Mecz Lechia Gdańsk - Cracovia ONLINE. Mecz być albo nie być....

Mecz Lechia Gdańsk - Cracovia ONLINE. Mecz być albo nie być. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Lechia Gdańsk pojedzie do Częstochowy na mecz z liderującym Rakowem, natomiast Cracovia na własnym stadionie zmierzy się z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica.

• Oceny piłkarzy po meczu Lechia Gdańsk - Cracovia (w skali 1-6):

• Dusan Kuciak - 3
    • Henrik Castegren - 3, (Jakub Kałuziński - bez oceny)
    • Mario Maloca - 3
    • Joel Abu Hanna - bez oceny, (Michał Napela - 3)
    • Rafał Pietrzak - 3
    • Kristers Tobers - 2, (Maciej Gajos - 2)
    • Jarosław Kubicki - 3
    • Bassekou Diabate - 4, (Jakub Bartkowski - 4)
    • Marco Terrazzino - 3
    • Flavio Paixao - 2, (Kevin Friesenbichler - bez oceny)

• Virgil Ghita - 3
    • Paweł Jaroszyński - 4, (Cornel Rapa - bez oceny)
    • Karol Knap - 3, (Jewhen Konoplianka - bez oceny)
    • Takuto Oshima - 3
    • Michał Rakoczy - 3
    • Mateusz Bochnak - 2, (Patryk Makuch - 3)
    • Benjamin Kallman - 5
  • Cracovia zasłużenie wygrywa mecz w Gdańsku i praktycznie jest już pewna utrzymania w lidze. Natomiast Lechia jest w bardzo trudnej sytuacji i coraz bliżej zagląda jej w oczy widmo spadku.

• Koniec meczu w Gdańsku! Cracovia wygrywa z Lechią 2:0!

• Maciej Gajos ukarany żółtą kartką.

• Lechia naciska, ale brakuje wykończenia. Gospodarze nie potrafią dojść do pozycji strzeleckiej.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Znakomite dośrodkowanie ze skrzydła trafiło na głowę Jakuba Bartkowskiego, który sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Bartkowski daje nadzieję Lechii na chociaż jeden punkt!

• Wymuszona zmiana w składzie Cracovii. Cornel Rapa zmienił kontuzjowanego Pawła Jaroszyńskiego.

• Teraz Paweł Jaroszyński cierpi przy linii bocznej boiska.

• Kevin Friesenbichler wrzucił w "szesnastkę" gości, ale wprost do rąk bramkarza "Pasów".

• Patryk Makuch zdecydował się na strzał z dystansu, ale pewnie interweniuje Dusan Kuciak.

• Wymuszona zmiana w szeregach Cracovii. Jewhen Konoplianka zmienił Karola Knapa.

• Karol Knap usiadł na murawie i sygnalizuje problemy zdrowotne.

• Rafał Pietrzak wrzucił z lewej strony boiska, ale piłkę spokojnie wyłapał Karol Niemczycki.

• Karol Knap ładnie minął rywala i zdecydował się na prostopadłe podanie, ale Patryk Makuch nie zdołał dopaść do piłki.

• Natomiast Kevin Friesenbichler pojawił się w miejsce Flavio Paixao.

• Dwie ostatnie zmiany w Lechii Gdańsk. Jakub Kałuziński zmienił Henrika Castegrena

• Benjamin Kallman wpadł w pole karne Lechii, minął rywala i precyzyjnym strzałem wpakował piłkę niemal w samo okienko bramki gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Benjamin Kallmann podwyższa na 2:0!!!

• Ofensywna akcja Lechii, ale Flavio Paixao z dystansu uderzył wprost w rywala.

• Dużo gry w środku pola. Lechia zamiast forsować tempo, wydaje się uspokajać grę.

• Karol Knap z rzutu wolnego uderzył niecelnie.

• Henrik Castegren ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

• Maciej Gajos popędził lewą stroną, ale dośrodkował fatalnie.

• Marco Terrazzino znakomicie zagrał w pole karne Cracovii do Rafała Pietrzaka, ale ten w groźnej sytuacji nie zdołał oddać strzału.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Lechii, tym razem bez zagrożenia.

