Mecz Ajax Amsterdam - Manchester United ONLINE. Gdzie...

Mecz Ajax Amsterdam - Manchester United ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 1 połowa

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Czerwone Diabły cieszą się na murawie, ich cel został osiągnięty - w przyszłym sezonie zagrają w Lidze Mistrzów!

• Koniec! Manchester United wygrywa z Ajaxem Amsterdam 2:0 i wygrywa Ligę Europy!

• Długa piłka w pole karne United trafia w ręce Sergio Romero, który prawdopodobnie przez chwilę sobie z nią poleży.

• Sędzia Damir Skomina dolicza aż cztery minuty do drugiej połowy meczu.

• Na boisku pojawia się Wayne Rooney, Anglik zmienia Juana Matę. Czy to pożegnanie pomocnika z Czerwonymi Diabłami?!

• To powinno być 0:3! Jesse Lingard wybiega sam na sam z bramkarzem niemal od linii środkowej, ale ostatecznie daje się przegonić i upada w polu karnym, nie ma mowy o faulu!

• W końcówce przewagę mają wciąż zawodnicy Ajaxu, ale United nadal pozostaje niesamowicie pewne w obronie.

• Druga zmiana w Manchesterze United. Marcus Rashford zmieniony przez Anthony'ego Martiala.

• Frenkie de Jong zastępuje Jairo Riedewalda.

• Za chwilkę na murawie pojawi się jeszcze Frienkie de Jong.

• ...a także Juan Mata.

• Żółte kartki oglądają sprawca całego zamieszania Jairo Riedewald...

• Ander Herrera ostro starł się z Davym Klaassenem...

• Jesse Lingard zastępuje strzelca drugiego gola, Henrika Mkhitaryana.

• Hakim Ziyech uderza katastrofalnie, prosto w mur - doskonała szansa zmarnowana!

• Henrik Mkhitaryan zagrywa piłkę ręką przed polem karnym, to doskonała okazja do strzału dla piłkarzy Petera Bosza!

• Druga zmiana w Ajaxie. Lasse Schoene zmieniony przez Donny'ego van de Beeka.

• Marcus Rashford pada na murawę w okolicach narożnika pola karnego, sędzia mógł pokusić się o użycie gwizdka, piłkę jednak przejęli Holendrzy.

• Długo konstruowana akcja Ajaxu kończy się niecelnym strzałem Hakima Ziyecha zza szesnastki.

• Dośrodkowanie Paula Pogby trafia na głowę Marouane'a Fellainiego, Belg główkuje na bramkę, uderza jednak prosto w bramkarza!

• Kasper Dolberg zmieniony przez Davida Neresa. Bezbarwny występ Duńczyka.

• Juan Mata ładnym podaniem piętą w pole karne chciał uruchomić jednego z kolegów, ale ci nie zdołali odczytać jego zamiarów i nie ruszyli nawet do piłki.

• Joel Veltman ostro fauluje Juana Matę wyprowadzającego atak United, Holender otrzymuje żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia na głowę młodego defensora Ajaxu, ale piłka tylko odbija się od niego.

• Matthijs De Ligt bardzo odważnie powstrzymał Marcusa Rashforda przy linii środkowej - gdyby nie ta interwencja, napastnik wychodziłby sam na sam z bramkarzem.

• Marouane Fellaini bardzo ryzykownie wchodzi w nogi Lasse Schoene, nie umknęło to uwadze sędziego. Belg ukarany kartką za przerwanie kontry Ajaxu.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Ajaxu przedłuża Chris Smalling, piłka spada pod nogi Ormianina, który ekwilibrystycznym strzałem podwyższa prowadzenie Czerwonych Diabłów!

• Bramka, jest już 2:0! Henrik Mkhitaryan, 2:0 dla United!

• Ostre wejście Amina Younesa w nogi Marouane'a Fellainiego tuż przed polem karnym piłkarzy z Manchesteru, piłka właśnie dla nich.

