ME w strzelectwie: Łukasz Czapla tuż za podium

Łukasz Czapla był blisko medalu
Łukasz Czapla był blisko medalu Anna Kaczmarz
W Gyor rozgrywane są mistrzostwa Europy w broni pneumatycznej (z 10 m). W swej pierwszej konkurencji strzelania do ruchomej tarczy Łukasz Czapla (Wawel Kraków) zajął 4. miejsce.

Najbardziej utytułowany zawodnik w tej odmianie strzelectwa (w dorobku ma m.in. siedem złotych medali mistrzostw świata seniorów) rywalizację w czempionacie na Węgrzech rozpoczął od startu w konkurencji 40 mix (przebiegi mieszane). Ostatecznie złoto wywalczył Rosjanin Maksim Stepanow (385 pkt), srebro Węgier Jozsef Sike (383), a zdobywcę brązu musiała wyłonić dogrywka, bowiem trzech zawodników - Czapla, Fin Krister Holmberg i Ukrainiec Jehor Czyrwa - miało po 380 pkt.

W dodatkowych seriach jako pierwszy odpadł ten ostatni. W drugiej kolejce Holmberg trafił dwie „10”, a Czapla „10” i „9”. To oznaczało, że na podium stanie Fin. Specjaliści od strzelania do ruchomej tarczy mają przed sobą jeszcze jedną konkurencję - 30+30 (przebiegi wolne i szybkie) - która odbędzie się w piątek.

W ME strzelała już także Weronika Bykowska (TKS LOK Tarnów). Indywidualnie w karabinie zajęła 17. miejsce (411,7 pkt), a w klasyfikacji drużynowej, wraz Katarzyna Komorowską i Dianą Malotką-Trzebiatowską, uplasowały się na 4. pozycji (do podium brakło 6 pkt). Po dwóch dniach ME w Gyor Polacy nie mają medalu. Najbliżej sukcesu dotychczas były juniorki w pistolecie, które drużynowo zajęły 4. lokatę, a do trzecich Niemek straciły tylko punkt.