• Dobra wrzutka z narożnika boiska, do wybijanej przed pole karne piłki dopadł Takuto Oshima, oddał strzał i po rykoszecie piłka minimalnie minęła bramkę!

• Paweł Jaroszyński wpadł w pole karne Lechii i oddał strzał z ostrego kąta, ale ponownie ze świetną interwencją Dusan Kuciak!

• Kolejna zmiana w składzie Lechii Gdańsk. Maciej Gajos zmienił Kristersa Tobersa.

• Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Lechii bez większego zagrożenia.

• Znakomita szansa dla Cracovii, ale uderzenie Patryka Makucha świetnie wybronił Dusan Kuciak!

• Pierwsza zmiana w Cracovii. Patryk Makuch zmienił Mateusza Bochniaka.

• Mateusz Bochniak został ukarany żółtą kartką.

• Rafał Pietrzak popędził lewą stroną boiska i wrzucił wprost na głowę Jakuba Bartkowskiego, ten uderzył dobrze, ale świetną interwencją popisał się Karol Niemczycki!

• Flavio Paixao dostał piłkę w polu karnym Cracovii, ale Portugalczyk łatwo stracił piłkę.

• Lechia spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Henrik Castegren zagrał prostopadle pod pole karne Cracovii, ale tam Jakub Bartkowski nie dopadł do piłki.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• W przerwie zmiana w składzie Lechii Gdańsk. Jakub Bartkowski zmienił Bassekou Diabate.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Polsat Plus Arena Gdańsk. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Cracovia na razie prezentuje się znacznie lepiej od przeciwników. Na razie w szeregach gospodarzy oprócz Bassekou Diabate ciężko wyróżnić któregoś z zawodników.

• Koniec pierwszej części meczu w Gdańsku. Do przerwy Lechia prowadzi z Cracovią 1:0.

• Wrzutka w pole karne Lechii, ale żaden z graczy gości nie dopadł do piłki.

• Prostopadłe podanie w pole karne Cracovii, ale tam piłkę spokojnie wyłapał Karol Niemczycki.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Henrik Castegren ruszył prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie zostało dobrze wypiąstkowane przez Karola Niemczyckiego.

• Marco Terrazzino zagrał prostopadle do Bassekou Diabate, ale ten nie zdążył do piłki przez bramkarzem "Pasów".

• Łukasz Zwoliński dostał piłkę w polu karnym Cracovii, ale po błędzie technicznym, piłka wyleciała poza plac gry.

• Teraz Karol Knap spróbował strzału z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką rywali.

• Karol Knap dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Lechii, ale tam Dusan Kuciak wypiąstkował piłkę.

• W odpowiedzi Bassekou Diabate uderzył mocno, ale bardzo niecelnie.

• Michał Rakoczy ponownie spróbował swoich sił strzałem z dystansu, ale spokojnie interweniował Dusan Kuciak.

• "Pasy" wywalczyły rzut wolny na połowie przeciwnika.

• Michał Rakoczy oddał zaskakujący strzał z dystansu, ale piłka odbita od jednego z partnerów wyszła poza plac gry.

• Szybka i obiecująco zapowiadająca się akcja Cracovii, ale w decydującym momencie Benjamin Kallman zagrał niecelnie.

• Ostry faul w środku pola i Jakub Jugas ukarany żółtą kartką.

• Rafał Pietrzak dostał piłkę na przedpolu i pokusił się na strzał z dystansu, ale futbolówka powędrowała wysoko nad bramką gości.

• Spokojniejszy fragment spotkania. Futbolówka kursuje między zawodnikami w środkowej strefie boiska.

• Flavio Paixao próbował dograć do Marco Terrazzino, ale ten nie zdążył do dogrania.

• Prostopadłe podanie do Bassekou Diabate, ten wpadł w pole karne i uprzedził bramkarza Cracovii, jednak sędzia użył gwizdka odgwizdując spalonego.

• Paweł Jaroszyński ponownie popędził lewą stroną boiska, znakomicie dośrodkował do jednego z partnerów, ten uderzył, ale kolejną kluczową interwencją popisał się Dusan Kuciak!