• Ruszamy z drugą połową finału, piłkę ma Ajax Amsterdam - wszystko będzie jasne już za trzy kwadranse!

• Mecz nie porywa, choć w pierwszej połowie mieliśmy okazję obejrzeć kilka ciekawych sytuacji. Ajax pokazuje, że potrafi zamknąć United na ich połowie, zapewne tak właśnie będzie także po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy w Sztokholmie!

• Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy meczu.

• Davy Klaassen mocnym podaniem chciał uruchomić Kaspera Dolberga, ale Duńczyk nie miał szans - podanie było bardzo niecelne.

• Davinson Sanchez bliski popełnienia koszmarnego błędu w starciu z Juanem Matą przy linii własnego pola karnego, pomocnik United był bliski przejęcia piłki i stanięcia oko w oko z bramkarzem, obrońca w ostatniej chwili naprawił swój błąd.

• Paul Pogba faulowany przez Joela Veltmana na połowie Czerwonych Diabłów. Teraz to piłkarze Jose Mourinho chcą uspokoić swoją grę, bo w ostatnich minutach wkradła się w nią nerwowość.

• Co za rajd, Bertrand Traore! Piłkarz Ajaxu przebojem przedarł się przez defensywę United, minął kilku obrońców, by dać się ograć tuż przed bramką! Co za akcja!

• Od momentu utraty bramki wyraźnie lepszym zespołem są Holendrzy.

• Bertrand Traore przedziera się z piłką przed polem karnym, napastnik pada tuż przed polem karnym, sędzia nie używa gwizdka. Kontrowersyjna decyzja sędziego.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, Henrik Mkhitaryan ukarany za faul na Joelu Veltmanie przy linii środkowej.

• Manchester United długo konstruował swoją akcję, przerwał ją sędzia, który dopatrzył się zagrania ręką Marcusa Rashforda w środku pola. Dobra decyzja arbitra.

• Długie prostopadłe podanie Henrika Mkhitaryana w kierunku Marcusa Rashforda w pole karne pada łupem golkipera Ajaxu.

• Efektowny rajd Antonio Valencii przez prawą flankę kończy się petardą Ekwadorczyka w kierunku bramki, bardzo mocny strzał broni Andre Onana.

• Ajax nie może pogodzić się z utratą gola i błyskawicznie rusza do ataku.

• Piłka trafia przed pole karne do Paula Pogby, Francuz uderza mocno, piłka odbija się od Davinsona Sancheza i wpada do siatki obok bezradnego golkipera, co za pech Holendrów!

• Gooooool! Paul Pogba! 1:0 dla Manchesteru United!

• Składna akcja zespołu z Amsterdamu kończy się podaniem do Bertranda Traore w okolice narożnika pola karnego, piłkarz wypożyczony z Chelsea uderza mocno, pewnie interweniuje Sergio Romero.

• Po nieco słabszym początku meczu Ajax przejął piłkę i stara się powymieniać podania w środku pola.

• Wydawałoby się zbyt mocne podanie z autu trafiło do Juana Maty, hiszpański pomocnik odegrał błyskawicznie pod bramkę w kierunku Marouane'a Fellainiego, Belg mija się z piłką metr od bramki, zabrakło bardzo niewiele!

• Dośrodkowanie Marcusa Rashforda z lewej strony boiska wybite na aut przez wracającego na własną połowę Hakima Ziyecha.

• Długie podanie w kierunku Jairo Riedewalda kończy się stratą Ajaxu - stoper nie miał szans, by dobiec do tego podania, piłka opuszcza boisko przez linię końcową.

• Marcus Rashford złapany na spalonym przy linii końcowej boiska.

• Skuteczna interwencja Antonio Valencii zatrzymuje akcję Matthijsa De Ligta przy linii bocznej.

• Davinson Sanchez faulowany w środku pola, piłka jednak i tak wraca do zawodników United.

