Mecz Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie...

0 1 połowa

Zagłębie Sosnowiec

1

0 1 połowa

• Koniec meczu! Dobra pierwsza połowa Zagłębia plus świetna druga połowa Puszczy równa się... remis, mimo że obie bramki padły w drugich 45 minutach! Na ładnego gola Drzazgi wyrównującym trafieniem odpowiedział Sanogo i pozbawił beniaminka szansy na pierwsze zwycięstwo od sześciu kolejek! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, do zobaczenia na GOL24.PL!

• Interwencja Uwakwego we własnym polu karnym mogła skończyć się golem samobójczym, tylko boczna siatka i rzut rożny!

• Blisko szczęścia Pribula, rajd doświadczonego Słowaka przerwany w ostatniej chwili przez obronę z Niepołomic. Zostały dwie doliczone minuty...

• "Karny?!" - zawołał z nadzieją jeden z kibiców Puszczy, lecz arbiter po kornerze dla gospodarzy wskazuje tylko na piąty metr.

• Nie ma gola! W polu karnym czaili się Sanogo i Cristovao, ale podkręcona piłka mija dalszy słupek bramki Puszczy!

• Będzie szansa na szczęśliwe zakończenie dla Zagłębia, faul Fryca (Puszcza) przed polem karnym, żółta kartka i dogodny rzut wolny.

• Końcówka dla doświadczonego Dawida Nowaka, który na ostatnie minuty zmieni Marcina Orłowskiego (Puszcza).

• A jednak jest gol dla Zagłębia! Obrona Puszczy za pierwszym razem wybiła piłkę z linii bramkowej po strzale Pribuli, ale przy dobitce głową Sanogo nie była w stanie nic zrobić, mamy remis!

• GOOOOLLLL!!! WYRÓWNANIE!!! VAMARA SANOGO GŁÓWKUJE NA 1:1!!!

• Czarny uwikłany w zamieszanie pod bramką Kudły, nie ma strzału Puszczy, piłka wychodzi na aut bramkowy. Zagłębie nie może wyjść z własnej połowy!

• Po rzucie rożnym znowu uderzał Czarny i po raz kolejny nie udało mu się strzelić w światło bramki Zagłębia.

• Kudła zmuszony do efektywnej parady, lecz wolej Fryca z dwudziestu metrów i tak był niecelny. Do końca meczu został niecały kwadrans.

• Wrzesiński długo czekał na podanie wzdłuż boiska od Cristovao, a gdy już dostał piłkę, źle dośrodkowywał pod bramkę Puszczy.

• ...który długim podaniem prawie uruchomił bramkową kontrę! Z kilkunastu metrów głową strzelał Drzazga, piłki zdołał sięgnąć czujny Kudła.

• Fatalna, fatalna próba sytuacyjnego uderzenia Sanogo, nie będzie nawet rzutu rożnego. Od bramki rozpocznie Staniszewski...

• Słowak za Polaka, czyli na murawie mamy już Martina Pribulę, na ławce rezerwowych siada Tomasz Nawotka.

• Nie ma wyrównującego gola! Cristovao posłał podanie wzdłuż bramki, ale nie było tam nikogo, kto mógłby wbić piłkę do siatki! Zmarnowana okazja Zagłębia!

• Z boiska schodzi Dawid Ryndak (Puszcza), gospodarze będą bronić wyniku z Longinusem Uwakwem w środku pola.

• Drugi mecz Drzazgi w Puszczy i pierwszy gol! Wspaniały rajd prawą stroną boiska i pewny strzał przy dalszym słupku bramki Kudły. Puszcza nie czekała na kontratak, sama przełamała Zagłębie i wykorzystała kilka minut z wiatrem w plecy!

• GOOOOOLLL!!! KRZYSZTOF DRZAZGA NA 1:0 DLA PUSZCZY!!!

• Zagłębie wzmacnia atak Vamarą Sanogo, to już koniec meczu dla Mularczyka.

• Drzazga nie powinien być zły na siebie, potężny strzał sprzed pola karnego prawie wpadł pod poprzeczkę!

• A teraz Puszcza... nie ma gola! Centrował Domański, do piłki wyskoczył w Stępień i spudłował, mimo że celował w okienko bramki Zagłębia. Chwilę potem strzelał Drzazga, prosto w Kudłę!

• Jędrych zbiera "piątki" od kolegów z obrony po tym, jak powstrzymał Orłowskiego kilka metrów od bramki świetną interwencją.

• Spiker informuje, że mecz w Niepołomicach ogląda dzisiaj około ośmiuset widzów. W tym gronie jest jakieś 150 kibiców Zagłębia, ale biorąc pod uwagę mróz i padający śnieg, wszystkim należą się brawa.

• Puszcza powoli odmraża się po przerwie, Stępień rozgrzał Kudłę kąśliwym strzałem z narożnika pola karnego, prosto w rękawice bramkarza z Sosnowca.

• Próba strzału... tyłem do bramki w wykonaniu Stefanika, piłka dla Zagłębia, które i tak lepiej zaczęło drugą połowę.

