Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE. "Biała Gwiazda"...

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE. "Biała Gwiazda" nabrała blasku. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 1 połowa

• Dziękujemy Państwo za śledzenie naszej relacji i zapraszamy do spędzenia wieczoru z Ligą Mistrzów. Dobranoc!

• Koniec spotkania w Krakowie! Lechia Gdańsk wygrywa z Wisłą 3:1 dzięki czemu awansuje na piąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy!

• Fantastyczna interwencja Łukasza Zwolińskiego! Po dośrodkowaniu piłki z lewej strony Żarko Udovićića, piłka trafiła na głowę Zwolińskiego, jego strzał jednak fantastycznie obronił Michał Buchalik!

• Arbiter do podstawowego czasu gry dolicza co najmniej trzy minuty.

• Szansa dla Wisły Kraków! Po dośrodkowaniu piłki z lewej strony, piłka poodbijała się od zawodników obu drużyn, w końcu trafiła pod nogi Aleksandra Buksy. Ten uderzył mocno, jednak Kuciak zdołał wybić piłkę.

• Ładna, kombinacyjna akcja Wisły, jednak w ostatniej fazie Chuca zagrał wprost w ręce Dusana Kuciaka.

• Jakub Błaszczykowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, jednak Dawid Abramowicz nie zdołał doskoczyć do piłki.

• Rozbita Wisłą Kraków źle rozgrywa swoje kontrataki, raczej ciężko sądzić, że "Biała Gwiazda" jest w stanie powalczyć jeszcze o choćby remis.

• Trzecia zmiana także w Lechii Gdańsk. Maciej Gajos pojawia się za Kennyego Saiefa.

• Trzecia zmiana w zespole "Białej Gwiazdy". Boisko opuszcza Jean Carlos Silva, a w jego miejsce wchodzi Aleksander Buksa.

• W odpowiedzi przed szansą stanął Tomasz Makowski, zawodnik Lechii wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale uderzył wprost w Michała Buchalika!

• Bardzo ostre wejście Łukasza Burligi! Zawodnik Wisły ukarany żółtą kartką.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Jakuba Błaszczykowskiego przed szansą na zdobycie bramki stanął Łukasz Burliga, ale w znakomitej sytuacji, źle uderzył piłkę głową.

• Druga zmiana w szeregach Lechii Gdańsk. Żarko Udovicić pojawił się na placu gry, a opuścił je Omran Haydary.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Flavio Paixao podwyższa rezultat spotkania pewnym uderzeniem z rzutu karnego!

• Żółtą kartką za zagranie ręką we własnym karnym ukarany Maciej Sadlok.

• Fantastyczna kontra gości. Flavio Paixao zagrał prostopadłą piłkę do Omrana Haydaryego, ten popędził na bramkę Wisły, minął obrońcę i oddał strzał, który ręką zatrzymał Maciej Sadlok! Lechia Gdańsk ma rzut karny!

• Gieorgij Żukow zdecydował się na strzał z dystansu po wybitej piłce przez graczy gości. Jednak Kazach uderzył niecelnie.

• Jakub Błaszczykowski już zagrał świetną prostopadłą piłkę, ale Felicio Brown Forbes nie zdołał do niej dopaść.

• Oraz za Dawida Szota pojawia się Łukasz Burliga.

• Dwie zmiany w zespole Wisły Kraków. Z boiska schodzi Yaw Yeboah, a na nim pojawia się kapitan, Jakub Błaszczykowski.

• Żółtą kartką za bardzo ostry faul ukarany Chuca.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W barwach Lechii Łukasz Zwoliński pojawia się w miejsce Conrado.

• Po zdobytej drugiej bramce zespół Lechii cofnął się na własną połowę. W efekcie tego Wisła wreszcie zaatakowała rywali.

• Ponownie lewą stroną boiska ruszył Conrado, ponownie wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie próbując interweniować Maciej Sadlok, wpakował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOL!!!!!! Lechia obejmuje prowadzenie po samobójczym trafieniu Macieja Sadloka!

• Znakomita szansa dla Lechii! Conrado z lewej strony boiska wstrzelił piłkę do Paixao, a ten uderzył minimalnie niecelnie!

• Gieorgij Żukow zdecydował się na indywidualną akcję, wpadł w pole karne Lechii, ale tam jego rajd został zatrzymany przez przeciwnika.

• Rafał Pietrzak dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, futbolówka odbiła się od jednego z obrońców Wisły i mogła zaskoczyć Buchalika, ten jednak skoncentrowany zdołał złapać piłkę.

• Po raz kolejny fantastyczna akcja Wisły na samym początku! Jean Carlos zagrał do Yeboah, ale ten został zablokowany w decydującym momencie!

• Arbiter rozpoczyna drugą część spotkania!

• Piłkarze zarówno Wisły Kraków jak i Lechii Gdańsk wrócili już na murawę stadionu w Krakowie. Za moment początek drugiej części spotkania.

• Na drugą część spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Wynik remisowy wydaje się sprawiedliwy. W pierwszej części pierwszej połowy przeważała Wisła Kraków, natomiast potem coraz bardziej zaczęła naciskać Lechia.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Krakowie. Wisła do przerwy remisuje z Lechią Gdańsk 1:1.

