Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0 1 połowa

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Koniec spotkania w Krakowie! Wisła dzieli się punktami z Lechią!

• Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy spotkania.

• Dośrodkowanie Pola Lloncha pewnie łapie Dusan Kuciak.

• Na stadionie Wisły nie słychać już dopingu, jedynie gwizdy.

• Wisła rozpaczliwie próbuje dostać się pod bramkę Lechii w jakikolwiek sposób, ale defensywa z Gdańska jest dobrze zorganizowana.

• Po rzucie rożnym piłka ląduje na siatce bramki Dusana Kuciaka.

• W ostatnim czasie to goście prowadzili grę, teraz to oni są bliżej objęcia prowadzenia!

• Defensorzy nie upilnowali zmiennika Lechii w polu karnym, nie ma mowy o spalonym - remis w Krakowie!

• Gra Wisły zdecydowanie siadła, co kończy się golem! Joao Oliveira na 1:1!

• Ze Manuel także z żółtą kartką - sędzia Mariusz Złotek zdecydowanie nie jest dziś oszczędny.

• Za słabe dośrodkowanie Ze Manuela, grę wznowi Dusan Kuciak.

• Paweł Brożek na boisku w miejsce Frana Veleza - to ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu.

• Florian Schikowski zmienia Milosa Krasicia - słaby występ Serba.

• Z kartką również Mateusz Matras, został ukarany za faul w środku pola. W drugiej połowie nie brakuje agresji.

• Mocne uderzenie Marco Paixao broni Michał Buchalik. Lechia coraz groźniejsza.

• Tibor Halilović zmienia Martina Kostala.

• Ostre przerwanie kontrataku w środku pola przez Frana Veleza i kolejna żółta kartka.

• Efektowny rajd Jakuba Bartosza lewym skrzydłem zatrzymał się na ostatnim obrońcy, tuż obok pola karnego gości.

• Kolejna kartka, otrzymuje ją Martin Kostal, który ostro zatrzymał Pawła Stolarskiego.

• Marco Paixao fauluje Ze Manuela i ogląda żółtą kartkę, Portugalczyk zdecydowanie nie zgadza się z arbitrem.

• Roszada także w Wiśle. Jakub Bartosz zmienia Patryka Małeckiego.

• Joao Oliveira melduje się na boisku w miejsce Daniela Łukasika.

• Za moment kolejna zmiana w zespole gości.

• Rzut wolny dla Lechii, dośrodkowanie Mateusza Lewandowskiego dotarło w szesnastkę i zostało przedłużone pod bramkę, gdzie jednak złapał je Michał Buchalik.

• Uderzenie Carlitosa z dobrze ponad 50 metrów (!) przelatuje tuż nad poprzeczką bramki Lechii!

• Uderzenie Stevena Vitorii pewnie łapie Michał Buchalik.

• Ze Manuel faulowany przez Daniela Lukasika tuż obok pola karnego, żółta kartka dla zawodnika Lechii.

• Mecz wznowiony, piłkę ma Lechia Gdańsk!

• Zawodnicy wracają powoli na boisko.

• Goście grają tak, jakby starali się o zwolnienie Piotra Nowaka. Dali się zdominować rywalom, a ich ataki wyglądają zaskakująco słabo. Wisła prowadzi zasłużenie. Czekamy na kolejne trafienia po przerwie, zostańcie z nami!

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Wisła prowadzi z Lechią 1:0 po bramce niezawodnego Carlitosa.

• Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy meczu w Krakowie.

• Żółta kartka dla Patryka Małeckiego za bardzo ostre wejście w nogi Pawła Stolarskiego.

• Nie sposób się nie zgodzić.

• Znakomite podanie w pole karne w wykonaniu Macieja Sadloka, Carlitos obrócił się z piłką z rywalem na plecach, po czym pewnym strzałem posłał piłkę do siatki!

• Goooool! Carlitos wyprowadza Wisłę Kraków na prowadzenie!

• Aut dla Wisły na wysokości pola karnego gości po interwencji Flavio Paixao na własnej połowie.

• Uderzenie samego poszkodowanego z rzutu wolnego było niecelne.

• Żółtą kartką za to zdarzenie ukarany został Błażej Augustyn.

• Carlitos faulowany tuż przed polem karnym Lechii!

• Tempo spotkania wyraźnie spadło, brakuje szczególnie dynamicznych akcji gospodarzy.

