Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w...

0 1 połowa

Pogoń Szczecin

1

1 1 połowa

• Do przerwy Pogoń prowadziła w Krakowie, ale grający w dziesiątkę goście nie zdołali obronić korzystnego rezultatu. W drugiej połowie Cracovia była drużyną zdecydowanie lepszą i zasłużenie sięgnęła po trzy punkty. Podopieczni Michała Probierza mogli nawet wygrać wyżej, ale z pewnością najważniejsze jest dla nich trzecie zwycięstwo z rzędu. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• KONIEC MECZU! CRACOVIA OGRYWA POGOŃ 2:1!

• Kontra Cracovii, Hernandez uderza jednak obok bramki zamiast wystawić piłkę Piszczkowi, który miałby przed sobą pustą bramkę!

• Pogoń wyraźnie zrezygnowana, nic nie powinno się już chyba w tym meczu zmienić.

• Strzał Strózika tym razem bardzo niecelny. Od bramki zacznie Załuska.

• Nie ustaje w atakach Cracovia. Gol zagrał do bardzo aktywnego w drugiej połowie Wdowiaka, ten w ostatniej chwili został zablokowany.

• Co najmniej cztery minuty dłużej potrwa jeszcze ten mecz.

• Dośrodkowanie w pole karne zakończone strzałem Piszczka, lecz piłka ląduje w rękach Załuski.

• Bombę Guarrotxeny na ciało przyjął Piszczek. Napastnik Cracovii szybko podniósł się jednak z boiska.

• Spas Delew chyba nie ma już sił. Zamiast niego na murawie Adrian Benedyczak.

• Jeszcze jedna poprzeczka! Kolejna akcja Cracovii lewą stroną, po dośrodkowaniu uderzał Javi Hernandez i znów blisko było pokonania Załuski!

• Najbardziej aktywny w ofensywie po stronie Pogoni jest z pewnością Delew. Bułgarowi brakuje jednak celności - znów jego uderzenie nie leciało nawet w światło bramki.

• Cracovia atakowała i dopięła swego! Akcja gospodarzy lewą stroną, w polu karnym futbolówkę otrzymał Javi Hernandez i zagrał piłkę wzdłuż bramki, a Sebastian Strózik z bliska wpakował ją do siatki. Ależ zmiany Michała Probierza - drugi z rezerwowych wpisuje się na listę strzelców!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! SEBASTIAN STRÓZIK!

• Kolejne uderzenie Wdowiaka! Tym razem celne, naprawdę świetne, ale wyciągnął się Łukasz Załuska i zbił piłkę do boku!

• Teraz poprzeczka ratuje Pogoń! Uderzał Wdowiak, a po rykoszecie piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła na boisko! W uderzeniach w obramowanie bramki także mamy więc remis 1:1.

• Tomas Podstawski uderza z dystansu, lecz bez problemów łapie piłkę Pesković.

• Po raz pierwszy od października na boisku pojawia się Ricardo Nunes. Wyleczył już kontuzję i zastąpił Radosława Majewskiego.

• Oleksiej Dytyatev fauluje Benyaminę. On także nie zagra w kolejnym meczu po obejrzeniu żółtej kartki.

• Słupek ratuje Cracovię! Po dośrodkowaniu w pole karne tuż przed bramką do strzału doszedł Sebastian Malec i był o krok od zdobycia gola!

• Dośrodkowanie Majewskiego i strzał z trudnej pozycji Benyaminy. Będzie jeszcze rzut rożny dla Pogoni.

• Kolejny faul Kamila Drygasa. Doigrał się kapitan Pogoni - zarobił żółtą kartkę.

• Trzecia i ostatnia zmiana w Cracovii. Milan Dimun na murawie zamiast Damiana Dąbrowskiego.

• Javi Hernandez domagał się rzutu karnego, ale sędzia wskazał tylko na narożnik boiska. Korner nie przyniósł celnego strzału.

• Pogoń broni się całym zespołem, ale myśli też o kontrach. Po jednej z nich Spas Delew złapany na spalonym.

• Uderzenie Wdowiaka z dystansu, piłka ląduje w rękach Załuski. Dobra interwencja bramkarza mimo kozłującej piłki.

• Spore ryzyko Peskovicia, który wyszedł bardzo daleko od bramki. Piłkę miał Benyamina, ale nie skończyło się nawet strzałem.

• Nikt nie przeciął dośrodkowania Sebastiana Strózika. Wrzutka też mogła być jednak lepsza.

