Mecz Wisła Kraków - Stal Mielec ONLINE. Siedzi w nich chęć...

Mecz Wisła Kraków - Stal Mielec ONLINE. Siedzi w nich chęć rewanżu za łomot 0:6. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0 1 połowa

• Po tym strzale sędzia Paweł Raczkowski gwiżdże po raz ostatni! Wisła Kraków pokonuje na własnym stadionie Stal Mielec 3:1, chociaż do 75. przegrywała po bramce Grzegorza Tomasiewicza. Losy meczu odwrócili Felicio Brown Forbes, Michal Frydrych (z rzutu karnego) i Stefan Savić w ostatniej akcji doliczonego czasu gry.

• Kontrę "Białej Gwiazdy" zaczął Georgij Żukow, który podaje na lewą stronę do Stefana Savicia. Ten spokojnie wbiegł w pole karne, przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył przy bliższym rogu. Rafałowi Strączkowi nie udało się utrzymać piłki w rękawicach, która przeturlała się za linię bramkową!

• STEFAN SAVIĆ USTALA WYNIK SPOTKANIA!!!

• W odpowiedzi na płaskie uderzenie z lewej strony pola karnego w stronę dalszego rogu zdecydował się Yaw Yeboah. Wyciągnięty jak struna Rafał Strączek zdołał odbić piłkę do boku!

• Krystian Getinger podłączył się do akcji ofensywnej. Dostaje piłkę w lewym narożniku pola karnego, ale jego anemiczny strzał w stronę bliższego słupka nie sprawił problemu Mateuszowi Lisowi.

• Co najmniej 4 minuty dłużej potrwa druga odsłona.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony Maciej Jankowski składał się do strzału, ale po starciu bark w bark z Maciejem Sadlokiem padł na murawę. Nie ma mowy o rzucie karnym dla piłkarzy Leszka Ojrzyńskiego.

• Mateusz Lis upomniany żółtą kartką za grę na czas.

• MICHAL FRYDRYCH NIE MYLI SIĘ!!!

Czech uderzył prostym podbiciem w lewy górny róg, zmylony Rafał Strączek rzucił się w stronę swojego prawego słupka!

• Sędzia Paweł Raczkowski wskazuje na "wapno"! Goście nie wierzą!!!

• Sędzia czekał na przerwę i zbiega do monitora VAR! Jeszcze raz obejrzy sporną sytuację z Marcinem Flisem w roli głównej!

• Gospodarze domagają się rzutu karnego! Ich zdaniem Marcin Flis zagrał ręką, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Piotr Starzyński wypuścił po linii Dawida Szotę. Uciekł on Marcinowi Flisowi, który zdołał trącić piłkę na rzut rożny.

• Nikola Kuveljić niespodziewanie zdecydował się na strzał wolejem z ok. 20 metrów. Sporo brakowało mu do bramki mielczan.

• Rzut wolny dla Wisły z prawej strony. Dobre dośrodkowanie w pole karne, ale pewnie interweniuje obrona Stali.

• Osaczony przez trzech rywali Yaw Yeboah, będąc na wprost bramki na 20. metrze, chciał rozciągnąć grę do lewej strony, ale piłka odbiła się od nogi Macieja Jankowskiego i przejął ją w "szesnastce" Felicio Brown Forbes. Napastnik "Białej Gwiazdy" skutecznie się zastawił, po czym atomowym uderzeniem z kilkunastu metrów wpisuje się na listę strzelców!

• WISŁA WYRÓWNUJE! GOL FELICIO BROWN FORBESA!!!

• Georgij Żukow podaje prostopadle w pole karne do Felicio Brown Forbesa. Bardzo niedokładnie zagranie reprezentanta Kazachstanu.

• Łukasz Zjawiński zmienia Aleksandara Kolewa.

• Atak Wisły przynosi rzut rożny z prawej strony. Niezłe dośrodkowanie Macieja Sadloka przechodzi przez całe pole karne, a po chwili piąstkuje Rafał Strączek.

