Mecz Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie...

Mecz Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0 1 połowa

• Koniec spotkania! Bruk-Bet Termalica rzutem na taśmę wyrywa punkt Lechii po wykorzystanym rzucie karnym w doliczonym czasie gry!

• VLADISLAVS GUTKOVSKIS TRAFIA DO SIATKI!!! Uderzył mocno po ziemi, Dusanowi Kuciakowi brakowało niewiele, by sięgnąć piłkę! Jest kołyska dla Kornela Osyry

• Ogromne protesty gospodarzy, którzy domagają się rzutu karnego za zagranie ręką Mario Malocy. Po naradzie z liniowym Paweł Raczkowski wskazuje na "wapno"!

• Tym razem Mario Maloca wybija piłkę po wrzutce Romana Gergela.

• Dawid Nowak główkuje wysoko nad bramką Dusana Kuciaka.

• Czwarty zawodnik Lechii z żółtą kartką. Tym razem jest nim Michał Mak.

• Paweł Raczkowski dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej odsłony.

• Dawid Nowak nie sięgnął piłki po zagraniu Kornela Osyry. Dusan Kuciak z "piątki".

• Sławomir Peszko kończy występ w dzisiejszym meczu. Na ostatnie minuty melduje się Grzegorz Kuświk.

• Hej! Hej! Nieciecza!

- niesie się po kameralnym obiekcie. Poniesie "Słoniki" do remisu?

• Niewidoczny do tej pory Vladislavs Gutkovskis popędził co sił prawą stroną. Nie dość, że stracił piłkę, to jeszcze został nabity. Dusan Kuciak od bramki.

• ... a w Bruk-Becie Termalice za Davida Gubę pojawia się Dawid Nowak.

• Michał Mak zmienia Pawła Stolarskiego...

• Trzeci gol Sławomira Peszki w tym sezonie. Ostatnio trafił do siatki 23 października 2016 r. (z Piastem Gliwice; 3:2).

• Skrzydłowy Lechii dobiega do dalekiego podania. Na lewej stronie "szesnastki" ogrywa na zamach Przemysława Szarka i strzela w stronę dalszego rogu! Krzysztof Pilarz był bez szans!

• GOL DLA LECHII! SŁAWOMIR PESZKO!!!

• Crossowe podanie Romana Gergela do Davida Guby przecina Jakub Wawrzyniak.

• Tym samym zagraniem "popisał" się Sebastian Ziajka. Jęk zawodu na trybunach.

• Pierwsza akcja rezerwowego. Pograł z kolegą na "klepkę", ale jego dośrodkowanie w pole karne pozostawiło wiele do życzenia.

• Roman Gergel pojawia się na placu gry za Patrika Misaka.

• Grzegorz Wojtkowiak z żółtą kartką na koncie.

• 9/4 Strzały/strzały celne 8/4

• Za Lukasa Haraslina pojawia się Steven Vitoria. Zatem Lechia będzie grać trzema obrońcami.

• Lukas Haraslin popędził na bramkę "Słoników" po zagraniu Sławomira Peszki.. Po profesorsku powstrzymał go Patryk Fryc.

• "Żółtko" dla Mario Malocy za faul blisko swojego pola karnego.

• Dusan Kuciak kolejny raz ratuje Lechię przed utratą bramki! Z trudem odbija piłkę po uderzeniu Kornela Osyry. Po chwili bliski gola był Flavio Paixao! Zupełnie niepilnowany na 7. metrze posyła piłkę wprost w Krzysztofa Pilarza!

• Niskie dośrodkowanie Rafała Wolskiego zostało wybite przez obrońcę Bruk-Betu. Szybką kontrę musiał ratować "neuerem" Dusan Kuciak, uprzedzając Patrika Misaka.

• Przemysław Szarek faulem taktycznym powalił Marco Paixao na lewej stronie. Żółta kartka.

• Ależ interwencja Dusana Kuciaka po strzale Davida Guby! Wydawało się, że tak akcja gospodarzy będzie jedną z wielu bez kropki nad "i", a tu plasowane uderzenie mogło zaskoczyć!

• Nieporozumienie Dusana Kuciaka z Mario Malocą mogło sporo kosztować. Koniec końców gospodarze mają aut na wysokości pola karnego rywala.

• W ekipie "Słoników" wymuszona zmiana. Sebastian Ziajka będzie grać za kontuznowajego Guilherme.

• Piłkarze Lechii chcieli wykorzystać moment nieuwagi rywala i zaatakowali lewą flanką. Censtrostrzał Sławomira Peszki trafia w boczną siatkę! Po chwili Dusan Kuciak z trudem paruje atomowe uderzenie Davida Guby!