• Michal Siplak dośrodkowuje w pole karne z lewej strony, lecz radzą sobie obrońcy Pogoni. Cracovia ma w drugiej połowie ogromną przewagę.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Rupa, ale trafił w Tomasa Podstawskiego.

• Dwa faule Kamila Drygasa w niespełna minutę. Gorąco robi się w Krakowie!

• Błyskawiczna odpowiedź Pogoni! Sporo miejsca miał Delew na prawej stronie, Bułgar oddał mocny strzał i nieznacznie chybił!

• Znakomite podanie Janusza Gola na prawą stronę, Cornel Rapa świetnie dośrodkował w pole karne, a Filip Piszczek uderzył pod poprzeczkę i wyrównał stan meczu!

• GOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! FILIP PISZCZEK!

• Druga zmiana w zespole Cracovii - Sebastian Strózik pojawia się na murawie zamiast Diego Ferraresso.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał oddał Sebastian Walukiewicz. Główka obrońcy Pogoni była jednak zbyt lekka, by zaskoczyć Peskovicia.

• Niko Datković faulował Tomasa Podstawskiego. Żółta kartka dla stopera Cracovii, nie zagra przez to w ostatnim tegorocznym meczu.

• Po dośrodkowaniu w pole karne mieliśmy strzał głową jednego z graczy Cracovii, lecz Załuska pewnie łapie piłkę.

• Jak można było się spodziewać, Cracovia przystąpiła do ataku. Na razie gospodarze mają rzut rożny.

• W przerwie mamy zmianę w drużynie Pogoni. Nieco zaskakującą, bo na boisku pojawia się Soufian Benyamina, zastępując Sebastiana Kowalczyka. Czyżby Pogoń wcale nie zamierzała bronić wyniku?

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• Pogoń Szczecin prowadziła w Krakowie grę, ale wydawało się, że po czerwonej kartce dla Sebastiana Rudola goście będą mieli spore problemy. W końcówce pierwszej połowy Cornel Rapa zagrał jednak ręką, Kamil Drygas strzelił gola z rzutu karnego i to "Portowcy" prowadzą 1:0. W drugiej połowie Cracovia będzie z pewnością atakować - wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Pogoń gra w dziesiątkę, ale rozgrywa piłkę. W szatni Michał Probierz nie będzie raczej zbyt spokojny.

• Odpowiedź Cracovii. Janusz Gol zagrał świetną piłkę do Wdowiaka, lecz ten uderzył obok bramki.

• Aż pięć minut dłużej potrwa pierwsza połowa meczu. Przerw było sporo, szczególnie przy rzucie karnym i czerwonej kartce.

• Długo zastanawiał się sędzia, ale ostatecznie wskazał na jedenasty metr. Kamil Drygas tydzień temu nie wykorzystał "jedenastki" w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, ale teraz nie miał problemów ze strzeleniem gola - Pesković rzucił się w drugą stronę.

• GOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! KAMIL DRYGAS WYKORZYSTUJE RZUT KARNY!

• RZUT KARNY DLA POGONI!

• Cornel Rapa dostał piłką w rękę w polu karnym Cracovii. Mamy VAR!

• Airam Cabrera opuścił boisko. Zastąpił go Filip Piszczek.

• Iker Guarrotxena zaczynał mecz na szpicy, a po czerwonej kartce dla Rudola powędrował na... prawą obronę.

• Odpowiedź Pogoni i bomba z dystansu Kamila Drygasa. Gdyby strzał był celny, Michal Pesković nie miałby szans.

• Dośrodkowanie Damiana Dąbrowskiego z rzutu wolnego trafiło na głowę Airama Cabrery, a ten uderzył tuż nad poprzeczką.

• Sześć minut wystarczyło, aby Sebastian Rudol obejrzał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska! Obrońca Pogoni starał się powstrzymać Wdowiaka po nie najlepszym wybiciu Załuski i faulował rywala.

• Coraz większą przewagę optyczną ma Pogoń. Teraz na zaskakujący strzał zdecydował się Spas Delew. Także jemu brakło celności.

• Składna akcja Pogoni zakończona uderzeniem Radosława Majewskiego sprzed pola karnego. Piłka przeleciała obok słupka.

• Sebastian Rudol faulował Cabrerę. Za zagranie łokciem piłkarz Pogoni obejrzał żółtą kartkę.

• Sebastian Malec, będący stoperem, znalazł się na lewym skrzydle. Dośrodkowanie w pole karne wybite przez obrońców.

