Mecz Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. spadkowa)

1 1 połowa

• Paweł Gil patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Śląsk Wrocław pokonuje Arkę Gdynia aż 4:1 na otwarcie 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy!

• Michał Nalepa niespodziewanie przedarł się obok Kamila Dankowskiego i uderzył tuż obok bramki! Po drodze był rykoszet - rzut rożny... nie przynosi zagrożenia.

• Que sera, sera, Śląsk Wrocław trzy punkty ma

- niesie się po stadionie.

• Uderzenie Michała Nalepy z dalszej odległości do statystyk. W dziale "niecelne strzały". Sporo brakowało go bramki Mariusza Pawełka.

• Paweł Gil dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Następne mecze w grupie spadkowej Śląsk zagra z Cracovią,i Wisłą Płock.

Przed Arką zaś pojedynki o życie z Ruchem oraz Zagłębiem.

• Po chwili Ryota Morioka chciał nawinąć Dawida Sołdeckiego. Ten nie dał się nabrać - wybił piłkę na rzut rożny.

• Łukasz Zwoliński mógł, a właściwie powinien, dotopić Arkę! Dostał piłkę w polu karnym, ale jego strzał w ostatniej chwili - na wślizgu - zablokował Damian Zbozień!

• Na solową akcję zdecydował się Luca Zarandia. "Złamał" akcję na lewą nogę, by uderzyć z ok. 17 metrów. Piłka poszybowała wysoko nad bramką gospodarzy.

• I ostatnia zmiana w Śląsku. Łukasz Zwoliński zstępuje Kamila Bilińskiego.

• Augusto kończy występ w dzisiejszym meczu. W jego miejsce pojawia się Mateusz Lewandowski.

• 12/4 Strzały/strzały celne 8/3

• Chaotyczny gości przynosi rzut rożny. Mariusz Pawełek pewnie i spokojnie łapie piłkę wrzuconą przez Michała Nalepę.

• Dariuszowi Formelli nie wyszedł strzał z pola karnego. W odpowiedzi bliski szczęścia był Ryota Morioka. Płaskie uderzenie o centymetry mija lewy słupek bramki Pavelsa Steinborsa!

• Krzysztof Sobieraj nie zdołał oddać strzału na bramkę Śląska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• 7 228 widzów na trybunach stadionu we Wrocławiu.

• Za Rafała Siemaszko wchodzi na ca kwadrans Luca Zarandia.

• Nie ma piątego gola dla Śląska! Kamil Biliński przelobował nie tylko bramkarza, lecz także bramkę Arki!

• Ostoja Stjepanović zmienia Aleksandara Kovacevicia.

• Zapowiadała się składna akcja gospodarzy. Robert Pich został powstrzymany przez Damiana Zbozienia. Rzut rożny.

• I kartka dla Krzysztofa Sobieraja za atak kung-fu. Ucierpiał Kamil Dankowski.

• Upomniany żółtą kartką został Ryota Morioka za faul na Antonim Łukasiewiczu.

• Dariusz Formella nie był w stania zgodnie z przepisami powstrzymać rozpędzonego Kamila Dankowskiego. Pchnął rywala. Rzut wolny; bez konsekwencji kartkowej. Arka radzi sobie z dośrodkowaniem.

• Przewinienie Roberta Picha na Marcusie da Silvie. Rzut wolny z ok. 35 metrów. Bez zagrożenia w polu karnym Śląska.

• Yannick Sambea uderza zza pola karnego nad poprzeczką.

• 9/4 Strzały/strzały celne 8/3. Stuprocentowa skuteczność gospodarzy!

• Damian Zbozień traci piłkę w prosty sposób na rzecz Roberta Picha. Przejmuje ją Ryota Morioka podaje w tempo na prawą stronę pola karne do Niemca, który uderzył płasko tuż przy płaskim słupku!

• GOL! MARIO ENGELS!!!

• Kamilowi Bilińskiemu udało się ograć Krzysztofa Sobieraja, ale ten zdołał trącić piłkę poza linię końcową. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

• Błąd piłkarzy Jana Urbana zapoczątkował kontrę Arki. Wrocławianie poradzili sobie w tej opresji.

• Kolejne zagrożenie ze strony gości po dalekim wyrzucie z autu. Dawid Sołdecki główkuje obok bramki. Mariusz Pawełek wznawia grę z "piątki".

