• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, przenosimy się do Zabrza!

• Koniec meczu! Podział punktów w Krakowie!

• Z kartką także Kamil Pestka.

• Sergei Zenjov ukarany kartką za dyskusje z arbitrem w końcówce meczu.

• Wrzutka w pole karne Piasta z rzutu wolnego wybita przez jednego z obrońców. Wciąż atakują Pasy.

• Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Michal Papadopulos zmienia Macieja Jankowskiego.

• Sergei Zenjov z bardzo ostrego kąta uderza z woleja, piłka minęła bramkarza, ale minęła też bramkę!

• Perfekcyjne podanie do Martina Bukaty od Patryka Dziczka, pomocnik w sytuacji sam na sam z ostrego kąta uderza w boczną siatkę!

• Przytomnie do prostopadłego podania wychodził Sergei Zenjov, ale przytomnie wyjściem z bramki ubiegł go Jakub Szmatuła.

• Równie groźnym strzałem odpowiada Mateusz Szczepaniak, piłka uderzona ponad 30 metrów od bramki przelatuje metr nad poprzeczką!

• Sasa Zivec z około 20 metrów uderza metr od słupka! To uderzenie po ziemi było naprawdę niezłe!

• ALEŻ PUDŁO! CO TERAZ ZROBIŁ KONSTANTIN VASSILJEV?! POSŁAŁ PIŁKĘ W KIERUNKU SEKTORA RODZINNEGO NA STADIONIE CRACOVII!

• Rzut karny dla Piasta! Deleu broni ręką strzał Macieja Jankowskiego w polu karnym!

• Lennard Sowah zmienił Jaroslava Mihalika.

• Do wejście na murawę przygotowuje się Lennard Sowah.

• Niezłe dośrodkowanie wprost na głowę Krzysztofa Piątka, ten nie zdołał nawet skierować piłki w kierunku linii końcowej...

• W drugiej połowie wciąż gra toczy się pod dyktando Cracovii, wciąż jednak brakuje goli.

• Poziom spotkania niestety spadł w drugiej połowie, ogląda się to teraz znacznie gorzej.

• Piłka nieoczekiwanie trafiła do Sasy Zivca w pole karne Piasta, jego strzał został zablokowany i piłkę przejęli goście.

• Rzut rożny dla Pasów po wybiciu piłki przez Aleksandara Sedlara.

• Dobra akcja Szymona Drewniaka, pomocnik przedarł się przed pole karne Piasta, akcję zakończył jednak niecelnym strzałem.

• Mateusz Szczepaniak melduje się na murawie w miejsce Mateusza Wdowiaka.

• W Cracovii debiutuje Szymon Drewniak, który zmienia Milana Dimuna.

• Strzał głową Macieja Jankowskiego po dośrodkowaniu Konstantina Vassiljeva mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Dłuższa akcja Pasów zakończona faulem w ataku na Martinie Bukacie.

• Cracovia próbuje uspokoić swoją grę na początku drugiej połowy.

• Strzał przewrotką Krzysztofa Piątka w polu karnym trafia tylko w głowę Heberta.

• Katastrofalne podanie Konstantina Vassiljeva w pole karne Cracovii, z łatwością przejmuje je Adam Wilk.

• Gwizdek sędziego i gramy, piłka dla Piasta Gliwice!

• Piłkarze wracają już na drugą połowę spotkania.

• Ze statystyk wynika, że póki co nieco więcej z gry mają goście.

• Mecz rozpoczął się kapitalnie, od dwóch szybkich ciosów, potem oglądaliśmy walkę cios za cios, liczymy na to samo po przerwie!

• Koniec pierwszej połowy w Krakowie. Do przerwy remis 1:1.

• Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy meczu.

• Konstantin Vassiljev przytomnie uruchomił Macieja Jankowskiego na lewym skrzydle, ale ten posłał piłkę w pole karne prosto do... nikogo.

• Martin Konczkowski przedarł się z piłką w pole karne, jego strzał z ostrego kąta obronił Adam Wilk.

• Pierwsza połowa dobiega powoli końca, żadna z drużyn wciąż nie osiągnęła optycznej przewagi.

• Nic z tego, akcję beznadziejnym uderzeniem kończy Deleu.

• Żółta kartka dla Martina Bukaty, rzut wolny dla Cracovii około 30 metrów od bramki rywala.

• Z rzutu wolnego uderza nowy-stary piłkarz Piasta, piłka szybuje wysoko nad poprzeczką.

• Mocne podanie do Krzysztofa Piątka, ten nie zdołał opanować piłki, ale i tak został złapany przez arbitra na spalonym.

• Miroslav Covilo fauluje w środku pola Konstantina Vassiljeva.

• Dośrodkowanie na głowę Miroslava Covilo, ten uderza metr nad poprzeczką!

• Radosław Murawski ratuje się faulem w sytuacji jeden na dwóch, to mogła być równie dobrze czerwona kartka.

• Niestety potrzebna będzie zmiana - Gerard Badia zmieniony przez Martina Bukatę.

• Mamy krótką przerwę w grze, z bólu zwija się Gerard Badia.