• Niezłe uderzenie Guilherme z rzutu wolnego z ok 25 metrów. Bramkarz Lechii miał ułatwione zadanie, bowiem piłka leciała w sam środek bramki.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian. Od razu atak gospodarzy przynosi rzut rożny. Po wrzutce z prawego narożnika Dusan Kuciak pewnie piąstkuje poza "szesnastkę".

• Powracamy do Niecieczy na drugie trzy kwadranse meczu Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk. Do przerwy był klasyk polskiego filmu, w którym - pisząc eufemistycznie - niewiele się działo. Gospodarzenie oddali ani jednego celnego strzału. Lider Ekstraklasy trzykrotnie, ale bez większego rezultatu. Jak będzie po zmianie stron?

• +2' Sędzia Paweł Raczkowski. pognał sprintem do Marco Paixao, który oberwał dłonią od Vlastimira Jovanovicia. Jednak zamiast sięgania do kieszonki zakończył pierwszą połowę. Termalica bezbramkowo remisuje z Lechią.

• Futbolówka po lekkim rykoszecie w "szesnastce" Termaliki spada w prawy narożnika pola bramkowego, skąd na strzał wślizgiem zdecydował się Lukas Haraslin. Posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Rafał Wolski o własnych siłach, wyraźnie kulejąc, schodzi poza linię boczną.

• Więcej ostrych fauli niż składnych akcji. Rafał Wolski został ostro potraktowany przez Vlastimira Jovanovicia. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Próba ataku Lechii lewą stroną. Seria wrzutek zostaje wybijana przez obronę Termaliki.

• Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem. Tym razem Przemysław Szarek przez pewien czas nie podnosił się z murawy.

• 2-3 podania wystarczyły, by kontra gdańszczan miałaby miejsce już w polu karnym rywala. Marco Paixao nie zdołał jednak opanować futbolówki w decydującym momencie.

• Zdaniem sędziego Rafał Wolski faulowany w kole środkowym. I atak pozycyjny Lechii na obu połowach.

• "Świeca" z prawej strony pada łupem Dusana Kuciaka. Niewiele dzieje się ciekawego na murawie w ostatnich minutach.

• Jeszcze żółtka kartka dla Joao Nunesa. Nie wiemy dokładnie za co.

• David Guba pada w polu karnym Lechii po zahaczeniu przez Jakuba Wawrzyniaka! Nie ma rzutu karnego!

• Anemiczne uderzenie głową Marco Paixao nie mogło zagrozić bramkarzowi Termaliki. Liniowy nie zauważył, że w momencie dośrodkowania Sławomira Peszki był na spalonym.

• Krzysztof Pilarz łapie bezpańską piłkę w własnym polu karnym. W miarę upływu czasu inicjatywa jest po stronie przyjezdnych.

• Kolejny korner Lechii zakończony oddaniem piłki bramkarzowi przez Lukasa Haraslina.

• Górne podanie do Sławomira Peszki było skazane na porażkę. Tym bardziej, że skrzydłowy był na spalonym.

• Flavio Paixao "szukał" brata podaniem w polu karnym gospodarzy. "Nie znalazł" go, gdyż na linii podania byli obrońćy.

• Przerwa w grze. Marco Paixao ucierpiał w starciu z Kornelem Osyrą. Portugalczyk może jednak grać dalej.

• Pewna interwencja Krzysztofa Pilarza po płaskim uderzeniu Rafała Wolskiego zza linii. 16. metra.

• Nie wyszło lewą, to Lechia zaatakowała prawą stroną. Dośrodkowanie Flavio Paixao zablokował Guilherme w taki sposób, że piłka wyszła poza linię końcową. Korner nie przyniósł zagrożenia.

• W odpowiedzi Marco Paixao nabiega na bliższy słupek do centry Sławomira Peszki. Portugalczyk wyprzedził Krzysztofa Pilarza, ale uderzył niecelnie.

• Podwójna interwencja Mario Malocy we własnej "szesnastce". Wybija piłkę, ale "Słonikom" udało się przedrzeć lewą stroną. Bartłomiej Babiarz podaje do Patrika Misaka, który strzela tuż obok lewego słupka!

• Piłka została wybita przed pole karne, gdzie był Jakub Wawrzyniak. Ten posyła crossowe podanie na prawą stronę... za mocno do Pawła Stolarskiego.

• Rajd Sławomira Peszki przerywa David Guba. Goście zyskali rzut rożny.

• Składny atak Lechii lewą stroną zakończony miękką wrzutką w pole karne. Do odbitej piłki nabiega Paweł Stolarskiego, którego strzał głową broni Krzysztof Pilarz tuż przed linią bramkową!

• Kolejny atak spalił na panewce. Dusan Kuciak z "piątki".