• Piłka w końcu w siatce po niepewnej interwencji Staniszewskiego. Gol? Nie, spalony Wrzesińskiego, w Niepołomicach dalej bez przepisowych bramek.

• Jędrychowi przytrafił się uraz, obrońca Zagłębia na razie zejdzie na moment za linię boczną.

• Zaczynamy drugą połowę meczu Puszczy z Zagłębiem! Skoro nie możemy życzyć sobie lepszej pogody, to przynajmniej bramek.

• Zegar w Niepołomicach wskazuje 33. minutę, ale to czas na przerwę po bezbramkowej połowie! Więcej z gry miało Zagłębie, z tym że przewaga jeszcze nie przełożyła się na ani jednego gola. Do zobaczenia za kwadrans!

• Nie zacytujemy, co Mularczyk powiedział po kompletnie nieudanym strzale z kilkunastu metrów. Zagłębie sprawnie konstruuje akcje, jednak im bliżej do bramki, tym gorzej je kończy.

• Do dośrodkowania z lewej flanki zabrał się Drzazga, ale w polu karnym był tylko Domański który nie należy do najwyższych zawodników na boisku.

• Puszcza na kilka minut przed przerwą zepchnięta do defensywy, czy Zagłębie strzeli bramkę "do szatni"? Na razie obrona gospodarzy nie dopuszcza piłkarzy Dariusza Dudka pod własna bramkę.

• Nieudany schemat Puszczy z rzutu rożnego, Stawarczyk niecelnie zagrywał piłkę wzdłuż bramki i przy okazji był na spalonym.

• Drzazga! Do końca ścigał go Jędrych, ale zdołał oddać strzał... dobre kilka metrów nad poprzeczką! To była najlepsza okazja Puszczy!

• Strzał Czarnego głową po rzucie rożnym niecelny, ale przy okazji faul w ofensywie piłkarzy beniaminka z Niepołomic.

• Teraz Wrzesiński dobrze wypatrzył Cristovao, napastnik nie dał rady opanować piłki, a na koniec uderzył z półobrotu i bardzo się pomylił.

• Stawarczyk wybija groźną centrę Babiarza z rzutu wolnego, będzie korner dla Zagłębia po krótkim okresie dominacji Puszczy, który nie przełożył się na żaden strzał na bramkę.

• Szybki atak Zagłębia lewym skrzydłem kończy się strzałem Milewskiego z linii pola karnego dobre kilka metrów obok lewego słupka.

• Wielkie zamieszanie w polu karnym Zagłębia, do strzału składał się Orłowski a potem Domański, obie próby zablokowane!

• Babiarz wkręca piłkę w pole karne z rzutu wolnego... Aut bramkowy, mimo że Cristovao narzekał na przytrzymującego go obrońcę gospodarzy.

• W pole karne przedarł się Mularczyk, sytuację ratuje wślizg Stawarczyka. W pierwszych minutach meczu Zagłębie minimalnie bliższe pierwszej bramki.

• Nieudany strzał z woleja Ryndaka mógł zmienić się w dośrodkowanie, sędzia po drodze dopatrzył się spalonego.

• Niezła centra z lewej strony, ale Cristovao nie sięga piłki i spod własnej bramki rozpocznie bramkarz Puszczy.

• Gramy! Od środka rozpoczynają gospodarze, drużyna Puszczy Niepołomice. W pierwszoligowej tabeli beniaminka od Zagłębia Sosnowiec dzielą tylko dwa miejsca, zaczynamy mecz 22. kolejki w zimowej scenerii!

• Garść statystyk przed meczem - Puszcza nie wygrała od sześciu spotkań, mimo że zremisowała z trzema kandydatami do awansu: Chojniczanką, Miedzią i Odrą Opole przed kolejką. Zagłębie tydzień temu gładko przegrało 0:2 z Miedzią Legnica.

• Rezerwowi Puszczy to dzisiaj Mleczko, Uwakwe, Mikulec, Żurek, Nowak, Szewczyk i Bartków. Skręconej kostki na czas nie wyleczył kapitan beniaminka z Niepołomic, Michał Mikołajczyk.

• Żeby trochę rozgrzać dłonie, zaczniemy od ławki rezerwowych Zagłębia. Na niej: Perdijić, Nowak, Rzonca, Pribula, Udovicić, Krzykowski i Sanogo. W ataku drużyny Dariusza Dudka dzisiaj Alexandre Cristóvão, solenizant sprzed kilku dni.

• Witamy! W Niepołomicach do samego końca trwała walka o to, żeby mecz Puszczy z Zagłębiem doszedł do skutku. Jest kilka stopni na minusie, wieje, murawa jest zaśnieżona, ale wystarczająco miękka, żeby jednak spotkanie się odbyło. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z Niepołomic, pierwszy gwizdek o 14:00!