• Mecz póki co ogląda się świetnie, oglądamy walkę cios za cios - oby tak dalej!

• Niesygnalizowanym uderzeniem z ponad trzydziestu metrów bramkarza zaskoczyć chciał Konstantin Vassiljev, piłka jednak nie poleciała, jak sam strzelający by sobie tego zażyczył, powoli zmierzając w rękawice Adama Wilka.

• Rzut rożny dla Piasta i po strzale Aleksandara Sedlara piłka otarła się o poprzeczkę! Co za mecz w Krakowie!

• Perfekcyjny kontratak Piasta! Przytomne podanie do Macieja Jankowskiego na lewe skrzydło, ten posyła ją w pole karne, niezwykle inteligentnie do lepiej ustawionego kolegi przepuścił ją Konstantin Vassiljev, Gerard Badia strzałem z pierwszej piłki posłał futbolówkę do siatki!

• Co za odpowiedź! Gerard Badia na 1:1, ależ kontratak!

• Kapitalne dośrodkowanie Mateusza Wdowiaka z lewej strony boiska, piłkę przed siebie wypluł bramkarz, dopadł do niej reprezentant Estonii, po czym skierował ją do pustej bramki!

• Goool! Cracovia na prowadzeniu, strzelcem Sergei Zenjov, ale bramka trafia na konto... Jakuba Szmatuły!

• Jeszcze jeden faul... tym razem na Martinie Konczkowskim na prawym skrzydle. Kolejna okazja do dośrodkowania piłki w szesnastkę.

• Konstantin Vassiljev nabija Krzysztofa Piątka, goście mają korner.

• Piast szybko wychodzi z kontratakiem, długie podanie do Sasy Zivca, ten stracił piłkę, ale teraz to Piast będzie miał rzut wolny na skraju pola karnego po faulu Deleu.

• Słowak trafia w mur, ale będzie rzut rożny.

• Żółta kartka dla Konstantina Vassiljeva, który stojąc w murze zatrzymał piłkę ręką. Przy piłce Jaroslav Mihalik.

• Jeszcze jeden faul, ponownie przed polem karnym Piasta - faulującym Sasa Zivec. Kolejna szansa dla Cracovii.

• Aleksandar Sedlar fauluje Krzysztofa Piątka na wysokości pola karnego Piasta. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Marcin Pietrowski nabija rywala przy linii końcowej i grę wznowi Jakub Szmatuła.

• Zamieszanie na połowie Piasta, piłka długo utrzymywała się w powietrzu, aż w końcu poza boisko posłał ją Aleksandar Sedlar.

• Długie podanie Martina Konczkowskiego przy linii bocznej na aut wybija Kamil Pestka.

• Pierwszy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego i ruszamy, przy piłce już Cracovia!

• Piłkarze w asyście sędziów pojawiają się na murawie stadionu w Krakowie!

• Frekwencja na stadionie Cracovii w niczym nie przypomina tej z niedawnego finału Euro - na trybunach jest teraz kilka tysięcy kibiców, choć tego można było się spodziewać.

• Rozgrzewka obu drużyn dobiegła końca, mecz zbliża się wielkimi krokami!

• Rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov, Karol Angielski, Martin Bukata, Michal Papadopulos, Denis Gojko, Adam Mójta i Uros Korun.

• Rezerwowi Cracovii: Grzegorz Sandomierski, Michal Siplak, Hubert Adamczyk, Mateusz Szczepaniak, Szymon Drewniak, Krzysztof Szewczyk i Lennard Sowah.

• Dzisiejszy mecz będzie także debiutem Michałą Probiera w roli trenera Cracovii w oficjalnym meczu.

• W jedenastce gości natomiast nie ma zbyt wielu niespodzianek, w koszulce Piasta ponownie zagra dziś Konstantin Vassiljev, nową twarzą będzie młody Patryk Dziczek, który rozegrał póki co tylko trzy mecze (łącznie tylko 143 minuty) w Ekstraklasie w poprzednim sezonie.

• Skład gospodarzy wygląda bardzo ciekawie. W Ekstraklasie zadebiutuje dziś Adam Wilk, swój drugi występ zaliczy Kamil Pestka (pierwszy raz zagrał... z Piastem Gliwice na zakończenie sezonu), z wypożyczenia wraca Mateusz Wdowiak, który poprzedni sezon spędził grając w barwach Sandecji Nowy Sącz. Wykupiony został także Jaroslav Mihalik, który dobrze zaprezentował się podczas młodzieżowych mistrzostw Europy. W barwach Cracovii pierwszy raz zagrają dziś także Sergei Zenjov i Michał Helik.

• Dzień dobry Państwu, zaczynamy relację z meczu Cracovia - Piast Gliwice, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na mecz!

