Mecz Śląsk Wrocław - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Śląsk Wrocław - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 1 połowa

• Koniec meczu we Wrocławiu! Śląsk Wrocław, po karnym podyktowanym po konsultacji z VAR-em, pokonuje Cracovię!

• Arkadiusz Piech mądrze oddala grę od własnej połowy. Dał się sfaulować kilkanaście metrów za linią środkową.

• Michał Mak na lewej stronie. Nie zdołał jednak opanować górnej piłki po zagraniu z głębi pola.

• Jeszcze żółta kartka dla Miroslava Covilo.

• Goście rzucili się do odrobienia strat. Jaroslav Mihalik wyrzuca piłkę z autu w stylu złotoustego Tomasza Hajty. Bez zagrożenia.

Cztery minuty doliczone.

• Uderzył płasko tuż przy lewym słupku. Zmylony Grzegorz Sandomierski rzucił się w stronę prawego!

• ROBERT PICH NIE MYLI SIĘ!!!

• Żółta kartka dla Michala Siplaka za protesty.

• Szymon Marciniak wskazuje na "wapno"!

• Szymon Marciniak zbiega do budki z VAR-em.

• Grzegorz Sandomierski jak Sławomir Szmal

• Ostry faul Sylwestra Lusiusza za faul na granicy linii 16. metra! Rzut wolny i żółta kartka.

• Michał Mak zgrywa na piłkę na wolne pole do Djordje Cotry. Szybszy od niego jest Grzegorz Sandomierski.

• Obrońca "Pasów" jest zdolny do gry.

• Oleksiej Dytyatev nie podnosi się z murawy. Przerwa w grze.

• Ajj Boban Jović dostaje świetne podanie na prawej stronie pola karnego gości. Jego zagranie przed "szesnastkę" w stylu Łukasza Piszczka przecina Miroslav Covilo.

• Sylwester Lusiusz debiutuje w Ekstraklasie. W stronę ławki udaje się Mateusz Wdowiak.

• Michał Chrapek! Najpierw jego uderzenie zblokowali obrońcy, a dobitka spod kolana okazała się anemiczna. Grzegorz Sandomierski po złapaniu piłki rzucił się jak lew na ranną antylopę.

• Rzut rożny wrocławian nie przynosi zagrożenia.

• Grzegorz Sandomierski ratuje swój zespół przed utrata gola! Wyciągnął się jak struna do strzału głową Igorsa Tarasovsa z kilku metrów po wrzutce Łukasza Madeja z prawej strony! Niektórzy widzieli piłkę w siatce!

• "Żółtko" na koncie Michała Helika za przewinienie na Arkadiuszu Piechu.

• 8 967 widzów ogląda z trybun mecz Śląska z Cracovią. Szału nie ma.

• Żółta kartka dla Bobana Jovicia za przerwanie faulem taktycznym kontry Mateusza Wdowiaka.

• Robert Pich zmienia Drgoljuba Srnicia.

• Solowa akcja Javiego Hernandeza. "Szukał" miejsca do oddania strzału lewą nogą. Kiedy wreszcie mu się udało, jego uderzenie podbija na korner Piotr Celeban.

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Arkadiusz Piech rozprowadził kontrę gospodarzy podaniem na lewą stronę do Michała Maka. Ten przebiegł z piłką blisko 30 metrów i uderzył sprzed pola karnego wysoko nad bramką.

• Z bramkarzem Cracovii wszystko w porządku. Gra wznowiona.

• Po chwili bramkarz Cracovii został trafiony piłką w twarz. Ofiarnie obronił uderzenie głową Michała Chrapka z ostrego kąta! Przerwa w grze - konieczna pomoc medyczna.

• Grzegorz Sandomierski zdołał wrócić na linię bramkową, by sparować strzał z dystansu Djordje Cotry. Ułamek sekundy zawahania i byłby piękny gol dla Śląska!

• Strzał głową Oleksieja Dytyateva nie sprawił problemu Jakubowi Wrąblowi.

• Michal Siplak zmienia Jakuba Wójcickiego.

• Jakub Wrąbel pewnie chwyta piłkę po centrze Javiego Hernandeza z rzutu wolnego.

