Mecz Wisła Kraków - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w...

0 1 połowa

Wisła Płock

1

0 1 połowa

• Koniec meczu!!! Wisła Kraków wygrywa z imienniczką z Płocka 2:1. Sam mecz nie rozczarował. Widzieliśmy w tym spotkaniu 24 strzały oraz wiele akcji ofensywnych. Za uwagę dziękuje Mateusz Wojciechowski!.

• Mateusz Piątkowski zszedł z boiska. Pojawił się na nim Giorgi Merebaszwili.

• Słaby występ notuje Paweł Brożek. Wisła wychodziła z kontratakiem, a napastnik Wisły Kraków nie dość, że nie potrafił zrobić z piłką niczego efektywnego to jeszcze faulował w ataku, zarabiając żółtą kartkę.

• Jose Kante drugi raz z rzędu przewraca się na murawie chcąc przyjąć piłkę. Na takie okazje czekają tylko gospodarze, którzy próbują szybkich kontrataków. Dużo ożywienia wprowadził Patryk Małecki.

• Dobra akcja Wisły Kraków!!! Patryk Małecki podawał w pole karne do Pawła Brożka. A ten... trudno powiedzieć, co chciał zrobić. Kilka lat temu po prostu dostawił by nogę strzelając bramkę. Tym razem się nie udało.

• Ivan Gonzalez trafia po raz drugi!! Pewnie wykonany rzut karny!

• Igor Łasicki dostaje za to zagranie drugą żółtą kartkę. Goście grają w "10"!

• Rzut karny dla Wisły Kraków!!! Ręką w polu karnym zagrał Igor Łasicki!!!

• Petar Brlek huknął z dystansu!! Piłka minimalnie przeleciała nad bramką!

• Patryk Stępiński dośrodkowuje prosto w ręce Michała Buchalika.

• Sporo niedokładności z obu stron. Najpierw gospodarze nie potrafili dobrze rozegrać rzutu wolnego, następnie goście niedokładnym podaniem chcieli wyjść z kontratakiem.

• Dobra akcja gospodarzy! Paweł Brożek znalazł się z piłką w polu karnym, jednak jego strzał zdołał zablokować jeden z obrońców gości.

• Jakub Bartosz doznał urazu i musiał opuścić boisko. W jego miejsce Martin Kostal. Jest to debiut zawodnika Wisły Kraków!

• Goście próbują rozgrywać przez Konrada Michalaka, jednak dwie dobre interwencje zanotował Tomasz Cywka.

• Zmiana także u gości. Schodzi Mikołaj Lebedyński. Na boisku melduje się Jose Kante.

• Wisła Kraków chce wygrać to spotkanie w regulaminowym czasie. Świadczy o tym fakt, że na boisko wchodzi Patryk Małecki. Schodzi Pol Llonch.

• Jakub Bartosz zagrał ładnie z piętki do Tomasza Cywki. Obrońca Wisły Kraków zwlekał jednak z dośrodkowaniem i stracił piłkę.

• Bezproduktywny Rafał Boguski schodzi z boiska. Kiko Ramirez daje sygnał do ataku - na boisko wchodzi Peter Brlek.

• Mecz nam się zaostrza. Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Dominik Furman.

• Konrad Michalak wszedł i od razu zobaczył żółtą kartkę, za przerwanie akcji przeciwnika.

• Nico Varela musiał zejść z boiska. Zastępuje go Konrad Michalak.

• Wisła Płock próbuje szybkimi akcjami zaskoczyć rywala. Z kolei gospodarze próbowali wyjść z kontratakiem, jednak Rafał Boguski nie potrafi opanować piłki. Swoją drogą, zawodnik ten rozgrywa bardzo słabe zawody...

• Strzelec bramki Ivan Gonzalez ukarany żółtą kartką.

• GGOOOLLLL!!!! Wisła Kraków wraca do gry!!! 1:1!

• Rzut karny dla Wisły Kraków!!! Faulował Dominik Furman po rzucie wolnym dla Białej Gwiazdy!!

• Płocczanie po raz kolejny atakują. Tym razem bardzo dobrą interwencją popisał się Michał Buchalik.

• Piłkarze Wisły Płock rozegrali koronkową akcję. Wymienili w szybkim tempie kilka podań, a Jakub Łukowski precyzyjnym strzałem w długi róg bramki nie dał szans bramkarzowi.

• GGOOOOLLL!!! Goście prowadzą 1:0!!!

• Tomasz Cywka ruszył prawą stroną, jednak Adam Dźwigała zdołał odebrać mu piłkę.

• Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce Krakowianie!

• Optycznie piłkarzy Wisły Płock prezentują się lepiej. Mało z tego jednak wynika. Z celnych strzałach mamy 1:1. Na uwagę zasługuje fakt, że goście mieli w I połowie aż 6 rzutów rożnych. Wynika to z taktyki i częstych dośrodkowań Patryka Stępińskiego.