Kaja Krasnodębska

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Cracovia - Piast Gliwice. Pierwsze emocje sezonu 2017/2018 już za nami. Wisła udanie rozpoczęła rozgrywki w dalekim Szczecinie, natomiast jej rywal zza miedzy do swego pierwszego boju stanie dopiero w sobotę. Podobnie jak przed rokiem na inaugurację podejmie na swoim obiekcie gliwickiego Piasta. Obie drużyny spotkały się na zakończenie minionego sezonu, a teraz razem zaczną nowy. Krakowianie zdążyli w przerwie letniej zmienić trenera i... dostawcę strojów.

Mecz Cracovia - Piast Gliwice ONLINE

Mimo, że w ogólnym rozrachunku ubiegły sezon nie okazał się najbardziej udanym dla piłkarzy Cracovii, z pewnością pozytywnie wspominają otwierające go zawody. Wówczas w starciu dwóch pucharowiczów pokonali znajdujących się w dołku Niebiesko-Czerwonych aż 5-1.
Do tamtego spotkania obie ekipy podchodziły po porażkach na europejskich arenach, jednak po jego zakończeniu zadowoleni mogli być tylko jedni. Wydawało się, że bramkami Miroslava Covilo, Mateusza Szczepaniaka, Deleu oraz Marcina Budzińskiego podopieczni wówczas Jacka Zielińskiego udowodnili, że porażka ze Shkendiją Tetovo to tylko wypadek przy pracy. A Piast? A Piast znajdował się wówczas w beznadziejnej sytuacji. Przegrana IFK Goteborg, utrata trenera i blamaż w Krakowie – wszystko w tym samym tygodniu. Gliwiczanom humorów naprawić nie mógł nawet honorowy gol Bartosza Szeligi.

Pod koniec sezonu bardziej zadowoleni z siebie mogli Niebiesko-Czerwoni. Na zakończenie rozgrywek sezonu 2016/2017 ponownie przyjechali na ulicę Józefa Kałuży w Krakowie. Tym razem zaprezentowali się już ze znacznie lepszej strony i po trafieniu Macieja Jankowskiego to oni wyszli z tego starcia zwycięsko. Dzięki temu bardzo trudne dla siebie rozgrywki zakończyli na 10 miejscu w tabeli, co biorąc pod uwagę fakt, że momentami znajdywali się w strefie spadkowej, można uznać za dobry rezultat. W tym roku chcą jednak znacznie więcej. Pomóc w tym mają racjonalne transfery oraz ciężko przepracowany okres przygotowawczy.

Dariusz Wdowczyk, który stery w Piaście przejął wiosną po raz pierwszy miał więcej czasu na pracę ze swoim zespołem. Zabrał go na dwutygodniowy obóz do Opalenicy, gdzie kolejne (niewygrane) sparingi pozwoliły mu wyłonić 24-osobową kadrę. To właśnie tymi zawodnikami, zaprezentowanymi przed meczem towarzyskim z Sigmą Ołomuniec, ma zamiar grać cały sezon. Największą niespodzianką brak Bartosza Szeligi oraz Marcina Flisa, który pod okiem niespełna 55-letniego szkoleniowca dostawał w ostatnich miesiącach więcej szans. Są jednak nowe, bardzo dobrze zapowiadające się nazwiska. Wszyscy trzej nowi zawodnicy to uznane już w naszych rozgrywkach firmy, które w swoich poprzednich klubach stanowiły trzon drużyny. Teraz Konstantin Vassiljev, Martin Konczkowski oraz Aleksander Jagiełło będą walczyć ramię w ramię o górną ósemkę dla gliwiczan.

Grupa mistrzowska to cel minimum także dla Cracovii. Mimo, że od zakończenia sezonu minęło zaledwie kilka tygodni, w zespole Pasów doszło do wielu zmian. Przede wszystkim w sztabie szkoleniowym. Nieco nieoczekiwanie Jacka Zielińskiego zastąpił trener wicemistrza Polski Jagiellonii Białystok Michał Probierz. Nowy szkoleniowiec to także nowi zawodnicy. Wśród krakowian dziewięć nowych nazwisk. Niektóre doskonale znane – do drużyny dołączył między innymi Michał Helik, Szymon Drewniak czy Jaroslav Mihalik, są jednak i całkiem nowi na polskich boiskach piłkarze: Michal Siplak oraz Lennard Sowah. Czy któryś z nich dostanie szanse już w meczu z Piastem? Nie zobaczymy już raczej reprezentanta Polski do lat 21 Pawła Jaroszyńskiego. Defensor Cracovii jest na finiszu załatwiana formalności z włoskim Chievo Werona.

Sędzia

Spotkanie poprowadzi Tomasz Kwiatkowski. Oto zestawienie starć poprowadzonych przez niego w ubiegłym sezonie:
17 sierpnia 2016 Cracovia – Piast Gliwice 5-1 (Covilo x2, Szczepaniak, Deleu, Budziński – Szeliga)
18 listopada 2016 Piast Gliwice – Cracovia 2-2 (Badia, Gotal – Covilo, Budziński)
2 czerwca 2017 Cracovia – Piast Gliwice 0-1 (Jankowski)

Mecz Cracovia - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać?

Spotkanie będzie transmitowane w Canal+ Sport. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 18:00. Relacja LIVE w Gol24.pl. Startujemy o 17:30.