• Djordje Cotra pognał co sił lewą flanką i dośrodkował w pole karne. Osamotniony w polu karnym Arkadiusz Piech nie zdołał wyskoczyć do górnej piłki jak to zrobił w pierwszej połowie.

• Spokojnie wybija futbolówkę Igors Tarasovs.

• Mariusz Pawelec wybija piłkę na rzut rożny po centrze Jarolava Mihalika.

• Lennard Sowah skutecznie blokuje Bobana Jovicia na prawej stronie. Nie było zagrożenia w okolicach pola karnego Cracovii.

• Odpowiedź Śląska. Stojący w centralnej części pola karnego rywala Arkadiusz Piech zagrywa na lewą stronę do Michała Maka. Jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

• Jakub Wrąbel w siatkarskim stylu podbija, i potem chwyta, piłkę po strzale Jaroslava Mihalika zza pola karnego.

• Mariusz Pawelec "wyszedł" za Krzysztofem Piątkiem w okolice linii środkowej. Spowodował upadek napastnika "Pasów"; bez konsekwencji kartkowej.

• Piotr Celeben ucierpiał w momencie wybijania piłki z własnego pola karnego.

• Boban Jović powstrzymany przez Oleksieja Dytyateva.

Ciężar gry szybko przenosi się pod drugie pole karne. gdzie po interwencji jednego z obrońców Cracovia ma rzut rożny.

• Nie wyszło prawą, to Śląsk ruszył lewą stroną. Akcję Djodje Cotry umiejętnie przerwał Jakub Wójcicki w taki sposób, że Cracovia wznawia grę od autu bramkowego.

• Igors Tarasovs znalazł na prawym skrzydle Bobana Jovicia. Ten bez przyjęcia chce zagrać w pole karne. Zablokował go jednak Lennard Sowah. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• I teraz stały fragment gry "Pasów". "Świeca" w "szesnastce" pada łupem Jakuba Wrąbla.

• Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony. Mariusz Pawelec zgrywa piłkę głową na dalszy słupek, ale nie zdołał do niej dobiec Arkadiusz Piech.

• Wrocławianie zaczynają ze środka. Bez zmian w obu "jedenastkach"

• Wracamy do Wrocławia na drugie trzy kwadranse meczu Śląsk - Cracovia. Po pierwszej połowie obie drużyny strzeliły po jednej bramce. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej polowy. Śląsk Wrocław remisuje (1:1) z Cracovią.

• Jaroslav Mihalik zakręcił Djordje Cotrą na prawej stornie, po czym centruje na 5. metr. Tam Mateusz Wdowiak strzela głową do siatki obok bezradnego Jakuba Wrąbla.

• GOL DO SZATNI MATEUSZA WDOWIAKA!!!

• Javi Hernandez zmienia kontuzjowanego Szymona Drewaniaka.

• Cracovia w "dziesiątkę". Atak gości prawą stroną przerywa Piotr Celeban.

• Pomocnik Cracovii opuszcza murawę w asyście lekarzy. Wydaje się, że będzie konieczna zmiana.

• Szymon Marciniak przerywa spotkanie. Szymon Drewniak ucierpiał w starciu z Piotrem Celebane.

• 50% planu wykonano

• Ciekawie zapowiadała się kontra Śląska. Zepsuł ją anemicznym strzałem Łukasz Madej. Grzegorz Sandomierski musiał czekać, aż piłka wpadnie do jego rękawic.

• Łukasz Madej poradził sobie na prawej stronie z Miroslavem Covilo i Lennardem Sowahem. Centruje w pole karne, gdzie przy biernej Michała Helika Arkadiusz Piech strzela... głową do siatki!

• GOL DLA ŚLĄSKA! ARKADIUSZ PIECH!!!

• Próba Igorsa Tarasovsa została zablokowana. Sygnalizowany strzał nie sprawił problemu w "antizipieren" Miroslavovi Covilo.

• Ofiarnym wślizgiem niemal na linii 16. metra Michał Helik blokuje strzał Arkadiusza Piecha.

• Mateusz Wdowiak na lewej stronie. Jego dośrodkowanie nikt nie zdołał zamknąć.