• ... a w miejsce Davida Mawutora pojawia się Nikola Kuveljić.

• Podwójna zmiana w Wiśle. Piotr Starzyński za Jeana Carlosa Silvę...

• Jean Carlos wyłuskał piłkę wślizgiem spod nóg Marcina Flisa. Dopadł do niej Dawid Szot, którego dośrodkowanie nie znalazło Felicio Brown Forbesa.

• ... a za Jonathana de Amo pojawia się Maciej Jankowski.

• Podwójna zmiana w ekipie Stali. Andreja Prokić w miejsce Macieja Domańskiego...

• Albin Granlund upomniany żółtą kartką za faul.

• Zaczęło się od lagi do Albina Granlunda, który nie zdołał opanować piłki w polu karnym gospodarzy. Utrzymał on się przy piłce i zagrał wzdłuż linii pola bramkowego na dalszy słupek, skąd Grzegorz Tomasiewicz dopełnił formalności!

• GOL DLA STALI! STRZELCEM GRZEGORZ TOMASIEWICZ!!!

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Macieja Sadloka, chociaż piłkę na lewej stronie "szesnastki" dostał Yaw Yeboah. Ten w momencie strzału... poślizgnął się.

• Dawid Szot podłączył się do akcji ofensywnej. Blisko narożnika pola karnego powstrzymał go - niezgodnie z przepisami - Petteri Forsell.

• Aut dla gości na wysokości pola karnego Wisły. Po dalekim wyrzucie zakotłowało się w "szesnastce" i Bożidar Czorbadżijski został zablokowany.

• Bożidar Czorbadżijski skosił Felicio Brown Forbesa. Od razu do obrońcy Stali podbiegł sędzia z żółtą kartką w ręku, ale że Kostarykanin był na spalonym, to zaproponował Bułgarowi taki układ - przeproś, to nie dostaniesz kartki. Bożidar Czorbadżijski od razu podbiegł do rywala, więc upomnienia nie ma.

• Stefan Savić posyła górne podanie w pole karne do Jeana Carlosa Silvy. Bez problemu poradził sobie z nim Bożidar Czorbadżijski, pozwalając piłce przeturlanie się za linię końocwą.

• David Mawutor upomniany żółtą kartką.

• Ciekawie zapowiadała się akcja "Białej Gwiazdy". Wyjaśnił ją Marcin Flis.

• Felicio Brown Forbes na spalonym.

• Złe dośrodkowanie Krystiana Getingera na bliższy słupek. Szczupakiem interweniuje Michal Frycdrych.

• Petteri Forsell zablokowany na lewej stronie. Rzut rożny dla piłkarzy Leszka Ojrzyńskiego.

• Jeszcze piłkę przejął David Mawutor, który uderza zza linii 16. metra tuż przy lewym słupku. Rafał Strączek spokojnie interweniuje.

• Maciej Sadlok zagrywa z rzutu wolnego na prawo do Dawida Szota, którego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Druga połowa rozpoczęta! Stal przystępuje do niej bez zmian!

• ... a za Patryka Plewkę na murawie melduje się Georgij Żukow.

• Dawid Szot wchodzi za Łukasza Burligę...

• Wracamy do Krakowa na drugie trzy kwadranse meczu 22. kolejki Ekstraklasy, w którym Wisła mierzy się ze Stalą Mielec. Po pierwszej połowie jest bezbramkowy remis. W ekipie gospodarzy szykują się zmiany.

• Jakże inny przebiegł miałby ten mecz, gdyby Bożidar Czorbadżijski wykorzystał "setkę", a ciut niżej uderzył David Mawutor, który obił poprzeczkę... Co prawda drogę do siatki znalazł Patryk Plewka, ale podający mu Łukasz Burliga był na minimalnym spalonym. Obie drużyny nie są przyczajone. Próbują konstruować grę, ale na razie nic z tego nie wyszło.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +2' Koniec pierwszej połowy. Wisła Kraków bezbramkowo remisuje ze Stalą Mielec

• +1' Przerwa w grze. Jonathan de Amo doznał urazu po kopnięciu piłki. Wydaje się, że będzie w stanie grać.

