Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

3 1 połowa

• KONIEC!!! Zagłębie demoluje Cracovię na jej stadionie i po świetnej I połowie wygrywa 3:0.

• Adam Buksa uderza głową, ale wprost w ręce Michala Peskovicia.

• Szczepaniak uderzył z pola karnego gości, ale piłka przeleciała nad poprzeczkę.

• II połowa to oddanie inicjatywy gospodarzom, którzy nie potrafią poważniej zagrozić bramce Zagłębia. Tak na prawdę mecz mógłby się skończyć po pierwszej połowie.

• Mamy ostatnią zmianę w meczu. Bartłomiej Pawłowski opuszcza boisko, a wchodzi na nie Filip Jagiełło.

• Zmiana w drużynie gospodarzy: z boiska schodzi Krzysztof Piątek, na boisku pojawia się Mateusz Szczepaniak.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztof Piątek mocno główkował, lecz po jego próbie futbolówka poszybowała obok bramki.

• Zmiana u gości. Arkadiusz Woźniak w miejsce Jakuba Świerczoka.

• Piłkarze Zagłębia starają się grać oszczędnie. Cracovia próbuje stworzyć sobie okazje bramkowe, jednak nie potrafią oddać celnego strzału.

• Zmiana u gospodarzy. Schodzi Jaroslav Mihalik. W jego miejsce Mateusz Wdowiak.

• Frustracja wychodzi z zawodników Cracovii. Tym razem Adam Deja ostro fauluje, za co zostaje ukarany żółtą kartką.

• Czerwona kartka. Oleksiej Dytyatev brutalnie fauluje i wylatuje z boiska!!!

• Zagłębie oddało nieco inicjatywę gospodarzom. Sami częściej próbują swoich szans z kontrataków.

• Javi Hernandez dośrodkował z rzutu wolnego, jednak jego kolega z drużyny uderzył daleko od bramki.

• Krzysztof Piątek oddaje niecelny strzał po zamieszaniu w polu karnym Zagłębia.

• Jakub Świerczok miał szansę na strzelenie gola. Ostatecznie nie udało mu się oddać celnego strzału. Po raz kolejny zachowanie obrońców gospodarzy wołało o pomstę do nieba.

• Gospodarze dośrodkują z prawej strony, jednak dobrze interweniuje Lubomir Guldan.

• Zaczynamy II połowę!!!

• Sędzia kończy I połowę. Cracovia przegrywa po 45 minutach z Zagłębiem Lubin 0:3.

• Wielkie szczęście Cracovii!!! Po katastrofalnych błędach w obronie Cracovii Jakub Świerczok doszedł do sytuacji strzeleckiej, jednak trafił piłką w słupek.

• Alan Czerwiński próbował obiec defensora gospodarzy. Ostatecznie mu się to nie udało.

• Patryk Tuszyński doznał kontuzji i musiał zejść z boiska. W jego miejsce wchodzi Adam Buksa.

• Javi Hernandez ukarany żółtą kartką za bardzo ostry faul na przeciwniku.

• Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sylwester Lusiusz, na boisku pojawia się Sergei Zenjov.

• Bartosz Kopacz zdobył bramkę strzałem głową. Fatalnie w defensywie zachowali się gospodarze.

• GOL dla Zagłębia! Mamy nokaut! Strzelcem bramki Bartosz Kopacz!!!

• Piłkarze Cracovii wyglądają na bezradnych. Rywale szybko organizują się w obronie,a gospodarze nie potrafią przetransportować piłki w pole karne Zagłębia.

• Michal Siplak ukarany za niesportowe zachowanie żółtą kartą.

• Bartłomiej Pawłowski wymienił krótkie podania z Patrykiem Tuszyńskim, dzięki czemu wbiegł w szesnastkę rywali, stając oko w oko z Michalem Peskoviciem. Celnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

• GOL! 0:2. Gola strzelił Bartłomiej Pawłowski

• Ale okazja dla gospodarzy. Krosowe podanie wykonał Jaroslav Mihalik. Piłkę w polu karnym chciał przyjąć Javi Hernandez ale... hm, trudno powiedzieć co zrobił. Podskoczył przy przyjęciu piłki i w efekcie nawet dobrze w nią nie trafił, a ta wyleciała poza boisko.