• Vladislavs Gutkovskis powstrzymany na lewej stronie przez wracającego Mario Malocę. Na początku spotkania to gospodarze są częściej przy piłce.

• "Słoniki" zaczynają ze środka!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Ostatnie bezpośredni mecz w lidze, rozegrany w rundzie jesiennej, zakończył się zwycięstwem Bruk-Bet Termaliki 2:1 (gole: Vladislavs Gutkovskis x2 - Flavio Paixao).

• Gospodarze, którzy w ostatnich pięciu meczach zanotowali aż trzy porażki (przy dwóch zwycięstwach) plasują się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. "Słoniki" tracą dwa "oczka" do Lecha Poznań, trzy do Legii i dziewięć do Jagiellonii.

Liderem są piłkarze Lechii Gdańsk, którzy w 21 kolejkach zainkasowali 42 punkty. Zawodnicy Piotra Nowaka zdobyli zaledwie "oczko" w trzech ostatnich delegacjach. Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Bruk-Bet Termaliki: Dariusz Trela - Sebastian Ziajka, Samuel Stefani, Roman Gergel, Dawid Nowak, Wojciech Kędziora, Wołodymyr Kowal.

• Z kadry gości w ostatniej chwili wypadł Milos Krasić

• Rezerwowi Lechii Gdańsk: Vanja Milinković-Savić - Steven Vitoria, Michał Mak, Sebastian Mila, Grzegorz Kuświk, Ariel Borysiuk, Karol Fila.

• Są różne sposoby "wyciszenia się" przed meczem :)

• Na relację NA ŻYWO z tego starcia zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• W drugim piątkowym meczu 22. kolejki Ekstraklasy czeka nas starcie w czołówce tabeli - piąta Bruk-Bet Termalica zmierzy się z liderem, Lechią Gdańsk! Początek spotkania już za 20 minut!

Termalica – Lechia LIVE! Trudne zadanie lidera ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lechia Gdańsk ONLINE. Lider Ekstraklasy w 22. kolejce zagra na wyjeździe. Czy odegra się „Słoniom” za porażkę z sierpnia ubiegłego roku? Początek o 20:30, relacja LIVE w GOL24

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lechia Gdańsk ONLINE

Lechia po wygranej nad Jagiellonią dobrą formę będzie chciała potwierdzić w Niecieczy. Jesienią na wyjazdach radziła sobie różnie, więc dzisiejszy mecz będzie dobrym egzaminem.
Za kartki na pewno będą pauzować Rafał Janicki i Michał Chrapek. Poobijany był Milos Krasić, a z urazem boisko opuścił Sławomir Peszko. Ten ostatni wrócił jednak do treningów z zespołem i ma być gotowy do gry. Dla biało-zielonych to będzie okazja do rewanżu, bo w poprzednim roku z Termaliką doznali jedynej porażki w Gdańsku.

- Mamy szeroką kadrę i możliwości, aby zastąpić nieobecnych piłkarzy - mówi Piotr Nowak, szkoleniowiec Lechii. - Wszyscy byli zjednoczeni, aby w topowym meczu pokonać Jagiellonię, a teraz trzeba zagrać skoncentrowanym i udowodnić, że to nie był przypadek i że potrafimy grać także na wyjazdach. To będzie interesujący mecz, musimy być wyrachowani, podjąć walkę i zachować chłodną głowę. Sławek Peszko wrócił do treningów i zobaczymy czy nie będzie odczuwał skutków urazu, bo na tym meczu sezon się nie kończy.

Sonda

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Na swoją szansę jeszcze będzie musiał poczekać Gino van Kessel. - Przygotowanie szybkościowe jest, ale wytrzymałości mu brakuje. Pracujemy nad tym. Nie jest brany pod uwagę na mecz z Termaliką, choć przez kontuzje to może się zmienić. Od poniedziałku powinien trenować z zespołem - powiedział Nowak.

Kto będzie strzelał karnego, jeśli biało-zieloni będą mieli w Niecieczy ten stały fragment gry? Flavio Paixao i Grzegorz Kuświk pokłócili się podczas meczu Lechii z Jagiellonią Białystok o to, kto powinien wykonać rzut karny. Ostatecznie zdenerwowany Kuświk odpuścił, a Flavio pewnie posłał piłkę do siatki.

- Zostawiłem decyzję piłkarzom, kto ma strzelać karne. Myślałem, że to sobie poukładali, a wyszedł niefortunny zbieg okoliczności - mówi Nowak. - Flavio strzelał z Piastem, Grzesiek z Wisłą Płock, a Marco z Wisłą w Krakowie. Ta trójka się zmieniała co rzut karny. Ja rozumiałem to tak, że teraz następny w kolejce był Flavio, a potem Marco i Grzesiek. Może czasami lepiej jak piłkarz jest wyznaczony, ale uznałem, że ta trójka będzie dawać radę. Są różne sytuacje w meczu, jeśli chodzi o przygotowanie mentalne, formę piłkarza, czy gra mu się układa i czy jest zadowolony. Każdy z nich ma swoje ego, ambicje i che strzelić jak najwięcej bramek. To musi być jednak wyłącznie z dobrem dla zespołu. Trochę się poszturchali, podyskutowali, ale to nie wpłynęło i na pewno nie wpłynie na atmosferę w zespole.

- Wszystko jest w porządku - dodał Flavio Paixao. Flavio w tym sezonie wykorzystał obydwa karne. Marco przestrzelił z Wisłą Kraków, a Kuświk nie wykorzystał jedenastki w meczu z Wisłą Płock, ale skutecznie dobił.

Niecieczanie źle rozpoczęli wiosenną część sezonu, przegrali bowiem na wyjeździe z Lechem Poznań aż 0:3. - Mimo wszystko w stolicy Wielkopolski przegraliśmy za wysoko. Mieliśmy kilka dni na zastanowienie się, co się stało w Poznaniu. Na pewno nie zagraliśmy tak, jak potrafimy. Po porażce z Lechem w drużynie jest dużo sportowej złości. W piątek chcemy zaprezentować taki poziom sportowy i mentalny, jaki prezentowaliśmy jesienią - podkreśla szkoleniowiec niecieczan, Czesław Michniewicz.

Największym dylematem, jaki przed meczem z Lechią ma Michniewicz jest obsadzenie pozycji środkowego obrońcy. Wiadomo bowiem, że za czerwoną kartkę pauzować musi Artem Putiwcew.- Na miejsce Ukraińca aspiruje dwóch zawodników: defensywny pomocnik Mateusz Kupczak, który grał na pozycji środkowego obrońcy w sparingach podczas zgrupowania w Turcji oraz Przemysław Szarek, który z kolei przez większą część przygotowań z powodu urazu pleców nie trenował z pełnym obciążeniem. Mam więc duży dylemat z obsadzeniem tej pozycji - przyznaje trener Bruk-Betu Termaliki.

Tekst: Paweł Stankiewicz/Dziennik Bałtycki, Piotr Pietras/Gazeta Krakowska

Nie zagrają:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Pleva, Putiwcew
Lechia Gdańsk: Janicki, Chrapek, van Kessel, Sławczew, Pawłowski

Przewidywane składy:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz – Patryk Fryc, Kornel Osyra, Mateusz Kupczak, Guilherme – Samuel Stefanik, Vlastimir Jovanović, Bartłomiej Babiarz, Roman Gergel, Patrik Misak – Vladislavs Gutkovskis.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Paweł Stolarski, Joao Nunes (Steven Vitoria?), Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak – Flavio Paixao, Milos Krasić, Ariel Borysiuk, Rafał Wolski, Sławomir Peszko (Lukas Haraslin?) – Marco Paixao.

Forma w ostatnich meczach:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza:
Bruk-Bet Termalica – Skendija Tetovo 2:1 (sparing)
Bruk-Bet Termalica – Łudogorec Razgrad 1:0 (sparing)
Lech – Bruk-Bet Termalica 3:0 (Ekstraklasa)

Lechia Gdańsk:
Lechia – Chojniczanka Chojnice 3:2 (sparing)
Lechia – Drutex-Bytovia Bytów 2:0 (sparing)
Lechia – Jagiellonia Białystok 3:0 (Ekstraklasa)

Ostatnie bezpośrednie spotkania:

Lechia – Bruk-Bet Termalica 1:2 (Ekstraklasa, 28.08.2016)
Lechia – Bruk-Bet Termalica 1:1 (Ekstraklasa, 20.03.2016)
Bruk-Bet Termalica – Lechia 0:1 (Ekstraklasa, 25.10.2015)

Sędzia: Paweł Raczkowski. Arbiter z Warszawy tydzień temu prowadził mecz Ruch Chorzów – Cracovia (0:1). W tym sezonie gwizdał Termalice dwa razy (2:0 z Arką Gdynia, 0:2 z Wisłą Kraków). Lechii również (0:0 ze Śląskiem Wrocław, 0:2 z Koroną Kielce).

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport (w wersji mobilnej spotkanie dostępne dzięki platformie Canal+ Sport Online). Studio od godziny 20:00 (gościem Cezarego Olbrychta będzie Andrzej Juskowiak). Pierwszy gwizdek sędziego o 20:30. Komentują Rafał Dębiński i Kazimierz Węgrzyn. W rolę reporterów z murawy wcielą się Daria Kabała-Malarz oraz Piotr Laboga. Relacja LIVE z Termalica – Lechia w GOL24.pl