• Paweł Raczkowski dolicza co najmniej 2 minuty do pierwszej połowy.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Yawa Yeboaha z prawego narożnika. Za to Mielczanom nie udało się wyjść z kontrą.

• Zablokowany strzał Stefana Savicia zza pola karnego. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Uros Radaković skosił Mateusza Matrasa jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

• Rzut wolny dla Wisły. Rafał Strączek spokojnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Stefana Savicia.

• Jonathan de Amo upomniany żółtą kartką.

• David Mawutor zdecydował się na strzał z dystansu! Wiemy, że potrafi uderzyć, bowiem obił poprzeczkę!

• Maciej Domański urwał się prawą stroną, po czym dośrodkował na bliższy słupek. Wyraźnie spóźnionego Aleksandara Kolewa uprzedził Mateusz Lis.

• Składna akcja Macieja Sadloka z Yawem Yeboahem na lewej stronie. Dośrodkowanie pierwszego z wymienionych zostało zablokowane, a do odbitej piłki dopadł kapitan Wisły. Zagrał na dalszy słupek, gdzie pewnie interweniuje Rafał Strączek.

• I rzut rożny dla Wisły. Po dośrodkowaniu Stefana Savicia Rafał Strączek donośnie krzyknął "moja!" i złapał piłkę.

• ... i wrzuca w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Michal Frydrych. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• David Mawutor zablokował na lewej stronie Petteriego Forsella. Fin ustawia piłkę w narożniku...

• Po początkowych zrywach w wykonaniu obu stron, spotkanie trochę się uspokoiło.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa.

• Liczą na niego w Stali

• Petteri Forsell przejmuje piłkę na prawej stronie i podaje w pole karne do Macieja Domańskiego. Ten został uprzedzony przez defensorów Wisły, a po chwili David Mawutor wybija piłkę na rzut rożny.

• David Mawutor dopada do piłki w polu karnym Stali. Jego strzał był daleki od ideału.

• Po chwili bramkarz Stali paruje piłkę na korner po atomowym uderzeniu Brazylijczyka!

• Rafał Strączek pewnie chwyta piłkę na 5. metrze po dośrodkowaniu Jeana Carlosa Silvy z prawej flanki.

• Dośrodkowanie Albina Granlunda z prawej strony zostało zablokowane.

• Mateusz Matras pognał lewą stroną i podaje z linii końcowej przed bramkę... do nikogo. Dopiero nadbiegł Maciej Domański, którego strzał z narożnika pola bramkowego zablokował Michal Frydrych.

• Grzegorz Tomasiewicz ucierpiał w tej sytuacji. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Żółtą kartką upomniany Felicio Brown Forbes za faul na Grzegorzu Tomasiewiczu.

• Piłka po dośrodkowaniu Jeana Carlosa Silvy nie znalazła adresata. Rafał Strączek z "piątki".

• To powinien być gol dla Stali! Po dośrodkowaniu i błędzie obrony piłkę w polu karnym przyjmuje Bożidar Czorbadżijski. Uderza z powietrza w stronę dalszego rogu, ale wyciągnięty jak struna Mateusz Lis zdołał odbić piłkę!

• Radość piłkarzy "Białej Gwiazdy" z bramki nie trwała długo! Piłkę na prawej stronie dostaje Łukasz Burliga, który zagrywa płasko na środek "szesnastki" do Patryka Plewski, który plasowanym uderzeniem posyła piłkę do siatki tuż przy prawym słupku! Jednak w momencie podania Burliga był na minimalnym ofsajdzie!

