ME w zapasach. Patryk Ołenczyn powalczy o brązowy medal!

Łukasz Konstanty
Patryk Ołenczyn we wtorek powalczy o brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy. Fot. PAP/EPA/Tibor Illyes
Patryk Ołenczyn, rywalizujący w stylu wolnym w kategorii wagowej 70 kg, we wtorek powalczy o brązowy medal odbywających się w Zagrzebiu zapaśniczych mistrzostw Europy. Jego przeciwnikiem będzie Ukrainiec Ihor Nykyforuk.

Rywalizacja o medale rozpocznie się o godzinie 19:30.

Ołenczyn powalczy o medal, inni bez sukcesu

Ołenczyn, który jako jedyny Polak będzie miał drugiego dnia zawodów szansę na wywalczenie krążka, w poniedziałek stoczył dwie walki. W pierwszej pokonał Macedończyka Fatiego Vejseliego, w ćwierćfinale lepszy od naszego zapaśnika okazał się natomiast Bułgar Ramazan Ramazanow. Wspomniany zawodnik dotarł jednak do finału, dzięki czemu umożliwił Patrykowi rywalizację o brązowy medal bez konieczności tracenia sił w repesażach (Ramazanow jako jedyny w tej kategorii wagowej wystartował dopiero w ćwierćfinale).

W poniedziałek na zapaśniczych matach pojawili się także inni Polacy, nie zanotowali jednak żadnych większych sukcesów. Krzysztof Bieńkowski (65 kg) uległ już w pierwszej walce Rumunowi Stefanowi Comanowi, z kolei Zbigniew Baranowski (97 kg) najpierw uporał się z Magomedgadjim Nurovem z Macedonii, ale w ćwierćfinale uległ Węgrowi Vladislavovi Baitcaevowi. Obydwaj zapaśnicy, którzy zwyciężyli w walkach z Biało-Czerwonymi, przegrali jednak w półfinale, co oznaczało, że nasi zawodnicy definitywnie pożegnali się z rywalizacją.

Starty Polaków drugiego dnia mistrzostw Europy

Wtorek to drugi dzień, w którym na zapaśniczych matach rywalizować będą zawodnicy specjalizujący się w stylu wolnym. Oprócz Ołenczyna, który powalczy o brązowy medal, chorwackiej publiczności zaprezentują się także inni Biało-Czerwoni. Znani są już przeciwnicy, z którymi na początek turnieju zmierzą się nasi zapaśnicy.

• 74 kg. 1/8 finału: Szymon Wojtkowski - Mitchell Finesilver (Izrael)
  • 86 kg. 1/8 finału: Sebastian Jezierzański - zwycięzca walki pomiędzy Aimarem Andruse (Estonia) i Larsem Schaefle (Niemcy)
  • 92 kg. 1/4 finału: Radosław Marcinkiewicz - zwycięzca walki pomiędzy Joshuą Morodionem (Niemcy) i Ermakiem Kardanovem (Słowacja)
  • 125 kg. 1/8 finału: Robert Baran - Ołeksandr Chocianiwski (Ukraina)

We wtorek, bez udziału Polaków, odbędzie się także rywalizacja w kategorii wagowej 61 kg.