• Lechia coraz mocniej naciska na Wisłe, teraz po znakomitej akcji przed szansą stanął Omran Haydary, jednak zawodnik z Afganistanu nie trafił w piłkę!

• Po błędzie piłkarza Wisły, przed szansą stanął Conrado, ale ponownie zepsuł całą akcję, bo kopnął piłkę wprost w nogi rywala.

• Ładna, kombinacyjna akcja gości, jednak wysiłek kolegów zepsuł Conrado, który znowu fatalnie dośrodkował.

• Z rzutu wolnego w pole karne Wisły dośrodkował Jarosław Kubicki, a tam był Michał Nalepa, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Michał Nalepa doprowadza do wyrównania!

• Ponownie prawą stroną boiska ruszył Omran Haydary, ale skrzydłowy Lechii dośrodkował niecelnie.

• Na indywidualną akcję zdecydował się Jean Carlos Silva, minął trzech rywali i oddał strzał sprzed pola karnego, piłka wleciała idealnie przy słupku i Dusan Kuciak nie zdążył z interwencją.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Wisła Kraków obejmuje prowadzenie po trafieniu Jeana Carlosa Silvy!

• Potężne uderzenie z dystansu Chuci i z problemami piłkę poza pole gry wybił Dusan Kuciak.

• Ładna, składna akcja Lechii, Conrado wycofał piłkę do Omrana Haydaryego, ale ten uderzył zbyt lekko i Buchalik pewnie złapał piłkę.

• Chuca próbował dośrodkować w pole karne Lechii, ale dośrodkował ponownie zbyt wysoko, tym razem dla Dawida Abramowicza.

• Yew Yeboah świetnie minął rywala i oddał strzał, który jednak na raty, ale zdołał złapać Dusan Kuciak.

• Gieorgij Żukow dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, ale zbyt wysoko dla Felicio Brown Forbesa, nie sięgnął piłki głową.

• Jarosław Kubicki dośrodkował z rzutu wolnego, ale pewną interwencją popisał się Michał Buchalik.

• Żółtą kartką za taktyczny faul karany Jarosław Kubicki.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za ostry faul ukarany Dawid Szot.

• Świetny kontratak Lechii Gdańsk, ale piłkarze gości nie nadążyli za Conrado i w efekcie ten dośrodkował do nikogo.

• Świetne uderzenie z dystansu Georgija Żukowa i z najwyższym trudem piłkę na rzut rożny wybił Dusan Kuciak!

• Z drugiej strony boiska po dośrodkowaniu Conrado znowu swoich sił spróbował Flavio Paixao, jednak jego uderzenie ponownie powędrowało nad bramką Buchalika.

• Hiszpan Chuca popędził lewą stroną, dośrodkował w pole karne, gdzie był Jean Silva, ten jednak nie zdołał skierować piłki do bramki gości.

• Świetnie obrócił się z piłką Forbes i świetnym podaniem uruchomił Yeboaha, ten w znakomitej sytuacji uderzył jedynie w boczną siatkę bramki Dusana Kuciaka.

• Po rzucie rożnym dla gości piłkę głową uderzał Flavio Paixao, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Bardzo aktywny jest w tych pierwszych minutach Orman Haydary, teraz zawodnik Lechii uderzył z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Buchalik.

• Ponownie z prawej strony Haydary, wstrzelił piłkę w pole karne Wisły, ale tam obrońcy gospodarzy zdołali wyjaśnić sytuację dalekim wybiciem.

• W odpowiedzi akcja Lechii. Conrado otrzymał piłkę z lewej strony, także dośrodkował w pole karne, ale zrobił to niedokładnie. Jednak z drugiej strony piłkę przejął jeszcze Haydary i wywalczył rzut rożny.

• Zdecydowanie dużo lepiej rozpoczęła to spotkanie Wisła. Gospodarze wciąż utrzymują się przy piłce. Lechia jak na razie spokojnie wyczekuje rywala.

• Ależ fantastyczna akcja Wisły Kraków! Dawid Abramowicz otrzymał piłkę po lewej stronie, dośrodkował w pole karne, gdzie był Felicio Brown Forbes, ten w stuprocentowej sytuacji uderzył głową obok słupka bramki rywali!

• Sędzia Tomasz Kwiatkowski rozpoczyna pojedynek w Krakowie!

• Piłkarze jednej i drugiej drużyny pojawiają się już powoli na murawie stadionu w Krakowie, za moment początek rywalizacji.

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Jaskuła (Br.), Błaszczykowski, Buksa, Burliga, Gruszkowski, Hoyo-Kowalski, Niepsuj.

• Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Alomerović (Br.), Gajos, Kałuziński, Kryeziu, Maloca, Sopockom Udovicić, Vikri, Zwoliński.

• W drużynie gości z powodu pozytywnego wyniku testu na Covid-19 zabraknie Jaroslava Mihalika. W szeregach Wisły tylko na ławce rezerwowych Jakub Błaszczykowski, który w poprzedni weekend zdobył przepiękną bramkę.

