Mecz pod pełną kontrolą

Małgorzata Kalawa zaimponowała opanowaniem w III secie meczu z Wojciechowską Fot. Maciej Zubek
TENIS STOŁOWY. Szybkie i pewne zwycięstwo nowotarżanek w I lidze

Gorce Nowy Targ - KTS Mysłowice 9-1

I stół: Paulina Krużel - Beata Nowak 3-0 (11-8, 11-9, 11-6); Paulina Kowalczyk - Klaudia Baran 3-0 (11-4, 11-3, 11-8); Krużel - Baran 3-1 (9-11, 11-7, 11-6, 11-6); Kowalczyk - Nowak 1-3 (6-11, 11-3, 9-11, 9-11).

II stół: Małgorzata Kalawa - Magdalena Sala 3-0 (11-1, 11-3, 11-8); Izabela Godlewska - Aleksandra Wojciechowska 3-0 (11-7, 11-8, 11-7); Kalawa - Wojciechowska 3-1 (9-11, 11-7, 13-11, 11-2); Godlewska - Sala 3-0 (11-4, 11-4, 11-2).

Deble: Godlewska/Krużel - Sala/Baran 3-0 (11-5, 11-6, 11-5); Kowalczyk/Kalawa 3-0 (11-1, 11-5, 11-5).

Kolejne wysokie zwycięstwo odniosły w rozgrywkach grupy południowej I ligi pingpongistki Gorców Nowy Targ. Tym razem nowotarżanki we własnej hali potrzebowały zaledwie 90 minut, aby rozprawić się z drużyną z Mysłowic.

Emocji w tym spotkaniu było jak na lekarstwo. W większości partii przewaga nowotarżanek był bardzo wyraźna. Jedynie mecze z udziałem najbardziej doświadczonej z rywalek, Beaty Nowak, nieco rozgrzały senną atmosferę, jaka towarzyszyła tej potyczce. Pierwsza zmierzyła się z nią Paulina Krużel, która co prawda wygrała w trzech setach, ale wbrew temu co sugeruje wynik, łatwo zwycięstwo zawodniczce Gorców nie przyszło. W pierwszych dwóch setach nowotarżanka musiała gonić wynik. W pierwszej partii przegrywała już 2-6 i 5-8, by wygrać 11-8, a w drugim 2-7 i 6-9, by zwyciężyć 11-9. Dwa tak przegrane sety sprawiły, że w trzecim Nowak już nie podjęła walki i przegrała gładko do 6. Pingpongistka z Mysłowic porażkę tę powetowała sobie w starciu z Pauliną Kowalczyk, ogrywając ją 3-1. Od początku kapitan Gorców dała sobie narzucić agresywny styl gry rywalki, z którym nie mogła sobie zupełnie poradzić.

W pozostałych meczy singlowych na uwagę zasługuje wyczyn Małgorzaty Kalawy w trzecim secie wygranego ostatecznie 3-1 pojedynku z Aleksandrą Wojciechowską. Nowotarżanka obroniła w nim bowiem trzy piłki setowe i z wyniku 7-10 "wyciągnęła" na 13-11. Co do gier deblowych, także i one przebiegły bez historii. Zarówno duet Kalawa/Kowalczyk oraz Godlewska/Krużel potrzebowały niespełna kwadransa, by wygrać swoje potyczki.

- Jednostronny pojedynek pod pełną naszą kontrolą - ocenił trener Gorców Tomasz Kowalczyk. - Mimo iż byliśmy świadomi, że jesteśmy zdecydowanym faworytem, podeszliśmy do spotkania bardzo poważnie. Efekty widać było po pierwszych grach singlowych, w których nie przegraliśmy żadnego z dwunastu setów. Dopiero w drugiej serii gier pojedynczych rywalki mocniej nam się postawiły. Kowalczyk przegrała z Nowak głównie przez to, że nie potrafiła sobie zupełnie poradzić z "czopem", choć wydawało się, że po wygraniu drugiego seta znalazła na niego sposób. Cieszy kolejna tak wysoka i pewna wygrana, choć z drugiej strony martwi poziom pierwszoligowych rozgrywek, który wyraźnie leci w dół. Kiedy my przed paroma laty debiutowaliśmy w I lidze, wówczas mecze pomiędzy drużynami z dołu tabeli i tymi z czołówki były bardzo zacięte. Dziś te drużyny dzieli przepaść.

WYNIKI

W pozostałych meczach: LUKS Galux Skrzyszów - ULKS Moszczenica 3-7, Elta Łódź - AZS AJD Częstochowa 0-10, Bronowianka II Kraków - MKSTS II Polkowice 4-6.

1. AZS AJD 11 22 102-8

2. Gorce 11 18 75-35

3. Moszczenica 11 17 69-41

4. Bronowianka II 12 14 68-52

5. Polkowice II 11 12 51-59

6. Krosno 10 10 47-53

7. LUKS Galux 11 8 48-62

8. Mysłowice 11 6 40-70