• Z oboma piłkarzami już wszystko w porządku. Teraz to Cracovia była częściej przy piłce, lecz Załuska nie ma za wiele do roboty.

• Zderzyli się Airam Cabrera i Javi Hernandez. Obaj leżą na boisku.

• Hubert Matynia na lewej stronie boiska wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Majewskiego na trzeci metr nie przyniosło zagrożenia.

• Po dośrodkowaniu Janusza Gola zrobiło się groźnie - piłkę w polu karnym miał Niko Datković, ale nie zdołał oddać strzału.

• Sporo fauli z obu stron. Teraz przewinił Spas Delew.

• Z kolejnego ataku Pogoni wyszło niewiele. Kowalczyk faulował Diego Ferraresso.

• Radosław Majewski przerzucił piłkę do Kowalczyka, ten wycofał do Kamila Drygasa, a kapitan Pogoni strzelił nad poprzeczką.

• Pogoń atakuje, ale gospodarze dobrze zagęszczają środek pola. Na razie nie mieliśmy groźnych sytuacji podbramkowych z żadnej ze stron, tempo jest jednak całkiem niezłe.

• Akcja prawą stroną Cornela Rapy przerwana przez obrońcę. Rumun w przeszłości grał w Pogoni, lecz w tym sezonie przeszedł właśnie do Cracovii.

• Kamil Drygas zagrał długą piłkę do Ikera Guarrotxeny. Hiszpan strzelał obok bramki, a sędzia wskazał na rzut rożny. Był to błąd, bo Michal Pesković raczej nie dotknął piłki. Z kornera nic nie wyszło.

• Walukiewicz zagrał długą piłkę do Sebastiana Kowalczyka, ten złapany jednak na spalonym.

• Mateusz Wdowiak wpadł w pole karne i przewrócił się, ale o faulu nie mogło być mowy. Za symulację gracz Cracovii upomniany został na dodatek żółtą kartką.

• Po dalekim wrzucie piłki z autu piłka wylądowała w rękach Łukasza Załuski. Golkiper Pogoni z pewnością chce się zrehabilitować za mecz w Gliwicach, gdzie wpuścił trzy gole i wyleciał z boiska.

• Akcja Pogoni lewą stroną nie przyniosła większego efektu. Później z piłką wyszedł Sebastian Walukiewicz i zdecydował się na strzał z dystansu, lecz ta próba była niecelna.

• Na razie sporo chaosu w poczynaniach obu zespołów, choć to Cracovia utrzymuje się przy piłce.

• Obie drużyny w podstawowych kompletach. Cracovia w biało-czerwone pasy, Pogoń na granatowo-bordowo.

• Gramy!

• Losowanie kapitanów za nami. Wygrał je Kamil Drygas, więc Pogoń wybrała stronę, a Cracovia rozpocznie mecz.

• W głośnikach hymn Cracovii, piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Wojciech Myć z Lublina. Już niedługo początek spotkania!

• W czwartej kolejce Pogoń mierzyła się z Cracovią w Szczecinie. Skończyło się remisem 1:1 po golach Adama Frączczaka i Cornela Rapy. Ostatni mecz tych drużyn przy Kałuży skończył się natomiast wygraną Pogoni aż 4:1.

• Oba zespoły notują ostatnio dobre wyniki. Cracovia wygrała z Arką Gdynia i Lechem Poznań, Pogoń w dziesięciu ostatnich ligowych meczach odniosła aż osiem zwycięstw. W Krakowie możemy się więc z pewnością spodziewać dobrego meczu.

• Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Ricardo Nunes, Dawid Błanik, Stanisław Wawrynowicz, Maciej Żurawski, Soufian Benyamina, Adrian Benedyczak

• Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski, Michał Helik, Kamil Pestka, Filip Piszczek, Sebastian Strózik, Michał Rakoczy, Milan Dimin

• U góry możecie już zobaczyć podstawowe jedenastki obu zespołów. Większych zaskoczeń nie ma. Do bramki Pogoni po pauzie za czerwoną kartkę wraca Łukasz Załuska.

• Już za pół godziny rozpocznie się trzeci mecz 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Ekipa Cracovii podejmie na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Maciej Pietrasik!