Wracamy za kilkanaście minut!!!

• Koniec I połowy. Do przerwy 0:0!

• Goście próbowali rozegrać akcję przez Patryka Stępińskiego, jednak dobrze wrócił Kamil Wojtkowski, odbierając piłkę. Sam jednak niedokładnie podaje do Pawła Brożka.

• Żółta kartka także dla piłkarza Wisły Płock. Ukarany Igor Łasicki. Nie faulował ostro, ale jak pokazuje Pan sędzia był to już któryś jego faul.

• Gospodarze stracili piłkę w ataku, po czym Pol Llonch agresywnie przerywa akcję rywala. Zostaje ukarany żółtą kartką.

• Jakub Łukowski oddał strzał z dystansu, z którym miał ogromne kłopoty Michał Buchalik. "Wypluł" piłkę, jednak Nico Varela nie zdołał celnie dobić i akcja skończyła się rzutem rożnym dla piłkarzy z Płocka.

• Tomasz Cywka przerywa akcję gości faulem i zostaje ukarany żółtą kartą.

• Żółta kartka dla zawodnika Wisły Kraków. Ukarany Rafał Pietrzak.

• Rafał Boguski z lewego skrzydła próbował zagrać w pole karne do Pawła Brożka, jednak obrona gości zdążyła się ustawić i spokojnie wybić futbolówkę.

• Kamil Wojtkowski z rzutu wolnego prosto w mur.

• Świetne podanie dostał Jakub Bartosz. Ruszył prawy skrzydłem i podawał do Pawła Brożka. Zrobił to jednak za słabo i przeciwnicy przejęli podanie.

• Groźny strzał Dominika Furmana, który wbiegł w lewej strony boiska. Ostatecznie został zablokowany.

• Piłkarze z Krakowa ruszyli z groźną akcją, jednak sędzia przerywa mecz, by pokazać żółtą kartę. Ukarany Paul Parvulescu.

• Ivan Gonzalez ma dobre dalekie przeżuty, co przed chwila udowodnił. Jednak Tomasz Cywka za późno się zorientował i nie zdążył do piłki.

• Piłkarze Jerzego Brzęczka rozpoczynają akcję środkiem, gdzie zawodnicy z Krakowa próbują zagęścić pole gry, po czym szybkim podaniem uruchamiają bocznych obrońców, którzy mają przed sobą maksymalnie jednego przeciwnika.

• Wisła Kraków próbuje się odgryźć ale ich ataki są niedokładne i szybko tracą piłkę. Jak dotąd goście prezentują się znacznie lepiej.

• Patryk Stępiński gra dziś znakomicie. Włącza się pod akcje ofensywne, co widzą koledzy z drużyny dogrywając mu piłkę. Raz po raz dośrodkowuje. Rafał Pietrzak jest jak na razie bezradny.

• Patryk Stępiński ponownie dośrodkowuje i ponownie obrońcy gospodarzy zachowują się nie najlepiej. Do piłki dochodzi Nico Varela, jednak jego strzał zostaje zablokowany.

• Patryk Stępiński ruszył prawym skrzydłem i dośrodkował celnie. Mateusz Piątkowski główkuje jednak nad bramką.

• Rzut wolny dla Wisły Kraków. Nie najlepiej rozegrany i gospodarze tracą piłkę.

• Wisła Płock ruszyła do ataku. Gra wysokim pressingiem.

• Zaczynamy! Przy piłce goście!

• Piłkarze wychodzą na murawę!!!

• W porównaniu z meczem ligowym w Wiśle Kraków doszło do 7 zmian. Tak samo wygląda to w Wiśle Płock.

• Dziś w bramce Białej Gwiazdy zagra Michał Buchalik, który w poprzednim meczu ligowym musiał wejść z ławki rezerwowych. Trener uważa, że bramkarz Wisły Kraków zagrał bardzo dobrze, a w meczu pucharowym i tak by wystąpił, więc wszystko idzie zgodnie z planem.

• Wisła Kraków zajmuje w Ekstraklasie drugą lokatę. Ich bilans spotkań to trzy zwycięstwa i jedna porażka.

Wisła Płock ma na koncie cztery punkty, notując jedno zwycięstwo, jeden remis i dwie porażki.

• W ostatniej kolejce obie ekipy grały w meczu ligowym. W Płocku lepsza okazała się krakowska Wisła, która wygrała 1:0, strzelając gola... w 95' spotkania. Strzelcem został Carlitos Lopez.

• Wiele osób zastanawiało się czy Bartosz zagra w miejsce Boguskiego.

- Oni obaj mogą grać na różnych pozycjach. Dlatego obaj mogą grać w pierwszym składzie - odpowiedział na to pytanie trener.

Jak powiedział, tak też uczynił. Boguski dziś nietypowo zagra na lewym skrzydle, z kolei na prawej zagra Bartosz.

• Gospodarze zaczną w następującym zestawieniu:

• Znamy już składy obu ekip!!!