• W ostatnich meczach pomiędzy tymi drużynami nie padało wiele bramek. W poprzednim sezonie przy Reymonta 22 wygrała Lechia Gdańsk 1:0 po bramce Flavio Paixao, wcześniej w Trójmieście padł bezbramkowy remis.

• Natomiast Wisła Kraków w ostatnich tygodniach notuje znakomitą formę. W poprzedni weekend "Biała Gwiazda" rozbiła na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0, a tydzień wcześniej Stal Mielec aż 6:0.

• W zeszły weekend Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:1. W tamtym spotkaniu bramkę dla Lechii zdobył Flavio Paixao. Wcześniej gola dla "Miedziowych" zdobył Lubomir Guldan.

• Oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli. Lechia z dziesięcioma punktami zajmuje ósme miejsce, natomiast Wisła z jednym "oczkiem" mniej plasuje się jedną pozycję niżej.

• W zaległym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie na własnym stadionie Lechię Gdańsk. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Wisła Kraków - Lechia LIVE! "Biała Gwiazda" nabrała blasku

Wisła Kraków - Lechia LIVE! "Biała Gwiazda" nabrała blasku ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE. Dziś emocje nie tylko związane z Ligą Mistrzów. W ramach odrabiania zaległości z 6. kolejki PKO Ekstraklasy "Biała Gwiazda" podejmie biało-zielonych. Dla gospodarzy gra toczy się o kontynuowanie serii, dla przyjezdnych o przełamanie niemocy. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE

Wisła wreszcie gra na miarę oczekiwań kibiców. Czy dlatego, że dopiero w trakcie sezonu zrobiła ważne transfery? (Michal Frydrych, Felicio Brown Forbes)? Czy dlatego, że wrócił kapitan Jakub Błaszczykowski? Czy dlatego, że okrzepł Yaw Yeboah?
Prawda jest pewnie wypadkową tych zdarzeń. W każdym razie drużynę ogląda się z przyjemnością, a jej bilans trzech ostatnich meczów to dwie wygrane, remis, bramki... 9-0! (0:0 z Górnikiem Zabrze, 6:0 ze Stalą Mielec, 3:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała).

Wobec kiepskiego startu Wisła jeszcze ogląda plecy Lechii. Ma do niej punkt straty. Drużyna z Gdańska jednak nie zachwyca. Ostatnio zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1. Trzy wygrane to z kolei komplet w spotkaniach z beniaminkami: 4:0 z Podbeskidzie, 4:2 ze Stalą, 1:0 z Wartą Poznań.

Już w sobotę Lechię czeka kolejny wyjazd; w Pucharze Polski zagra z drugoligową Olimpią Grudziądz. Potem w kolejny piątek czeka ją domowy mecz w lidze ze Śląskiem Wrocław. Wisła odpadła z krajowych rozgrywek, więc pozostaje jej ekstraklasa. W kolejny piątek (6 listopada) zagra w Bełchatowie z liderem, Rakowem Częstochowa.

Artur Skowronek, trener Wisły Kraków: - Z jedenastu bramek Lechii osiem zdobyła po stałych fragmentach, co pokazuje jej siłę. Zabierzemy jej tę broń, jeśli nie dopuścimy do rzutów wolnych czy rożnych. Chcemy być zdyscyplinowani. Idziemy razem po wspólny cel, uważam, że z takim nastawieniem możemy wygrać z każdym w lidze.

Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk: - To że gramy co trzy dni absolutnie nam nie przeszkadza. Sytuacja kadrowa ani terminarz nie zmuszają nas do tego byśmy przeciw Wiśle musieli rotować. Roszady pewnie pojawią się w meczu Pucharu Polski. Gra na dwóch napastników? Ropatruję taki wariant, może wykorzystamy go od razu, może w trakcie meczu. Nie chcę tego zdradzać. Wisła jest w dobrej dyspozycji, jest na fali, dobrze punktuje, zdobywa dużo bramek. Czeka nas trudny pojedynek, ale na niego jesteśmy gotowi

Oglądaj mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk w Player.pl >>>

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk PRZEWIDYWANE SKŁADY
Wisła: Buchalik - Szot, Frydrych, Sadlok, Abramowicz - Yeboah, Basha, Chuca, Plewka, Jean Carlos Silva (Błaszczykowski?) - Brown Forbes.
Lechia: Kuciak - Fila, Nalepa, Kopacz, Pietrzak - Haydary (Zwoliński?), Kubicki, Makowski, Saief, Conrado - Paixao.

Nie zagrają w meczu Wisła Kraków - Lechia Gdańsk:
Wisła: Mak, Mehremić, Janicki
Lechia: Mihalik

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Wisła - Lechia 0:1 (Ekstraklasa, 01.12.2019)
Lechia - Wisła 0:0 (Ekstraklasa, 28.07.2019)

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP Sport i Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Player, Canal+ i TVP Sport. W TVP komentuje duet Maciej Iwański – Adam Kotleszka, w Canal+ Adam Marchliński – Michał Żewłakow. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.