• Udany przechwyt Djordje Cotry. Ten niewiele myśląc ruszył do przodu. W ostatniej chwili - w polu karnym - powstrzymał go Sergei Zenjov.

• Próba dwójkowej akcji Jakuba Wójcickiego z Krzysztofem Piątkiem na 30. metrze od bramki Jakuba Wrąbla. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych było niedokładne.

• Żółta kartka dla Mateusza Wdowiaka za faul na Michale Chrapku.

• Krzysztof Piątek cofnął się do koła środkowego, by pomóc w rozegraniu. Zagrywa na prawą stronę do Sergeia Zenjova, lecz ten nie poradził sobie z Mariuszem Pawelcem.

• Przebojowa akcja Arkadiusza Piecha. Zdołał uderzyć "spod kolana" w stronę prawego słupka! Grzegorz Sandomierski paruje piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką "Pasów".

• W odpowiedzi Sergei Zenjov huknął tuż nad poprzeczką! Było blisko!

• Kolejna akcja Djordje Cotry, który przedarł się się lewą stroną. Podaje na 14. metr do Igorsa Tarasovsa, który strzela bez przyjęcia nad poprzeczką.

• Festiwal główkowego bilarda w "szesnastce" gospodarzy. Michał Helik trącił ją głową do "koszyczka" Jakuba Wrąbla.

• W odpowiedzi Krzysztof Piątek strzela z prawej strony pola karnego Śląska wzdłuż linii 5. metra. Mateusz Wdowiak nie zdołał "zamknąć"akcji.

• Zupełnie nieudany cross Oleksieja Dytyateva na prawą stroną. Wrocławianie szybko wznowili grę z autu, przenosząc ciężar gry na prawą stronę. Dośrodkowanie Bobana Jovicia przecina Michał Helik tuż przed linią 16. metra.

• Zakotłowało się w polu karnym Cracovii za sprawą Michała Maka. Uderza z ok. narożnika pola karnego daleko od bramki rywala.

• Djordje Cotra podłączył się do akcji ofensywnej. Michał Chrapek nie zdołał opanować piłki po zagraniu kolegi z zespołu. Ostatecznie Grzegorz Sandomierski wznawia grę z "piątki".

• Sergei Zenjov traci piłkę ok. 30 metrów od własnej bramki. Przejmuje ją Krzysztof Piątek, który strzela płasko kilka metrów obok lewego słupka.

• Czas na przełamanie

• Na chwilę radzą sobie piłkarze Jana Urbana - piłka szybko wraca pod nogi Szymona Drewniaka. Ten włożył za dużo siły w dośrodkowanie z prawej strony pola karnego.

• Akcja "Pasów" prawą stroną przynosi rzut rożny.

• W odpowiedzi Krzysztof Piątek znalazł się w roli lewoskrzydłowego. Zagrywa w pole karne za głęboko do Jaroslava Mihalika, co wykorzystał Jakub Wrąbel.

• Niezbyt dobrze "wszedł" w mecz Drgoljub Srmić. Najpierw jego podanie do Michała Chrapka było niedokładne, a po chwili centre pewnie chwyta Grzegorz Sandomierski.

• Na gwizdek sędziego Szymona Marciniaka ze środka zaczynają goście!

• Obie drużyny wychodzą na boisko! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Wrocławia! Kto w starciu Śląska z Cracovią zgarnie komplet punktów?

• Znamy podstawowe "jedenastki" i ławki rezerwowych obu ekip. Na kogo Jan Urban i Michał Probierz nie mogą dzisiaj liczyć?

Lista nieobecnych w Śląsku pozostaje długa. Oprócz Sito Riery, Kamila Dankowskiego czy Adama Kokoszki (kontuzje) widnieją na niej również Jakub Kosecki (uraz) i Marcin Robak (pauza za żółte kartki). Znak zapytania stoi przy nazwisku Michała Chrapka.
    Co z "Pasami"?
    U nich również stare problemy; zabraknie Adama Wilka, Diego Ferraresso, Sebastiana Stebleckiego czy Damiana Dąbrowskiego (urazy).