• Benjamin Kallman wpadł w pole karne Lechii i oddał mocny strzał, ale świetnie interweniował Dusan Kuciak!

• Wymuszona zmiana w Lechii Gdańsk. Michał Nalepa zmienił kontuzjowanego Joela Abu Hannę.

• Joel Abu Hanna ucierpiał po jednym ze starć.

• Kristers Tobers oddał mocny strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Karol Niemczycki.

• Jarosław Kubicki próbował zagrać prostopadle, ale łatwo piłkę odebrali gracze gości.

• Karol Knap spróbował swoich sił dośrodkowaniem z lewej strony, ale piłka została wybita przez pierwszego z napotkanych obrońców.

• Aktywny jest dzisiaj Bassekou Diabate, teraz snajper Lechii dostał piłkę w "szesnastce" gości, obrócił się w stronę bramki i oddał strzał, ale pewnie interweniował Karol Niemczycki.

• Bassekou Diabate w efektowny sposób wpadł w pole karne "Pasów", ale w decydującym momencie zagrał do rywala.

• Paweł Jaroszyński znakomicie dośrodkował z lewej strony boiska wprost na głowę Benjamina Kallmana, a gracz Cracovii precyzyjnym uderzeniem pokonał Dusana Kuciaka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Benjamin Kallman otwiera wynik spotkania w Gdańsku!

• Flavio Paixao znakomicie zagrał w pole karne gości do Bassekou Diabate, ten jednak łatwo stracił piłkę.

• Prostopadłe zagranie do Benjamina Kallmana, ale ten nie zdołał utrzymać się przy piłce w okolicach pola karnego gospodarzy.

• Wrzutka z rzutu wolnego boiska bardzo nieudana.

• Cracovia wywalczyła rzut wolny na połowie rywali.

• Rafał Pietrzak dośrodkował w pole karne Cracovii do Łukasza Zwolińskiego, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Zaczynamy pojedynek w Gdańsku!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Polsat Plus Arena Gdańsk, za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie Paweł Malec z Łodzi, który w tym sezonie po dwa razy gwizdał na meczach Lechii i Cracovii. Gdańszczanie zremisowali z Jagiellonią Białystok i przegrali z Wartą Poznań, natomiast "Pasy" wygrały z Górnikiem Zabrze i przegrały z Wisłą Płock.

• Jesienny pojedynek przy Kałuży pomiędzy Cracovią z Lechią Gdańsk zakończył się zwycięstwem gości 1:0 po trafieniu Flavio Paixao z rzutu karnego w końcówce spotkania. Dzisiaj Gdańszczanom taki wynik dałby nadzieje na utrzymanie się w lidze, ale sytuacja wciąż byłaby niezbyt komfortowa.

• Natomiast oto skład gości dzisiejszego meczu, czyli Cracovii:

• Tak prezentuje się zestawienie Lechii Gdańsk na dzisiejszą rywalizację:

• Natomiast Cracovia jest w znacznie lepszej sytuacji w rozgrywkach ligowych. Ostatnio forma "Pasów" nie zachwycała, ale przed tygodniem rozbiły u siebie Radomiak Radom aż 3:0 i zagrały naprawdę niezłą piłkę. Wcześniej drużyna z Krakowa nie wygrała sześciu kolejnych meczów, zdobywając w nich tylko trzy punkty po remisach ze Śląskiem Wrocław, Wartą Poznań i Widzewem Łódź. Dzisiaj dla Cracovii będzie dobra okazja, by zacząć śrubować serię zwycięstw.

• Lechia Gdańsk jest aktualnie na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli ze stratą pięciu oczek do następnej drużyny, którą jest Zagłębie Lubin. Gdańszczanie w czterech ostatnich spotkaniach nie zdobyli nawet jednego gola, a trzy z tych meczów przegrali. Przed tygodniem w prestiżowym pojedynku u siebie z Pogonią Szczecin podopieczni Davida Badii zagrali nieźle, ale przegrali 0:1 po samobójczym trafieniu swojego obrońcy.