Jakub Podsiadło

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. “Trenujemy na K2” – żartował przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec oficjalny profil Puszczy Niepołomice na Twitterze. Beniaminkowi z Małopolski oczywiście chodziło o stadion przy ulicy Kusocińskiego 2, ale pierwszoligowa premiera u siebie i tak przesunęła się z powodu ataku zimy. Przez odwołany mecz z GKS-em Katowice inauguracja w Niepołomicach wypadnie dopiero na trzecią (planową) kolejkę Nice 1 ligi. Gdzie śledzić mecz Puszcza - Zagłębie Sosnowiec?

Mecz Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Jeszcze na początku marca nie było mowy, żeby piłkarska wiosna w Niepołomicach zaczęła się zgodnie z planem. Chociaż w Puszczy zakasali rękawy i robią wszystko, żeby jeszcze w tej rundzie na stadionie stanęły słupy oświetleniowe, położenie podgrzewanej murawy odłożono na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Można się pocieszać, że nawet ona raczej nie pomogłaby w rozegraniu pierwszego wiosennego spotkania z GKS-em Katowice. Mecz przełożono, ale już dwa tygodnie później sytuacja mogła się powtórzyć przed potyczką z Zagłębiem Sosnowiec. Poddawana zabiegom pielęgnacyjnym murawa jeszcze nie jest idealna, jednak zdaniem PZPN to wystarczy, żeby sobotni mecz jednak się odbył. Puszcza mogła tylko pochwalić się na klubowym Twitterze, że “trenuje na K2” i zapowiadane na sobotę ujemne temperatury w całej Małopolsce mogą przeszkodzić co najwyżej kibicom, którzy czekali 133 dni na futbol w Niepołomicach. Na tak długą przerwę złożył się ostatni, wyjazdowy miesiąc pierwszoligowej jesieni. Puszcza przegrała wtedy z Rakowem Częstochowa, ale udało jej się zremisować z Miedzią Legnica i Chojniczanką.

[tweet url="https://twitter.com/PuszczaMKS/status/973116201730760704" szerokosc="350" ukryjKarty="1" ukryjKonwersacje="1" ]PuszczaK2[/tweet]

Cała trójka ostatnich rywali Puszczy sprzed przerwy zimowej bije się o awans, co nie kłóci się z faktem, że słaba końcówka rundy położyła się cieniem na dobrej pracy Tomasza Tułacza. Przez większość jesieni Puszcza sprawiała wrażenie zespołu, który mimo statusu beniaminka i najniższego rocznego budżetu w Nice 1 lidze (wg “Przeglądu Sportowego” to około 2,5 miliona złotych) jest w stanie porwać się z niepołomickiego K2 na szczyt ligowej tabeli. Po imponujących wygranych z Chojniczanką, Rakowem, Wigrami albo Ruchem przyszło pięć bitych meczów bez ani jednego zwycięstwa. Puszcza osunęła się na jedenaste miejsce i teraz musi oglądać się za siebie, mimo że przed 22. kolejką ma dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową. To między innymi dlatego w bezbramkowym meczu w Opolu zadebiutowali Krzysztof Drzazga i Patryk Fryc, którzy razem mają na koncie 79 meczów w ekstraklasie. Razem z Konradem Stępniem, a także Maciejem Domańskim i Dawidem Ryndakiem, czyli czołowymi postaciami jesieni, wiosną mają dźwignąć beniaminka z powrotem do górnej połówki tabeli. W jedenastce Puszczy na mecz z Zagłębiem może zabraknąć Michała Mikołajczyka. Kapitan pierwszoligowca z Niepołomic skończył mecz z Odrą z podkręconą kostką i w ciągu minionego tygodnia starał się ją wyleczyć.

Niepołomice od Sosnowca dzielą dwa miejsca w tabeli i ogromna różnica oczekiwań. W zeszłym sezonie Zagłębiu zabrakło do awansu zaledwie punktu. Obecny też trzeba będzie spisać na straty, jeżeli Dariusz Dudek i spółka nie powtórzą wyczynu Górnika Zabrze z ubiegłej wiosny. Do zeszłej kolejki Zagłębie nie przegrało dziesięć razy z rzędu. Potem przyszła nowa runda, wyjazdowe zwycięstwo w Siedlcach i koniec serii po gładkiej porażce z Miedzią Legnica. Strata punktów z pretendentem do awansu nie powinna być tak bolesna, jak czwarta żółta kartka Szymona Lewickiego. Rosły napastnik Zagłębia na pewno nie strzeli swojego dwunastego gola w Niepołomicach, gdzie nie pojedzie z powodu pauzy. Do składu po wymuszonej przerwie może za to wrócić Arkadiusz Jędrych.

OSTATNIE SPOTKANIA:

Zagłębie - Puszcza: 0:0 (31 stycznia 2018, sparing)
Zagłębie - Puszcza 1:0 (23 sierpnia 2017)
Zagłębie - Puszcza 0:0 (7 czerwca 2015)
Puszcza - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (15 listopada 2014)
Zagłębie - Puszcza 2:2 (13 lutego 2013, sparing)

Mecz Puszcza Niepołomice ONLINE. Gdzie relacja LIVE?

Spotkanie nie będzie transmitowane przez żadną stację telewizyjną. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Początek meczu zaplanowany jest na 14:00, nasza relacja startuje 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.