Jacek Żukowski

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin ONLINE. Ostatnie 7 meczów to 14 punktów na koncie, ostatnie dwa – komplet. Pod względem straconych bramek – 3. miejsce w lidze. Tak, tak to statystyki Cracovii, zespołu, który tak fatalnie zaczął ten sezon. Teraz jest już na zupełnie innym etapie. Ma realne szanse na awans do czołowej ósemki, ale musi wygrywać. W sobotę o godz.15.30 zmierzy się z rewelacyjnie poczynającą sobie Pogonią Szczecin. W ostatnich 10 meczach ten zespół wygrał ośmiokrotnie. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin ONLINE

Oglądaj mecz Cracovia - Pogoń na żywo online w Player.pl >>>

- Był taki moment, w którym byliśmy z Pogonią na samym dnie – wspomina trener Cracovii Michał Probierz. - W drugim roku z rzędu sytuacja się powtórzyła. Pogoń miała duże problemy, masę urazów i nie zdziwiło mnie, że prezes zachowuje spokój. Trzeba pochwalić Pogoń, że drugi raz wyszła z tego.

Przed meczem z Cracovią „Portowcy” nie są w komfortowej sytuacji. Nie zagrają Adam Buksa, Lasza Dwali, Ricardo Nunes. - Problemami Pogoni się nie interesuję, bo naszymi też nikt się nie interesuje – twierdzi Probierz. - Boisko zweryfikuje wszystko. Na pewno goście mają szeroką kadrę, nie jest to klub anonimowy, ma długą ławkę rezerwowych. Pogoń jest poukładana, Tomas Podstawski doszedł do tej drużyny i jest groźny. Pogoń ma indywidualności, niezłą bazę, sześć boisk, poukładane szkolenie. Łatwiej jej ściągnąć zawodników, niż nam, bo 250 km od Szczecina nie ma innego klubu ekstraklasowego, co innego u nas, gdzie tych klubów jest więcej.

Trener Probierz nie ma kłopotów kadrowych, zapewne postawi na tych samych zawodników, którzy przyczynili się do wygranej w Gdyni z Arką 3:0. - Wszyscy są zdrowi, „Dąbek” i Janusz Gol już w 100 procentach i są brani pod uwagę na sobotni mecz – zapewnia szkoleniowiec Cracovii.

W ostatnich dwóch spotkaniach z racji słabo spisujących się Sierdiera Sierdierowa, Antoniniego Culiny, Sergeia Zenjova na skrzydle ustawił prawego obrońcę – Cornela Rapę. I Rumun radził sobie bardzo dobrze. Czy został już na stałe przekwalifikowany? - Cornel jest jednym z jedenastu zawodników – mówi wymijająco szkoleniowiec. - Gra na skrzydle, bo jest w dobrej formie. W Gdyni spisywał się w ofensywie nawet lepiej, poza tym najwięcej biegał.

Na zmiany się nie zanosi. Szczególnie w obronie, która funkcjonuje bardzo dobrze. Poszkodowany jest Michał Helik, w ubiegłym sezonie wybrany na najlepszego zawodnika ligi na tej pozycji, a teraz rezerwowy. - Michał jest wzorem profesjonalisty – mówi szkoleniowiec. - I tak miał duży kredyt zaufania. Zdarzają się takie momenty, w których piłkarz musi przetrwać. Michał jest wzorem jeśli chodzi o zrozumienie sytuacji. Jest wielu zawodników, którzy dobrze trenują i jest mi czasami ciężko nawet ustalić osiemnastkę. Kilku zawodników zaskakuje in plus. Komuś należy się nagroda i może ta sytuacja będzie teraz?

To ostatni mecz Cracovii przed własną publicznością w tym roku. Ostatnio frekwencja nie jest najlepsza, oscyluje wokół 4,5 tys. fanów. Niektórzy protestują wobec działań władz klubu. Zespół jednak zaczął wygrywać. Czy to skłoni kibiców do przyjścia na stadion przy ul. Kałuży? - Oczekujemy, by było wsparcie kibiców mówi trener. - Ale nie dziwię się, że mają mnie dość. Myśleli, że to szybciej pójdzie do przodu. Zrobiliśmy nowy zespół, kibice czegoś więcej oczekują, sam jestem rozczarowany. Gdy byłem w Białymstoku, wielu mnie już wyrzucało i zwalniało. Cieszę się, że zostawiłem stabilny klub. Gdy będę odchodził z Cracovii, też chciałbym, by została taka stabilność.

Sonda

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Cracovia - Pogoń Szczecin?

Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin będzie transmitowany online na żywo w telewizji. Wstęp do meczu rozpocznie się o godz. 15:10 w nSport+. Początek relacji na żywo ze spotkania w telewizji od godz. 15:30 w nSport+. Spotkanie komentować będą Robert Skrzyński i Grzegorz Mielcarski (z Krakowa).

15:30 mecz Cracovia - Pogoń Szczecin