• Dla gospodarzy będzie to kolejna niezwykle ważna rywalizacja w kontekście utrzymania w lidze, a nawet wieloletniej przyszłości klubu. bo mówi się że w przypadku spadku jest możliwość wycofania się większości sponsorów i wypowiedzenie umowy wynajmu Polsat Plus Arena Gdańsk, a co za tym idzie klub z Trójmiasta możę zaczynać sezon nawet od czwartej ligi.

• W Gdańsku wszystko gotowe na dzisiejsze piłkarskie święto!

• Polsat Plus Arena Gdańsk prezentuje się jak zawsze okazale!

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zmierzy się na własnym stadionie z Cracovią. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Lechia - Cracovia LIVE! Mecz o być albo nie być w Ekstraklasie

Lechia - Cracovia LIVE! Mecz o być albo nie być w Ekstraklasie ©Przemyslaw Swiderski

PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - Cracovia ONLINE. Gospodarze grają o wszystko, czyli o przedłużenie i tak miernych szans na utrzymanie. Jeśli przegrają to jedną nogą będą już w 1 lidze. Początek sobotniego spotkania o godzinie 15:00, relacja w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - Cracovia ONLINE

Lechia sama zgotowała sobie ten los. Z drużyny, która latem walczyła jak równy z równym z Rapidem Wiedeń dziś pozostały jakieś kompletne strzępki, niegwarantujące właściwie niczego. Część kibiców bezpowrotnie straciła wiarę. U pozostałych nadzieja jeszcze się tli. I tlić się będzie, o ile Cracovia zostanie pokonana.

Jak wygląda sytuacja Lechii w tabeli? Na sześć meczów przed końcem sezonu zajmuje przedostatnie miejsce ze stratą pięciu punktów do bezpiecznego miejsca. A jeszcze w kwietniu wyjazd na Raków Częstochowa...

Cracovia nie gra już o nic szczególnego, to znaczy nie grozi jej spadek, ani tym bardziej reprezentowanie Polski w eliminacjach Ligi Konferencji. Jest ósma i dwanaście punktów więcej od Lechii, z którą jesienią przegrała po rzucie karnym egzekwowanym przez Flavio Paixao w końcówce meczu.

W piątek Cracovia skorzystała z obiektów treningowych zaprzyjaźnionej Arki Gdynia. Decyzją PZPN mecz poprowadzi sędzia Paweł Malec (Łódź). System VAR obsłużą Paweł Pskit i Tomasz Listkiewicz.

David Badia, trener Lechii: - Teraz wszystko będzie się liczyło i wszystko będzie miało znaczenie. Już teraz udało nam się poprawić pewne rzeczy. Oczywiście na koniec najważniejsza będzie finalizacja naszych akcji. Ważna będzie organizacja gry w defensywie i ofensywie. Jesteśmy na dobrej drodze, a nasze statystyki są coraz lepsze. Potrzebujemy jednak goli i punktów, a wierzę, że w sobotę w końcu wygramy.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Lechia jest klubem posiadającym potencjał, aby zajmować zdecydowanie wyższe miejsce. Dlaczego tak nie jest, to nie moja sprawa. Nie chcę się na ten temat rozwodzić. Byłoby nieładnie z mojej strony, abym to robił pracując kilkaset kilometrów od Gdańska. Ostatnio z Pogonią zagrali bardzo dobry mecz, długimi fragmentami byli stroną dominującą, mieli swoje sytuacje bramkowe, ale gdy traci się samobójczego gola, to można się podłamać. Tak się stało z Lechią, natomiast w sobotę spodziewam się drużyny zdeterminowanej i walczącej o życie, bo co by nie mówić, dla Lechii mecz z nami będzie meczem o życie. O to, żeby dostać jeszcze trochę tlenu.

Nie zagrają w meczu Lechia - Cracovia:
Lechia: Durmus, Conrado, Koperski, Stec (?)
Cracovia: Siplak, Rasmussen, Pestka, Jablonsky

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Cracovia - Lechia 0:1 (Ekstraklasa, 08.10.2022)
Cracovia - Lechia 2:0 (Ekstraklasa, 11.02.2022)
Lechia - Cracovia 3:0 (Ekstraklasa, 14.08.2021)

Mecz Lechia Gdańsk - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisja wyłącznie na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentują Bartosz Gleń i Wojciech Jagoda. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!