• Kamil Dankowski znowu, tak jak w pierwszych trzech kwadransach, trafia w mur.

• Robert Pich wywalczył piłkę, by sam pognać na bramkę gości. Został powalony przed linią 16. metra przez Michała Nalepę. Żółta kartka na koncie rezerwowego zawodnika Arki.

• Mario Engles skutecznie odcina Adama Marciniaka od piłki po zagraniu Krzysztofa Sobieraja.

• Arka próbuje szybko zdobyć bramkę kontaktową. Wybita przez obrońcę Śląska trafia do Rafała Siemaszko, lecz ten strzela daleko od bramki Mariusza Pawełka.

• Druga polowa rozpoczęta!

• ... a za Mateusza Szwocha będzie grać Michał Nalepa.

• Podwójna zmiana w ekipie gości: Marcus da Silva zmienia Dominika Hofbauera...

• Wracamy do Wrocławia na drugie trzy kwadranse meczu Śląsk - Arka w ramach 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy (w grupie spadkowej). Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze 3:1, mimo że do 33. minuty przegrywali po golu Dawida Sołdeckiego. Na jego trafienie odpowiedzieli Mariusz Pawelec, Robert Pich (w ciągu minuty!) i Kamil Biliński.

• +1' Koniec pierwszej połowy. Arka, mimo że prowadziła we Wrocławiu, schodzi do szatni z wynikiem 1:3

• Przerwa w grze. Augusto ucierpiał w starciu z Rafałem Siemaszko. Portugalczyk z grymasem pokazał, że może grać.

• Mariusz Pawełek łapie piłkę po anemicznym uderzeniu Dariusza Formelli. Z dobitką nie zdążył Dominik Hofbauer.

• Juniorski "wielbłąd" Krzysztofa Sobieraja - będąc ostatnim zawodnikiem wdał się w niepotrzebny drybling, przez co stracił piłkę na rzecz Kamila Bilińskiego. Ten popędził w stronę bramki Arki, by płaskim uderzeniem przy prawym słupku podwyższyć prowadzenie! Arka coraz bardziej nabiera wody!

• GOL! KAMIL BILIŃSKI!!!

• Strzał Austriaka po "wystawce" został zablokowany przez mur Śląska.

• Gdynianie próbują szybko wyrównać. Dominik Hofbauer wywalczył rzut wolny ok. 30 metrów od bramki Mariusza Pawełka.

• Seria przerwana

• Arka jeszcze "żyła" poprzednią sytuacją (ich zdaniem Ryota Morioka pomagał sobie ręką), a tu dostaje drugiego gola. Robert Pich został uruchomiony kapitalnym prostopadłym podaniem Japończyka i w sytuacji sam na sam z Pavelsem Steinborsem wyszedł z niej zwycięsko!

• CO SIĘ DZIEJE?! ROBERT PUCH DAJE ŚLĄSKOWI PROWADZENIE!!!

• Kąśliwe dośrodkowanie z rzutu wolnego przechodzi po koźle na dalszy słupek do Ryoty Morioki. Ten chciał uderzyć, ale piłka odbiła się od niego na 5. metr do Mariusza Pawelca, który uderzył z bliska do siatki!

• REMIS WE WROCŁAWIU! MARIUSZ PAWELEC!!!

• Więcej fauli w środku pola niż dokładnej gry. Tym razem upomniany został Adam Marciniak.

• Kamil Dankowski długo ustawia się do strzału i ostatecznietrafia w mur. Co prawda przechwycił piłkę, ale zdaniem sędziego chciał ponownie wywalczyć rzut wolny. Żółta kartka.

• Zagranie ręką Dawida Sołdeckiego ok. 25 metrów od własnej bramki. Żółta kartka na jego koncie.

• Zrobiło się cieplej pod drugą bramką. Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha Augusto wybija piłkę. Kontrę przerywa faulem Dominik Hofbauer. Za to zagranie otrzymuje żółtą kartkę, więc nie zagra w następnej kolejce.

• Strata w środku pola zapoczątkowała kontrę w wykonaniu piłkarzy Jana Urbana. Ryota Morioka rozrzuca akcję na prawą stronę do Mario Engelsa, lecz jego wrzutka na bliższy słupek została przecięta.

