• Na boisku leży Szymański i potrzebna będzie interwencja medyczna

• GOOL z kontry, Michalak z prawej strony podaje do niepilnowanego Vareli, który skierował piłkę do pustej bramki

• Od początku drugiej połowy piłkarze Cracovii rzucili się do ataku czego efektem był pierwszy celny strzał drużyny w wykonaniu Hernandeza

• Piłkarze już na murawie. Sędzia rozpoczyna drugą połowę, a od środka goście!

• Sędzia kończy pierwszą połowe, gdzie mamy na razie bezbramkowy remis, wrócimy za kilkanaście minut.

• Wielkie szczęście gości, pomimo serii nieudanych wybić z własnego pola karnego skończyło sie tylko na niecelnym strzale Deji

• Piątek koncertowo spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem po swojej genialnej indywidualnej akcji w polu karnym!!!

• Pierwsza żółta kartka dla Malarczyka za wejście nakładką w Varele

• Teraz przewagę wizualną ma Wisła, ale nie przekłada się to na sytuację podbramkowe. Cracovia stara grać wysokim pressingiem

• W początkowych minutach panuję chaos, ale po kiksie Malarczyka Wisła ma pierwszy rzut rożny

• Od środka zaczynają gospodarze!

• Sędzia wyprowadza już obie jedenastki na murawę, a to oznacza, ze za chwilę zaczynamy.

• Rezerwowi: Cracovia: Peskovic, Dimun, Wdowiak, Szczepaniak, Steblecki, Pestka, Helik Wisła Płock: Kryczka, Stępiński, Byrtek, Stilić, Rasak, Kante, Biliński

• Cracovia postara się przerwać niechlubną passę 7 meczów z rzędu bez zwycięstwa w rozgrywkach ligowych. Choć przegrali w ostatniej kolejce z Legią 1:0 a Wisła wygrała 3:1 z Pogonią

• Witam i zapraszam na relacje live z ostatniego meczu 10 kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia vs Wisła Płock

Kaja Krasnodębska

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Cracovia - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banaś

Mecz Cracovia - Wisła Płock ONLINE. Przy Kałuży gorzej być już nie może. Ostatnie miejsce w ligowej tabeli, odpadnięcie z rozgrywek Pucharu Polski oraz kontuzje ważnych zawodników. Sytuacja Michała Probierza wygląda coraz gorzej. Czy poniedziałkowe starcie z Wisłą Płock da kibicom promyk nadziei? Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Cracovia - Wisła Płock ONLINE

Patrząc na letnie ruchy transferowe i przede wszystkim nazwisko nowego szkoleniowca Pasów, nikt chyba nie przypuszczał, że w Krakowie będzie działo się tak źle. W Cracovii niektórzy upatrywali nawet zespół górnej ósemki, a tymczasem po 1/4 sezonu plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli.
Dziewięć meczów przyniosło im zaledwie sześć punktów, tym samym można powiedzieć, że przez te tygodnie stracili aż 21 oczek. Większość pozostała jeszcze do zdobycia, a małe różnice pomiędzy kolejnymi zespołami pozwalają wierzyć, że wszystko jest możliwe. Aby jednak ruszyć w górę, trzeba zacząć wygrywać. I to zaraz.

Czy postawa krakowian w ostatnich dniach daje powody ku nadziei? Spotkanie przy Łazienkowskiej nie należało do najgorszych w wykonaniu podopiecznych Michała Probierza. I choć przegrali z mistrzem Polski 0-1, nikt większych pretensji po tym meczu do nich nie miał. Doceniano walkę oraz starania i oczekiwano już czwartkowego starcia w ramach Pucharu Polski. W nim Cracovia zmierzyła się z Zagłębiem Lubin i chyba najchętniej spuściłaby na ten mecz zasłonę milczenia. Trzy stracone w pierwszej połowie bramki pozbawiły kibiców złudzeń. Pasy okazały się dużo słabsze od swoich rywali, a ich rozgoryczenie doskonale prezentuje głupi, ale jakże brutalny faul Oleksyia Dytyateva. Nieprzemyślane zachowanie okazało się dla niego brzemiennym w skutki. Ukraińca czeka miesięczna przerwa od ligowych rozgrywek.

