Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Maciej Jakubski
Śląsk - Wisła Kraków LIVE! Kto doskoczy do ścisłej czołówki?
Śląsk - Wisła Kraków LIVE! Kto doskoczy do ścisłej czołówki? Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. We Wrocławiu spotykają się drużyny z identycznym dorobkiem punktowym, a z zupełnie inną oceną. Śląsk jest chwalony za swoją grę, Wisła krytykowana za uzależnienie od Carlitosa. We stolicy Dolnego Śląska nikt już nie mówi o zwalnianiu trenera Urbana, w Małopolsce domagają się głowy trenera Ramireza. Mecz sąsiadów z tabeli jest jednak ważny z jeszcze jednej strony: wygrany doszlusuje do ścisłej czołówki.

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE

Przy Oporowskiej trwa pompowanie balonika i akcja #30naWKS, która ma sprawić, że na mecz z Wisłą przyjdzie 30 tysięcy kibiców. Na Legii było 24, na Lechu 22, więc dlaczego na Wisłę ma nie przyjść 30 tysięcy? Prawdopodobnie zabraknie kilku tysięcy, ale już sama akcja pokazuje jak dobrze jest w Śląsku. Nikt nie martwi się kontuzjami Kokoszki, Dankowskiego czy Jovicia, bo wrocławianie nauczyli się grać bez nich. Są wyniki, jest dobra frekwencja, to teraz trzeba ją utrzymać. Całkiem logiczne posunięcie działaczy i działu marketingu. W trakcie przerwy na reprezentację Śląsk łatwo pokonał GKS Katowice 3:0, a dwie bramki strzelił Piech, który do tej pory w lidze tylko raz trafił. Czyżby wrocławianie mieli doczekać się zabójczego, bramkostrzelnego duetu Robak - Piech?

W Krakowie smuta. Wprawdzie Wisła ma dużo punktów, ale wszyscy narzekają. Bo marny styl, bo uzależnienie od Carlitosa, bo za dużo obcokrajowców i tak bez końca. Przerwa przydała się zatem Wiślakom m.in. po to, by wyleczyć kilku kontuzjowanych zawodników. Wraca między innymi Ondrasek, który na początku sezonu dobrze uzupełniał Carlitosa oraz Wojtkowski. Krakowianie mimo wszystko nie mają z czego się cieszyć, bo kontuzji doznał Małecki, jedenego z liderów czeka przerwa prawdopodobnie do przerwy zimowej. Wisła również nie próżnowała w trakcie przerwy i zagrała sparing z Bruk-Betem wygrany skromnie 1:0.

Patrząc na miejsce w tabeli, to ciężko jest wskazać faworyta. Biorąc pod uwagę formę, to trzeba wskazać na wrocławian. Tym bardziej, że we stolicy Dolnego Śląska ponownie stoi Twierdza Wrocław.

Nie zagrają

Śląsk: Dankowski, Kokoszka, Mak, Jović (kontuzje)
Wisła: Małecki, Velez, Cuesta (kontuzje)

Składy

Śląsk: Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Chrapek, Vacek - Pich, Riera, Kosecki - Robak.
Wisła: Buchalik - Arsenić, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Llonch, Basha, Imaz, Boguski - Brożek, Carlitos

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji Canal+ Sport Online. Komentują Robert Skrzyński i Remigiusz Jezierski. Reporterami z murawy będą Sonia Śledź i Mariusz Wróblewski. Relacja LIVE w GOL24.pl od 20:30.