• Mateusz Matras melduje się na murawie w miejsce kontuzjowanego Patryka Lipskiego.

• Wygląda na to, że kontuzja Patryka Lipskiego jest jednak poważniejsza. Zanosi się na zmianę w Lechii.

• Dośrodkowanie Carlitosa z prawej flanki palcami musnął Dusan Kuciak, parując piłkę do boku.

• Sławomir Peszko nie zdołał przyjąć podania Daniela Łukasika z lewej strony boiska.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, po chwili strzał głową w znakomitym stylu łapie Dusan Kuciak, piękna parada Słowaka!

• Seria dryblingów Carlitosa kończy się dośrodkowaniem Hiszpana, które zostaje wybite na rzut rożny.

• Obie drużyny mają swoje szanse, zdecydowanie brakuje dziś jednak dokładności.

• Piekielnie mocne uderzenie Patryka Małeckiego z około jedenastu metrów przed siebie wypluwa Dusan Kuciak!

• Marco Paixao uderza płasko, ale prosto w mur. Przy piłce już Wisła.

• Marco Paixao przepycha się z Zoranem Arseniciem, Portugalczyk zdołał wywalczyć rzut wolny około 25 metrów od bramki Wisły.

• Patryk Lipski potrzebuje pomocy medycznej po starciu z jednym z rywali, ale nie jest to nic poważnego - zawodnik Lechii za moment wróci do gry.

• Gospodarze ponownie wyprowadzają groźny kontratak, jednak piłkę za mocno na prawą stronę podał Martin Kostal, przez co grę może wznowić Dusan Kuciak.

• Bardzo nieudane uderzenie z woleja w wykonaniu Marco Paixao szybuje wysoko nad poprzeczką.

• Patryk Małecki lewym skrzydłem rozpoczął szybki kontratak, Wisła miała przewagę, ale skrzydłowy został zatrzymany przez Błażeja Augustyna.

• Za mocne podanie do Martina Kostala na prawą stronę boiska. Aut dla gości.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy, piłkę ma Wisła Kraków!

• Zawodnicy meldują się na murawie stadionu Wisły!

• Sędzią spotkania będzie pan Mariusz Złotek.

• Kapitanem gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu będzie Maciej Sadlok - to dla niego debiut w tej roli.

• Rezerwowi Lechii: Oliver Zelenika, Grzegorz Wojtkowiak, Michał Nalepa, Joao Nunes, Florian Schikowski, Mateusz Matras i Joao Oliveira.

• Rezerwowi Wisły: Kacper Chorążka, Rafał Pietrzak, Tibor Halilović, Rafał Boguski, Jakub Bartosz, Paweł Brożek i Kamil Wojtkowski.

• Starcie Wisły z Lechią to zdecydowanie jeden z hitów tej kolejki. Faworytami są gospodarze, którzy w tym sezonie grają naprawdę przyzwoicie.

• Dobry wieczór, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z ostatniego dzisiejszego meczu Lotto Ekstraklasy!

Kaja Krasnodębska

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Wisła - Lechia LIVE! O fotel lidera z konsekwentnie dołującą drużyną

Wisła - Lechia LIVE! O fotel lidera z konsekwentnie dołującą drużyną ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE. Na zakończenie piłkarskiej soboty starcie w Krakowie, podczas którego "Biała Gwiazda" podejmie rozczarowującą jak dotąd Lechię. Faworyt tego starcia może być tylko jeden. Czy podopieczni Kiko Ramireza udźwigną ciężar oczekiwań i jeszcze przed reprezentacyjną przerwą powrócą na fotel lidera? Początek o 20:30. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE

Czas leci nieubłaganie, za nami już sześć kolejek aktualnego sezonu, w wielu ekipach pojawiły się nowe nazwiska, inni pożegnali się z dotychczasowymi pracodawcami. Jedno jednak wciąż pozostaje niezmienne – gdańszczanie wciąż rozczarowują.
Podczas kolejnych starć nadal grają poniżej oczekiwań. Czwarty zespół ubiegłego sezonu wzmocniony sporymi jak na polskie warunki nazwiskami – Błażejem Augustynem, Mateuszem Matrasem czy Patrykiem Lipskim - plasuje się dopiero w środku ligowej tabeli. W ciągu sześciu tygodni gdańszczanie zgromadzili zaledwie pięć oczek. Średnia przytłaczająca – mniej niż jeden punkt na mecz. Nic dziwnego, że frustracja kibiców rośnie. Fani domagają się głów. Coraz czarniejszymi barwami rysuje się przyszłość Piotra Nowaka. Czy w Krakowie szkoleniowcowi uda się poprawić notowania?