Niespełna 29-letni zawodnik nie jest jedynym, z którego w tym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać Michał Probierz. Z powodu urazów wciąż niedostępni są Adam Wilk, Diego Ferraresso oraz Damian Dąbrowski, natomiast pod znakiem zapytania stoją występy Deleu, Szymona Drewniaka, Miroslava Covilo oraz Lennarda Sowaha. Tak długa lista nieobecnych również nie pozwala optymistycznie patrzeć na krakowską przyszłość. W tak trudnym dla zespołu momencie trzeba uciekać się do rezerwowych zawodników. Czy to wystarczy, aby pokonać płocką Wisłę?

Nie jest to oczywiście najsilniejszy rywal w tej lidze, lecz jak dotąd radzi sobie w niej zdecydowanie lepiej niż Cracovia. Bogatsza o całe pięć punktów, plasuje się na jedenastym miejscu. To jednak szybko może ulec zmianie. Trzy oczka więcej od Nafciarzy mają bowiem Korona Kielce, Sandecja Nowy Sącz oraz Arka Gdynia. Czy po ostatnim gwizdku Jarosława Przybyła Wisła dołączy do grona drużyn z czternastoma punktami?

Taki jest cel numer jeden wyjazdu do Małopolski. W Krakowie podopieczni Jerzego Brzęczka pojawili się już w niedzielę, by mieć jeszcze kilka godzin na regenerację po długiej podróży autobusem. Oni w przeciwieństwie do Cracovii nie mieli okazji w tygodniu rozgrywać spotkania w ramach Pucharu Polski. Z tamtych rozgrywek zdążyli już odpaść, więc ich ostatnim bojem jest ten sobotni z Pogonią Szczecin. Wspominać go mogą w wybornych nastrojach. Przed własną publicznością pokonali Portowców 3-1. Na listę strzelców kolejno wpisali się Damian Szymański, Mateusz Piątkowski oraz Arkadiusz Reca. Przed tygodniem ponownie w meczowej osiemnastce nie znaleźli się sprowadzeni już po zamknięciu okienka transferowego w szeregi płocczan Alan Uryga oraz Semir Stilić. Byli piłkarze Białej Gwiazdy nie mieli jeszcze okazji zadebiutować w nowych barwach. Z pewnością chcieliby to zrobić w bardzo dobrze znanym dla siebie mieście. Czy otrzymają taką szansę?

Wskoczyć mogliby ewentualnie w miejsce kontuzjowanych Kamila Sylwestrzaka czy Maksymiliana Rogalskiego. Do zdrowia powraca powoli Paul Parvulescu, lecz wciąż nie wiadomo nic o jego gotowości na starcie z Cracovią. Czy ostatecznie znajdzie się w meczowym składzie?

Nieobecni:

Cracovia: Adam Wilk, Diego Ferraresso, Damian Dąbrowski (kontuzje), Oleksyi Dytyatev (zawieszenie)
Wisła Płock: Kamil Sylwestrzak, Maksymilian Rogalski

Ostatnie bezpośrednie starcia:

14 października 2016 Cracovia – Wisła Płock 1-0 (Wójcicki)
1 kwietnia 2017 Wisła Płock – Cracovia 4-1 (Kriviec, Wlazło, Piątkowski x2 – Steblecki)
13 maja 2017 Wisła Płock – Cracovia 1-1 (Wlazło – Steblecki)

Forma w ostatnich ligowych meczach:

Cracovia:
Legia Warszawa – Cracovia 1-0
Cracovia – Jagiellonia Białystok (Piątek)
Śląsk Wrocław - Cracovia 2-1 (Wdowiak)
Cracovia – Górnik Zabrze 3-3 (Zenjov, Piątek x2)
Wisła Kraków - Cracovia 2-1 (Piątek)

Wisła Płock:
Wisła Płock – Pogoń Szczecin 3-1 (Piątkowski, Szymański, Reca)
Zagłębie Lubin - Wisła Płock 2-2 (Piątkowski, Varela)
Górnik Zabrze - Wisła Płock 4-0
Wisła Płock – Korona Kielce 0-1
Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 0-1 (Biliński)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Arbiter z Kluczborka miał w obecnym sezonie okazję spotkać się zarówno z piłkarzami Cracovii jak i Wisły Płock. Obydwa spotkania nie należały do najbardziej udanych w wykonaniu mierzących się ze sobą w poniedziałek drużyn. Nafciarze przegrali z Lechią Gdańsk, natomiast zespół Pasów uległ poznańskiemu Lechowi.

Mecz Cracovia - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Cracovii z Wisłą Płock rozpocznie się w Eurosporcie 1 o godzinie 17:30. Początek transmisji z Krakowa o 17:55.

18:00 mecz Cracovia - Wisła Płock