• Jakub Świerczok dobrze uruchomił z prawej strony Bartłomieja Pawłowskiego, który wywalcza rzut rożny.

• Krzysztof Piątek chcąc rozegrać szybko piłkę nabił ją w innego zawodnika swojej drużyny, przez co stracił piłkę na rzecz Zagłębia.

• Jaroslav Mihalik dośrodkował z lewej strony po ziemi, jednak Bartosz Kopacz wybił piłkę na rzut rożny.

• Piłkarze Cracovii próbują rozciągać grę przerzucając piłkę z jednej strony na drugą. Zagłębie jest jednak bardzo dobrze zorganizowane i nie daje przedrzeć się rywalowi ze własne pole karne.

• Żółtą kartkę otrzymuje Lubomir Guldan.

• Adam Deja szukał szczęścia potężnym strzałem z dystansu. Jego strzał wybija Martin Polacek.

• Patryk Tuszyński po raz kolejny fauluje mijając przeciwnika. Widać, że ma sporo ochoty do gry, brakuje jednak jakości.

• Goście nie zwalniają tempa. Tym razem jednak Patryk Tuszyński faulował podczas ataku.

• Jakub Świerczok strzałem w prawy dolny róg pokonał bramkarza rywali, który miał piłkę na ręce.

• Rzut karny dla gości!!!

• Na razie gra jest wyrównana. Dużo walki w środku pola.

• Zaczynamy!!! Przy piłce piłkarze Zagłębia!

• Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę zaczynamy!!!

• W Krakowie pada cały dzień, co między innymi spowodowało, że trybuny na chwilę obecną świeca pustkami. Warto uspokoić kibiców, że murawa jest w bardzo dobrym stanie.

• Oba zespoły notują w ostatnim czasie gorsze wyniki. Cracovia nie zwyciężyła od pięciu spotkań, z kolei Zagłębie od trzech.

• Michał Probierz spotykał się z Piotrem Stokowcem 11 razy. Częściej górą bywał aktualny trener Zagłębia, który triumfował w sześciu meczach. Cztery razy górą był probierz, z kolei raz pomiędzy zespołami prowadzonymi przez wspomnianych trenerów padł remis.

• W poprzednim sezonie drużyny te mierzyły się ze sobą trzykrotnie.

W rundzie zasadniczej dwa razy padł remis 1:1, z kolei w grupie spadkowej wynik brzmiał 2:2.

• Skład Zagłębia:

• Skład Cracovii:

• Witam bardzo serdecznie!

Już o 20:45 na stadionie im. Józefa Piłsudskiego zostanie rozegrany mecz pomiędzy Cracovią i Zagłębiem Lubin.

Na relację zaprasza Mateusz Wojciechowski!

Kaja Krasnodębska

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Cracovia - Zagłębie LIVE! Ostatni dzwonek dla "Pasów" i Probierza

Cracovia - Zagłębie LIVE! Ostatni dzwonek dla "Pasów" i Probierza ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE. W ostatnim z zaplanowanych na ten tydzień spotkań Pucharu Polski, prawdziwy hit w Krakowie. Lokalna Cracovia podejmie tutaj Zagłębie Lubin. W starciu tych dwóch ekstraklasowych zespołów bezwzględnym faworytem są goście. Czy zdołają dopiąć swego w regulaminowym czasie gry?

Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE

Tak zaciętej rundy 1/8 finału Pucharu Polski nie było od lat. Żadne z czterech spotkań, które już za nami nie zostało rozstrzygnięte w ciągu tradycyjnych 90 minut, ale w każdym do wyłonienia zwycięzcy potrzeba była co najmniej dogrywka.
W konsekwencji osiem zespołów na pewno podejdzie już do weekendowych ligowych starć mając w nogach 120 intensywnej minut walki. Podobnego scenariusza z pewnością wolałyby uniknąć mierzące się ze sobą w Krakowie drużyny: grająca w roli gospodarza Cracovia oraz jej goście z Lubina. Nie oznacza to jednak, że któraś ma ochotę oddać awans ku ćwierćfinałom za darmo.

