierzowa fundusze na szkolne potrzeby zbierali też uczniowie gimnazjum, zaopa- trzeni w charakterystyczne puszki - z wizerunkiem biedronki. Takie naklejki otrzymywali też wszyscy, którzy zdecydowali się przyłączyć do akcji. - Naszej szkole patronuje ksiądz Jan Twardowski, "piewca biedronek", nie możemy mieć więc innego symbolu, jak biedronka - wyjaśniała Dorota Kulesza, dyrektorka zabierzowskiego gimnazjum.
O XI Dniach Zabierzowa Bocheńskiego napiszemy też w sobotnim "Tygodniku Wielickim".
Jolanta Białek
[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski