Mecz Bruk-Bet Termalica - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Kaja Krasnodębska
Termalica - Ruch LIVE! Czy "Niebiescy" przedłużą zwycięską serię?
Termalica - Ruch LIVE! Czy "Niebiescy" przedłużą zwycięską serię? Maciej Gapinski
Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Ruch Chorzów ONLINE. Jeszcze podczas zimowej przerwy można by śmiało powiedzieć, że w sobotnim starciu z Niecieczy bezwzględnym faworytem będą gospodarze. Przez te kilka tygodni perspektywa nieco się już zmieniła i na dobrą sprawę ciężko jednoznacznie określić, kto wyjdzie górą ze starcia Bruk-Betu z Ruchem Chorzów. Zwłaszcza, że Słoniki nie od dziś miewają problemy z zespołami z dolnej części tabeli. Relacja LIVE od 18:00.

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Ruch Chorzów ONLINE

W tym sezonie ulegli już między innymi Górnikowi Łęczna czy Piastowi Gliwice czyli drużynom z samego dna ligowych rozgrywek. Do tego zaszczytnego grona pogromców Słoni z pewnością chciałby dołączyć również Ruch. Niebiescy bardzo potrzebują kolejnych punktów. Dzięki dwóm wygranym w poprzednich meczch wydostali się ze strefy spadkowej, aktualnie plasując się na czternastej pozycji. Nie mogą się tutaj jednak czuć bezpiecznie. Na swym koncie mają bowiem 22 punkty, dokładnie tyle samo co znajdujący się miejsce niżej Piast Gliwice i tylko jeden więcej niż ostatni Górnik. Z drugiej strony zwycięstwo w Małopolsce pozwoliłoby im dogonić Cracovię.

Ostatnie dwa tygodnie okazały się najlepszymi w wykonaniu podopiecznych Waldemara Fornalika w aktualnym sezonie. Najpierw niepodziewany tryumf przy Łazienkowskiej okraszony efektownymi golami Patryka Lipskiego oraz Macieja Urbańczyka, a w poniedziałek zwycięsko wyszli także z pojedynku ze Śląskiem Wrocław. Przy Cichej to goście dłużej utrzymywali się przy piłce, cóż jednak z tego skoro to Niebiescy byli się skuteczniejsi. Szybkie trafienie Miłosza Przybeckiego ustawiło spotkanie, a pewnie wykonana jedenastka Rafała Grodzickiego tylko potwierdziła ich wyższość.

Tym samym po raz pierwszy w tym sezonie Ruch zwyciężył w dwóch meczach pod rząd. Świetna passa może zostać przedłużona już dzisiaj. Wystarczy "tylko" wygrać z Bruk-Betem. Muszą poradzić sobie bez swojego kapitana Rafała Grodzickiego oraz pauzującego za uderzenie Artura Jędrzejczyka Adama Pazio. Zabraknie także sprzedanego już do Zagłębia Lubin Kamila Mazka. Nieobecność reprezentanta Polski do lat 21 otwiera ogromną szansę przed jego kolegą Łukaszem Monetą. Pomocnik od pierwszej minuty zagrał już przeciwko Śląskowi i wszystko wskazuje na to, że zagra również i w sobotę.

Dobrą wiadomością dla kibiców Ruchu jest powrót do zdrowia Marcina Kowalczyka oraz Martina Konczkowskiego. Z pewnością wzmocnią linię defensywy Waldemara Fornalika. Po drugiej stronie nie zobaczymy natomiast Dalibora Plevy oraz Vlastimira Jovanovicia. Pod znakiem zapytania stoi występ Kornela Osyry.

Czesław Michniewicz przed tygodniem mógł być zadowolony ze swego zespołu. Słoniki wywiozły remis z trudnego terenu przy Łazienkowskiej. Bohaterem był w tamtym spotkaniu Samuel Stefanik. Dzięki jego golowi, niecieczanie zdobyli kolejny punkt. Mają ich już 35. Do ścisłej czołówki tracą jednak sporo.

Jesienią ze starcia między tymi zespołami zwycięsko wyszedł Bruk-Bet. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Vladislav Gutkovskis, a przez resztę gry jego koledzy skutecznie bronili prowadzenia. Zadanie było o tyle łatwiejsze, że Marcin Kowalczyk już w pierwszej połowie zdobył czerwoną kartkę.

Przypuszczalne składy:

Termalica: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Guilherme - Guba (Gergel), Kupczak, Stefanik, Babiarz, Misak - Gutkovskis.

Ruch: Hrdlicka - Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Oleksy - Przybecki, Surma, Lipski, Urbańczyk, Moneta - Niezgoda.

Nie zagrają:

Termalica: Pleva, Jovanović
Ruch: Grodzicki, Pazio

Forma w ostatnich meczach:

Termalica:
Legia Warszawa - Termalica 1:1 (Ekstraklasa, 26.02.2017)
Termalica - Lechia Gdańsk 1:1 (Ekstraklasa, 18.02.2017)
Lech Poznań - Termalica 3:0 (Ekstraklasa, 10.02.2017)

Ruch:
Ruch - Śląsk Wrocław 2:0 (Ekstraklasa, 27.02.2017)
Legia Warszawa - Ruch 1:3 (Ekstraklasa, 19.02.2017)
Ruch - Cracovia 0:1 (Ekstraklasa, 10.02.2017)

Ostatnie bezpośrednie spotkania:

Ruch - Termalica 0:1 (Ekstraklasa, 16.09.2016)
Termalica - Ruch 0:1 (Ekstraklasa, 19.12.2015)
Ruch - Termalica 4:1 (Ekstraklasa, 22.08.2015)

Transmisję przeprowadzi Canal+ Sport. Wstęp o 17:55, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Komentują Rafał Dębiński i Kazimierz Węgrzyn. Relacja LIVE w GOL24.pl