• Ciekawe, głębokie dośrodkowanie Daleya Blinda z rzutu wolnego przedłużył Chris Smalling, pod bramką skutecznie interweniuje Andre Onana.

• Szybka interwencja Andre Onany kończy się bolesnym zderzeniem bramkarza z Joelem Veltmanem, obrońca musi dojść do siebie.

• Pierwszy gwizdek Damira Skominy i zaczynamy mecz, przy piłce Manchester United!

• Za nami minuta ciszy, czekamy już tylko na pierwszy gwizdek!

• Przywitanie drużyn za nami, czas na losowanie stron.

• Po raz ostatni w tym sezonie, czas na hymn Ligi Europy.

• Zawodnicy pojawiają się na murawie stadionu w Sztokholmie!

• Friends Arena przygotowana jest doskonale, stadion jest już wypełniony, czekamy tylko na piłkarzy!

• Co ciekawe, pierwszy raz od dawna nie odbędzie się również oficjalna ceremonia rozpoczęcia finału.

• Ponadto oba zespoły będą grały z czarną opaską na ramieniu.

• Przed pierwszym gwizdkiem kibice zgromadzeni na stadionie uczczą pamięć ofiar zamachu w Manchesterze minutą ciszy.

• Rezerwowi United: David de Gea, Timothy Fosu-Mensah, Phil Jones, Michael Carrick, Jesse Lingard, Anthony Martial i Wayne Rooney.

• Rezerwowi Ajaxu: Diederik Boer, Kenny Tete, Heiko Westermann, Frenkie De Jong, Donny van de Beek, Justin Kluivert i David Neres.

• Sędzią dzisiejszego finału będzie pan Damir Skomina ze Słowenii.

• Trzeba przyznać, że dzisiejszy mecz zapowiada się niezwykle ciekawie. Obie drużyny drogę do finału pokonały nie bez problemów, ale oglądając ich spotkania zdecydowanie nie można było narzekać na nudę.

• Piłkarze powalczą dziś o właśnie to trofeum, które jest jednocześnie biletem do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

• Dobry wieczór Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, ruszamy z relacją na żywo z meczu finałowego Ligi Europy! Ajax Amsterdam - Manchester United!

red, DARK/Gazeta Pomorska

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Ajax - Manchester LIVE! Finał Ligi Europy o trofeum i fazę grupową LM

Ajax - Manchester LIVE! Finał Ligi Europy o trofeum i fazę grupową LM ©AFP/East News

Mecz Ajax Amsterdam - Manchester United ONLINE. Od początku bieżących rozgrywek wielu stawiało na właśnie taki zestaw finalistów czyli Manchester United i Ajax Amsterdam. Dwie wielkie i uznane firmy są gwarantem świetnego widowiska w Sztokholmie. Finał Ligi Europy od 20:45. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Ajax Amsterdam - Manchester United ONLINE

Finał obecnej edycji to przełamanie hegemoni drużyn z Półwyspu Iberyjskiego, które zdominowały rozgrywki w ostatnich latach. W siedmiu edycjach LE sześć razy triumfowały zespoły z tej części Europy. Wyłom zrobiła Chelsea Londyn w sezonie 2012/13. Trzy ostatnie razy triumfowała Sevilla, a wcześniej dwa razy Atletico Madryt i raz FC Porto.

Co ciekawe obie dzisiejsze ekipy tak często występujące w rozgrywkach pod egidą UEFA spotkały się ze sobą tylko cztery razy. Pierwszy raz zmierzyły się ze sobą w Pucharze UEFA czyli poprzedniku LE w sezonie 1976/77. W I rundzie rozgrywek Ajax wygrał u siebie 1:0, ale przegrał na wyjeździe 0:2 i odpadł z rozgrywek. Na kolejne mecze przyszło czekać do sezonu 2011/12. Wtedy w 1/16 finału LE Maanchester United wygrał w Amsterdamie 2:0 i przegrał u siebie 1:2, ale w sumie awansował do kolejnej fazy.