• Dariusz Formella powalony na lewej flance przez Kamila Dankowskiego. Arka spokojnie rozgrywa piłkę.

• Nie szło lewą, to Arka zaatakowała prawą stroną. Damian Zbozień przesadził z siłą włożoną w dośrodkowanie. Mariusz Pawełek z "piątki".

• Mariusz Pawełek ratuje swój zespół odważnym wyjściem poza pole karne. Uprzedził rozpędzonego Dariusza Formellę.

• Kolejny stały fragment gry dla piłkarzy Leszka Ojrzyńskiego. Futbolówka spada w pobliżu Rafała Siemaszko,, który decyduje się na uderzenie z przewrotki. Jedynie musnął piłkę.

• Arka popłynęła z kontrą. Za mocne podanie kierowane do Rafała Siemaszko za bardzo "wyrzuciło" go poza burtę pola karnego gospodarzy. Jego dośrodkowanie było przeciągnięte.

• Bardzo daleki wyrzut piłki w pole karne Śląska. Tam najwyżej wyskakuje Dawid Sołecki, który strzela głową nie do obrony!

• GOL DLA ARKI! DAWID SOŁDECKI!!!

• Próba akcji Damiana Zbozienia z Dominikiem Hofbauerem na prawej stronie Obrona Śląska wybija piłkę na aut na wysokości pola karnego.

• Uderzenie Dariusza Formelli zza pola karnego mija w bezpiecznej odległości bramkę Mariusza Pawełka.

• W ferworze walki ok. 25 metrów od bramki Śląska Rafał Siemaszko faulował Mariusza Pawelca.

• Adam Marciniak zdołał opanować piłkę tuż przed linią boczną. Jego płaskie dośrodkowanie na bliższy słupek przecina Piotr Celeban.

• Mario Engels przedarł się prawą flanką. "Nawinął" Yannicka Sembeę, po czym podaje przed pole karne do Ryoty Morioki. Piłka trafiła jednak do Augusto, który huknął z dystansu tuż obok bramki Pavelsa Steinborsa!

• Atak pozycyjny Śląska. Podanie na prawą flankę do szeroko ustawionego Kamila Dankowskiego było dobrym pomysłem. Obrońcy jednak prześlizgnęła się piłka pod stopą poza linię boczną.

• Dalekie podanie kierowane do Mateusza Szwocha na wolne pole okazało się za mocne. Piłkę w "szesnastce" łapie Mariusz Pawełek.

• Na gwizdek Pawła Gila ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie strony wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i początek spotkania!

• W rundzie jesiennej gdynianie wygrali u siebie po golach Marcusa da Silvy (z rzutu karnego) i Rafała Siemaszko. Z kolei we Wrocławiu ponownie góra byli piłkarze Arki (gole: Rafał Siemaszko i Michał Marcjanik).

Jak będzie więc dzisiaj/?

• Gospodarze przystępują więc do meczu z Arką bez Joana Romana, Adama Kokoszki (obaj kontuzjowani) oraz Sito Riery (pauza za czerwoną kartkę).

W kadrze przyjezdnych próżno szukać Michała Marcjanika (pauza za żółte kartki), a także Josipa Barisicia (kontuzja, powrót z wypożyczenia do Piasta Gliwice), Adriana Błąda (kontuzja) czy Pawła Abbotta.

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Dominik Budzyński - Łukasz Zwoliński, Paweł Zieliński, Peter Grajcar, Ostoja Stjepanović, Adrian Łyszczarz, Mateusz Lewandowski.

• Tak wygląda ustawienie taktyczne obu stron

• Rezerwowi Arki Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Marcin Warcholak, Michał Nalepa, Miroslav Bożok, Luca Zarandia, Marcus da Silva.

• Engels wraca do wyjściowego składu

• Zanim przejdziemy do wydarzeń związanych z tym pojedynkiem, odsyłam do zapowiedzi "pióra" Macieja Jakubskiego:[list] [*] Śląsk - Arka LIVE! Zatopią Arkę, czy Socha pogrąży dawny klub?/list]

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania! Oby to nie był tzw. "mecz dla koneserów".

• 35. kolejkę LOTTO Ekstraklasy zaczynamy we Wrocławiu, gdzie czeka nas "Gra o dno". Bez cienia złośliwości, ale zmierzą się szósta z siódmą ekipą grupy spadkowej - Śląsk zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Polski, Arką Gdynia!. Pierwszy gwizdek sędziego Pawła GIla już za 25 minut!