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Jakub Słowik - Augusto, Konrad Poprawa, Adrian Łyszczarz, Daniel Łuczak, Maciej Pałaszewski, Robert Pich.

• Rezerwowi Cracovii: Michal Pesković - Michal Siplak, Sylwester Lusiusz, Mateusz Szczepaniak, Javi Hernandez, Milan Dimun, Karol Pestka.

• Do rozpoczęcia jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Macieja Jakubskiego:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO!

• Po zabrzańskim laniu, jakie Górnik - za sprawą Rafała Kurzawy i Igora - sprawił Wiśle Płock wygrywając aż 4:0, przenosimy się do Wrocławia, gdzie za 25 minut Śląsk zmierzy się z Cracovią!

Maciej Jakubski

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Śląsk - Cracovia LIVE! Niedoszły właściciel kontra niedoszły podwładny

Śląsk - Cracovia LIVE! Niedoszły właściciel kontra niedoszły podwładny ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

Mecz Śląsk Wrocław - Cracovia ONLINE. We Wrocławiu czeka nas mecz z podtekstem. Tym razem chodzi o ławkę rezerwowych, bo chociaż ostatnio trener Probierz i Urban zapewniają o wzajemnej sympatii, to jednak niedawno nie szczędzili sobie złośliwości. Działo się to, gdy Probierz wraz z Andrzejem Kucharem składali propozycję kupna Śląska. Obaj trenerzy mogą opowiadać o przyjaźni, ale zwycięstwo w takim meczu powinno smakować podwójnie.

Mecz Śląsk Wrocław - Cracovia ONLINE

Trener Probierz chyba nie tak wyobrażał sobie początek przygody z Cracovią. Dostał całkiem sporo gotówki na transfery, a tymczasem Cracovia pałęta się po miejscach spadkowych. Kontuzje Dąbrowskiego, Wilka, Stebleckiego i Ferraresso komplikują układanie jedenastki, ale to nie jest jedyna przyczyna niskiego miejsca. Słabo gra zwłaszcza obrona, która popełnia masę głupich błędów i niweczy wysiłki całkiem skutecznej ofensywy.

W Śląsku powiało nieznacznie optymizmem. Wracają Pich i Riera, zdrowy jest również Chrapek, choć w Białymstoku wcześniej zszedł z boiska. Martwić może brak Robaka, który już teraz musi pauzować za kartki. To oznacza, że Urban znowu wystawi skład krasnali. Powinno to szczególnie ucieszyć Covilo. Sędziuje Szymon Marciniak, a po raz pierwszy we Wrocławiu na meczu Ślaska pojawi się mityczny VAR. Czy będą kontrowersje?

Warto na koniec wspomnieć, że w trakcie meczu będzie miała akcja „Anioły idą do szkoły”. To efekt współpracy Stowarzyszenia Piękne Anioły, LOTTO Ekstraklasy i Śląska. Akcja ma na celu zbiórkę artykułów szkolnych, które potem trafią do najbardziej potrzebujące dzieci. Jeśli wybierasz się na mecz, to już wiesz, co powinieneś zabrać ze sobą: artykuły szkolne należy przynosić do depozytów przy ulicy Królewieckiej oraz Lotniczej.

Sonda

Śląsk Wrocław - Cracovia: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają

Śląsk: Kokoszka, Dankowski (kontuzje), Robak (kartki)
Cracovia: Dąbrowski, Wilk, Steblecki i Ferraresso (kontuzje)

Przypuszczalne składy

Śląsk: Wrąbel - Jović, Pawelec, Celeban, Cotra - Srnić, Chrapek - Pich, Riera, Kosecki - Piech.

Cracovia: Sandomierski - Wójcicki, Helik, Dytiatjew, Sowah - Covilo, Drewniak - Szczepaniak, Mihalik, Zenjov - Piątek.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Śląsk - Cracovia 2:0 (Ekstraklasa, 27.05.2017)
Cracovia - Śląsk 1:0 (Ekstraklasa, 07.04.2017)
Śląsk - Cracovia 2:2 (Ekstraklasa, 22.10.2016)

Mecz Śląsk Wrocław - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny na platformie Canal+ Sport Online. Początek o 20:30. Relacja LIVE w GOL24.pl