Tego nie osiągnął przed tygodniem, kiedy jego podopieczny przegrali przed własną publicznością z Sandecją Nowy Sącz. Czy można mówić o niespodziance? Nie całkiem. Gdańszczanie konsekwentnie prezentują słabą formę, w ubiegły piątek nie grając wcale słabiej niż w poprzednim miesiącu. Tym razem nie wystarczyło to, by dopisać sobie choć oczko. Dziury pod własnym polem karnym pozostawione przez Błażeja Augustyna czy Joao Nunesa w połączeniu z nie najlepszym występem Milosa Krasicia oraz Daniela Łukasika czy Joao de Oliveiry sprawiły, że Radosław Mroczkowski wraz ze swoim zespołem mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Nie pomogły już trafienia Marco Paixao i Sławomira Peszko w drugiej połowie. Dobry dzień miał strzelec dwóch goli Bartłomiej Dudzic, natomiast zwycięskie trafienie należało już do Filipa Piszczka. Tym samym gdańszczanie doznali trzeciej porażki w sezonie.

Niekorzystnie szóstą kolejkę wspominać będą również kibice Białej Gwiazdy. Ich ulubieńcy w poniedziałek udali się do Lubina jako lider ligowej tabeli. Spore braki w składzie – drużynę chwilę wcześniej opuścił Petar Brlek, natomiast kontuzje dopadły między innymi Arkadiusza Głowackiego, Frana Veleza czy Zdenska Ondraska, sprawiły że rozegrali swój najsłabszy w tym sezonie mecz. Na Dolnym Śląsku nie przedstawili większych argumentów i po raz pierwszy nie zdobyli nawet gola. Rywale strzelili ich aż trzy. Kolejne ciosy autorstwa Jarosława Jacha, Jakuba Świerczoka oraz Adama Buksy sprawiły, że do Krakowa Wisła wracała nawet bez punktu. W rezultacie ma ich jak na razie dwanaście, co po piątkowym zwycięstwie Górnika daje dopiero czwartą lokatę. Matematyczne szanse na powrót na fotel lidera wciąż są. Wystarczy zwyciężyć i czekać na korzystne dla siebie rozstrzygnięcia na innych stadionach. Czy wszystko ułoży się po myśli podopiecznych Kiko Ramireza?

W starciu z Lechią to oni są zdecydowanym faworytem. Publiczność, która licznie ma zgromadzić się przy Reymonta pragnie wyłącznie trzech punktów. O to Biała Gwiazda zawalczy bez kontuzjowanych Juliana Cuesty, Zdenka Ondraska, Vullneta Bashy czy Arkadiusza Głowackiego. Biorąc pod uwagę, że wciąż nie udało się załatać dziury po Petarze Brleku, stan kadrowy gospodarzy nie nastraja do optymizmu. Znacznie mniej nieobecnych po stronie gdańszczan. Do stolicy Małopolski nie udadzą się jedynie Lukas Haraslin, Jakub Wawrzyniak oraz Grzegorz Kuświk. Pozwolenie na grę otrzymał natomiast Rafał Wolski. Dla niego będzie to z pewnością pełne sentymentów spotkanie. To właśnie w barwach Białej Gwiazdy występował przed przejściem do zespołu z Trójmiasta. Wychodząc na murawę będzie musiał jednak skupić się na tym co tu i teraz. A to dla Lechii nie wygląda najlepiej. Jak będzie sobotnim wieczorem? Pierwszy gwizdek o 20.30.

Sonda

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Wisła: Cuesta, Ondrasek, Basha, Głowacki, Velez (?)
Lechia: Haraslin, Wawrzyniak, Kuświk

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Wisła - Lechia 0:1 (Ekstraklasa, 06.05.2017)
Wisła - Lechia 3:0 (Ekstraklasa, 03.12.2016)
Lechia - Wisłą 3:1 (Ekstraklasa, 30.07.2016)

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji Canal+ Sport Online, za granicą w Dailymotion. Komentują Rafał Wolski i Kazimierz Węgrzyn. Rozpoczęcie meczu o 20:30, relacja LIVE w GOL24.pl