Maciek Jakubski

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE

Mecz Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE ©Pawel Relikowski / Polska Press

Mecz Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE. Wszyscy piszą o walce o mistrzowski tron, wszyscy rozmawiają tylko o meczach czołowej czwórki. Tymczasem gdzieś na dole trwa walka o ekstraklasowe życie. Gra w którą mocno uwikłany jest Śląsk i Arka.

Sytuacja obu klubów jest bliźniaczo podobna. Nie chodzi tu tylko o sąsiedztwo w tabeli, ale też prawdziwy rollercoaster nastrojów. W Gdyni najpierw fetowano zdobycie Pucharu Polski, potem nastroje wystrzeliły jeszcze wyżej dzięki wygranej z Łęczną, ale kilka dni temu znowu powiało grozą za sprawą porażki z Wisłą Płock. We Wrocławiu podobnie. Najpierw stypa, bo dwie gładkie przegrane z Łęczną i Piastem, później ekstaza po rozgromieniu Ruchu, a teraz znowu depresja po derbach z Zagłębiem.

W Śląsku nastroje tym bardziej minorowe, że zespół całkowicie się posypał. Sezon zakończyli kontuzjowani Roman i Kokoszka, teraz do grona "nie dysponowanych" dołączył zawieszony za czerwoną kartkę Sito Riera. Hiszpan w derbach z Zagłębiem kopnął bez piłki Buksę, a po zejściu z boiska awanturował się w mix-zonie. Pewnie czeka go także długi odpoczynek od piłki, a szkoda, bo Hiszpan miał wiosną przebłyski dobrej gry, choć jedna asysta w sezonie raczej źle świadczy o zawodniku, który widział z bliska Messiego. Trener Urban musi zatem łatać środek pomocy, który i bez osłabień jest zwyczajnie słaby. Pewnie pośle do boju Stjepanovicia, bo raczej nie zaryzykuje przesunięcia do środka Madeja i postawienia na skrzydle na Engelsa. Dodatkowo lista zagrożonych kartkami w Śląsku jest pokaźna i obejmuje m.in. Celebana, Pawelca i Kovacevica.

Trener Ojrzyński aż takich problemów nie ma. Chociaż zawieszony jest Marcjanik, a jedynym napastnikiem w kadrze jest Siemaszko, który narzeka na uraz ręki. Kontuzjowani są Barisić, Abbott i Błąd. Mimo to w Arce są pełni optymizmu, bo przecież w tym sezonie już dwukrotnie pokonali Śląsk 2:0. Można nawet powiedzieć, że był to najniższy wymiar kary, bo wrocławianie byli w obu meczach dużo słabsi. W Arce również są zawodnicy zagrożeni zawieszeniem, jak np. Socha czy Hofbauer, ale w kolejnej kolejce Arka gra u siebie z Ruchem, nie ma zatem potrzeby, by się oszczędzać.

We Wrocławiu Arka przeważnie przegrywa. Przynajmniej te ważne mecze, decydujące o spadku z Ekstraklasy. Dość powiedzieć, że grudniowa wygrana Arki to pierwsze zwycięstwo w historii we Wrocławiu. To z kolei atut Śląska, choć po prawdzie to wygra pewnie ta drużyna, która bardziej będzie chciała.

Sonda

Kto wygra mecz Śląsk Wrocław - Arka Gdynia?

Nie zagrają:

Śląsk: Kokoszka, Alvarinho i Roman (kontuzje), Riera (kartki).
Arka: Barisić, Abbott i Błąd (kontuzje), Marcjanik (kartki)

Przewidywane składy:

Śląsk: Pawelek - Dankowski, Celeban, Pawelec, Lewandowski - Kovacević, Stjepanović - Pich, Morioka, Madej - Bilinski

Arka: Steinbors - Socha, Sołdecki, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz - Formella, Szwoch, Hofbauer, Marcus - Siemaszko

Mecz Śląsk Wrocław - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Spotkanie transmitować będzie stacja Eurosport 2 (w wersji mobilnej mecz dostępny w aplikacji Eurosport Player). Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 18. Relacja LIVE z Śląsk - Arka w GOL24.pl