Teraz dojdzie do piątej konfrontacji obu drużyn. Więcej szans na zwycięstwo daje się ekipie z Manchesteru, podkreślając głównie doświadczenie piłkarzy oraz przede wszystkim ich menedżera - Jose Mourinho. Portugalczyk to stary wyjadacz. Na swoim koncie ma końcowe zwycięstwa w Pucharze UEFA z FC Porto i w LM z tym klubem oraz Interem Mediolan. Pomimo, że „Czerwone Diabły” są w przebudowie to mają bardziej doświadczonych piłkarzy niż ich rywale, a niektórzy jak Wayne Rooney czy Michael Carrick pamiętają triumf w LM w 2008 roku. To będzie szczególny mecz dla Daleya Blinda, który do MU trafił własnie z Ajaksu.

Największym nieobecnym meczu będzie Zlatan Ibrahimović. Szwed, obecnie grający w MU, do wielkiej kariery startował właśnie w Ajaksie, a przed Friends Areną stoi jego pomnik jako najlepszego piłkarza w historii Trzech Koron.

Sonda

Kto wygra Ligę Europy?

Dla MU trumf w LE to ostatnia szansa, by zagrać w LM, ponieważ w lidze angielskiej „Red Devils” zajęli dopiero 6. miejsce. Dwa sezony poza elitą, dla takiego klubu jak ekipa z Old Trafford to wieczność, a przede wszystkim... ogromne straty finansowe.

To idzie młodość. Tak można określić zespół z Amsterdamu. Ostatnio ekipa Petera Bosza pobiła nieformalny rekord Europy w najniższej średniej wieku zespołu seniorów. Przeciwko Willem II Tilburg średnia wieku piłkarzy Ajaksu wynosiła 20 lat i 193 dni!

Jednak ci młodzieńcy grają jak z nut o czym mogli przekonać się zawodnicy Legii Warszawa, którzy zostali wyeliminowani w 1/16 finału.

Grę Ajaksu w ataku napędzają Holender Davy Klaassen, Bertrand Traore z Burkina Faso i Duńczyk Kasper Dolberg. Nie można wspomnieć, że w tym młodym towarzystwie jest jeden 30-latek. To Lasse Schoene, świetny środkowy pomocnik, który reguluje tempo gry i łata wszystkie dziury, by młodzież mogła hasać.

Bosz choć jest równolatkiem Mourinho, to nie może się równać z Portuglaczykiem. Z wielkim klubie pracuje dopiero pierwszy sezon. Wcześniej prowadził holenderskie Vitesse Arnhem, Heracles Almelo i De Graafschap, a przed Ajaksem trenował Maccabi Tel Awiw. Ajax w lidze holenderskiej zajął 2. miejsce, które premiowane jest grą w 3. rundzie eliminacji LM.

Nie zagrają:

Ajax Amsterdam: Viergever
Manchester United: Bailly, Rojo, Shaw, Ibrahimović

Przewidywane składy:

Ajax Amsterdam: Onana - Veltman, Sanchez, de Ligt, Riedewald - Schöne - Klaassen, Ziyech - Traore, Dolberg, Younes.

Manchester United: Romero - Valencia, Jones, Blind, Darmian - Carrick - Herrera, Pogba - Mkhitaryan, Lingard - Rashford.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Manchester - Ajax 1:2 (Liga Europy, 23.02.2012)
Ajax - Manchester 0:2 (Liga Europy, 16.02.2012)

Ajax Amsterdam - Manchester United TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzą stacje Canal+, TVP 1 oraz Eurosport 1. W wersji mobilnej mecz dostępny w aplikacjach Canal+ Sport Online, Eurosport Player, IPLA TV oraz na stronie sport.tvp.pl. W C+ komentują Marcin Rosłoń i Rafał Nahorny, zaś w TVP Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Początek o 20:45. Relacja LIVE z finału Ligi Europy w GOL24.pl