Z tegoroczna edycją turnieju pożegnało się już kilka cenionych w Polsce zespołów: Lech Poznań, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk czy Jagiellonia Białystok. Ostatni z nich został w ramach 1/16 wyeliminowany właśnie przez Miedziowych. Podopieczni Piotra Stokowca kontrolowali przebieg gry przez praktycznie pełne 90 minut, co udowodnili trafieniami Jarosława Kubickiego oraz Łukasza Janoszki. Białostoczanom nie pomogło nawet kontaktowy gol Arvydasa Novikovasa. Nieco bardziej opornie wyglądała droga krakowian do dzisiejszego spotkania. Oni za pierwszą przeszkodę wylosowali pierwszoligowy GKS Tychy, a o ich końcowym awansie zadecydowały dopiero wygrane rzuty karne. Nerwowej końcówki łatwo można było uniknąć: wystarczyło wykorzystać chociaż jedną z podyktowanych w czasie trwania spotkania jedenastek. Ani Adam Deja ani Krzysztof Piątek nie zdołali jednak pokonać Marka Igaza. Czy łatwiej pójdzie im z golkiperem Zagłębia?

Podopiecznym Michała Probierza ciężko optymistycznie patrzeć w przyszłość. Ostatnie miesiące nie należą do najlepszych w ich wykonaniu. Poza wymęczona wygraną z Tychami, nie mogą pochwalić się większymi osiągnięciami. Po dziewięciu kolejkach ligowych zmagań plasują się dopiero na piętnastej pozycji, mając pod sobą jedynie słabiutką Bruk-Bet Termalicę. Swojej sytuacji nie poprawili w niedzielę, kiedy to pomimo nie najgorszej gry przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 0-1. Faworytem nie będą również w starciu z Zagłębiem. Lubinianie nie zwykli bowiem rozczarowywać. Dobrze radzą sobie nie tylko w Pucharze Polski, ale radość swoim kibicom niosą i w Lotto Ekstraklasie. Aktualnie zajmują najniższy stopień podium tracąc do lidera dwa oczka oraz idąc łeb w łeb z Górnikiem Zabrze oraz klubem ze stolicy. Dziewiąta kolejka przyniosła im jeden punkt. Na jej inaugurację zremisowali 1-1 z Arką Gdynia. Czy Kraków opuszczą w lepszych nastrojach?

W tym sezonie zespół Pasów nie miał jeszcze okazji zmierzyć się z podopiecznymi Piotra Stokowca, ale w ubiegłym sezonie zrobili to trzykrotnie. Co ciekawe, wszystkie z tych starć zakończyły się podziałem punktów. Czy tym razem seria remisów zostanie przerwana?

Sonda

Puchar Polski: Kto awansuje do ćwierćfinału?

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Ten arbiter miał okazję prowadzić już jedno spotkanie lubinian w tym sezonie. Miedziowi pokonali w nim Pogoń Szczecin 3-0.

Bezpośrednie starcia:
24 września 2016: Zagłębie Lubin – Cracovia 1-1 (Janoszka – Budziński)
1 marca 2017: Cracovia – Zagłębie Lubin 1-1 (Budziński – Starzyński)
1 maja 2017: Zagłębie Lubin – Cracovia 2-2 (Nespor, Guldan – Szczepaniak, Piątek)

Droga do 1/8 Pucharu Polski:
Zagłębie Lubin:
9 sierpnia 2017: Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2-1 (Kubicki, Janoszka – Novikovas)
Cracovia:
9 sierpnia 2017: GKS Tychy – Cracovia 1-1, pk: 1-3 (Tanżyna – Deja)

Poprzednie mecze:
Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 1-1 (Tuszyński)
Zagłębie Lubin – Wisła Płock 2-2 (Świerczok, Pawłowski)
Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 2-1 (Starzyński)
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 3-0 (Jach, Starzyński, Buksa)
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1-1 (Czerwiński)

Cracovia:
Legia Warszawa – Cracovia 1-0
Cracovia – Jagiellonia Białystok 1-1 (Piątek)
Śląsk Wrocław – Cracovia 2-1 (Wdowiak)
Cracovia – Górnik Zabrze 3-3 (Zenjov, Piątek x2)
Wisła Kraków – Cracovia 2-1 (Piątek)

Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji IPLA TV. Komentują Mateusz Borek i Tomasz Hajto. Reporterem z murawy będzie Grzegorz Michalewski. Pierwszy gwizdek sędziego o 20:30. Relacja LIVE w GOL24.pl