• Po centrze z narożnika strzał Yawa Yeboaha został zablokowany, a po chwili Maciej Sadlok znalazł się na spalonym.

• Atak Wisły przynosi rzut rożny.

• Zakotłowało się pod bramką Mateusza Lisa. Ostatecznie bramkarz Wisły zdołał złapać piłkę.

• Paweł Raczkowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Maciej Sadlok i Krystian Getinger.

• W zeszłej kolejce Wisła przegrala z Lechią 0:2, a Stal pokonała Podbeskidzie 2:1.

• Po raz kolejny Wisła m.in bez Błaszczykowskiego, Buksy czy Bashy. Stal bez pauzującego za kartki Dadoka.

• Wisła postara się o zrównanie punktów z Jagiellonią, natomiast Stal o drugie zwycięstwo z rzędu i rewanż za porażkę 0:6 z rundy jesiennej.

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Wisła - Stal LIVE! Siedzi w nich chęć rewanżu za łomot 0:6

Wisła - Stal LIVE! Siedzi w nich chęć rewanżu za łomot 0:6 ©Krzysztof Kapica

Mecz Wisła Kraków - Stal Mielec ONLINE. "Biała Gwiazda" ostatnio złapała zadyszkę, ale na przełamanie zagra z beniaminkiem, któremu jesienią wbiła rekordowe sześć bramek. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00.

Mecz Wisła Kraków - Stal Mielec ONLINE

Wisła nieco wyhamowała. W ostatnich dwóch meczach zdobyła tylko punkt, ale nie strzeliła gola. Po remisie z Górnikiem Zabrze (0:0) nastąpiła bowiem porażka z Lechią Gdańsk (0:2).

Ostatnie wyniki sprawiły, że Wisła ani trochę nie poprawiła swojej pozycji z jesieni. Zeszły rok zakończył przecież na dwunastym miejscu, a teraz jest trzynasta, co sprawia, że sąsiaduje w tabeli z Cracovią, która gra i punktuje najgorzej z całej stawki.

Stal natomiast niezmiennie zajmuje piętnaste miejsce. Mielczanom siedzi w głowach rekordowa porażka z października, kiedy na własnym boisku dali sobie wbić od Wisły sześć bramek. Ostatnio drużyna Leszka Ojrzyńskiego przełamała niemoc w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1).

Oglądaj mecz Wisła Kraków - Stal Mielec w Player.pl >>>

Peter Hyballa, trener Wisły: - Jesteśmy pod presją, więc chcemy koniecznie wygrać. Nasze dwa ostatnie mecze nie zakończyły się zwycięstwami, a poza tym nie zdobyliśmy w nich nawet bramek. Porozmawialiśmy o tym w drużynie. Cóż, czasami musimy grać też bezczelnie i perfidnie, a nie miękko i zbyt pięknie w defensywie. Potrzebujemy efektywności.

Leszek Ojrzyński, trener Stali: - Gdybym ja taki wynik zanotował to z niecierpliwością bym czekał na rewanż, żeby się odgryźć. 0:6 u siebie nie jest łatwo przełknąć. Poznałem problemy tamtego meczu: że chłopacy nie byli może na sto procent gotowi. To na szczęście przeszłość. Ja wyznaję taką zasadę, że jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. Z Wisłą nie gramy w Pucharze Polski, więc nie jest 0:6 przed rewanżem. Mam po prostu nadzieję, że tamten wynik wyzwoli u piłkarzy dodatkowy procent energii czy koncentracji.

Nie zagrają w meczu Wisła - Stal:
Wisła: Błaszczykowski, Buksa, Mehremić, Basha, Buchalik
Stal: Kościelny, Dadok

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Stal - Wisła 0:6 (Ekstraklasa, 18.10.2020)

Mecz Wisła Kraków - Stal Mielec TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Premium. Komentuje duet Adam Marchliński – Radosław Majdan. W internecie mecz w aplikacjach Player+ i Canal+. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 15:00 - zapraszamy!