Skład gości prezentuje się następująco:

• Witam bardzo serdecznie. Już dziś o godzinie 20:45 Stadion Miejski w Krakowie im. Henryka Reymana gościć będzie ekipy Wisły Kraków i Wisły Płock. Na relację zaprasza Mateusz Wojciechowski!

Bartosz Karcz

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Mecz Wisła Kraków - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Wojciech Matusik

W piątek w lidze, we wtorek w Pucharze Polski grają ze sobą Wisła Kraków z Wisłą Płock. Pierwsze starcie wygrała „Biała Gwiazda”, która w piątkowy wieczór pokonał „Nafciarzy” na ich terenie 1:0. Relacja NA ŻYWO z meczu 1/16 finału PP Wisła Kraków - Wisła Płock w GOL24!

Puchar Polski. Wisła Kraków - Wisła Płock ONLINE

W krakowskiej drużynie nieco poprawiła się sytuacja kadrowa. Jeśli chodzi o graczy z pola nie może grać tylko Zdenek Ondrasek. Do tego dochodzi jeszcze uraz bramkarza Juliana Cuesty. – Jeśli chodzi o Ondraska, to w dalszym ciągu poddawany leczeniu – tłumaczy Kiko Ramirez.
– Wszystko jest na dobrej drodze, żeby wrócił do gry, ale teraz nie jest jeszcze gotowy i w tym meczu nie wystąpi. Jeśli chodzi o Juliana Cuestę, to czekamy jeszcze na wyniki badań i w tym momencie nic więcej nie możemy powiedzieć. Reszta zawodników jest do naszej dyspozycji.

Jeśli okaże się, że kontuzja Cuesty jest poważniejsza, to Wisła może mieć problem. Pozostanie bowiem z zaledwie jednym bramkarzem, który ma doświadczenie w ekstraklasie. Ramirez nie przewiduje jednak na razie żadnych ruchów na tej pozycji. – Tak jak powiedziałem, czekamy na wyniki badań – podkreśla hiszpański trener. – Julian odczuwa ból, dyskomfort w mięśniu czworogłowym uda. Nie wiemy, jaki to jest zasięg urazu. Mogą to być trzy tygodnie przerwy, może być ich sześć. Sądzę jednak, że mamy jeszcze dwóch bardzo dobrych bramkarzy w kadrze – Buchalika i Chorążkę, dlatego zespół zostaje na razie w takim składzie, jaki jest.

Do składu po kontuzji wraca natomiast Pol Llonch, który przez ostatnie tygodnie leczył kontuzję. Dla Hiszpana mecz w Pucharze Polski może być niezłym przetarciem przed sobotnimi derbami Krakowa. – Tak jak na początku powiedziałem, mamy tylko jednego zawodnika z pola, który jest kontuzjowany. Jest to Ondrasek. Wszyscy pozostali są do naszej dyspozycji, w tym Pol Llonch. Ja chcę wykorzystać tę sytuację, że mamy trzy mecze w przeciągu tygodnia. Będę chciał wprowadzić zmiany. Wszyscy zawodnicy, którzy będą grać w wyjściowej jedenastce będą jednak w stu procentach przygotowani – wyjaśnia Kiko Ramirez.

Hiszpan podkreśla również, że nie ma mowy o lekceważeniu Wisły Płock czy rozgrywek pucharowych. Odniósł się również do stylu, jaki zaprezentował jego zespół w piątkowym meczu. – Muszę powiedzieć, że traktujemy ten mecz, jakby to był finał – mówi trener. – Skupiamy się na tym spotkaniu, jest ono w tej chwili najważniejsze, ale będziemy też brać pod uwagę, żeby nie kosztowało ono zawodników zbyt wiele wysiłku. Jeśli natomiast chodzi o mecz w Płocku, to najważniejsze są punkty. Trzeba docenić drużynę, bo nie rozpoczynaliśmy sezonu w najlepszej sytuacji, ale najważniejsze są zwycięstwa. Oczywiście piękno gry też się liczy, ale punty są najważniejsze. Ładna gra z czasem też przyjdzie.

Sonda

Puchar Polski: Wisła Kraków - Wisła Płock. Kto awansuje do 1/8 finału?

Ramirez tłumaczy również, że piłkarze we wtorek nie będą jeszcze myśleć o derbach Krakowa. Skoncentrują się tylko na potyczce z Wisłą Płock. – Oczywiście mecz sobotni jest bardzo ważny, ale tak samo spotkanie pucharowe. Musimy dać z siebie wszystko. Jak się jest zawodowym piłkarzem, to trzeba umieć skupić się tylko na piłce. Ja wymagam od moich zawodników maksymalnego zaangażowania i skupienia się na meczu z Płockiem. Później będziemy mieli dużo czasu, żeby zastanawiać się nad sobotnim meczem – powiedział trener „Białej Gwiazdy”.

Wisła jest wiceliderem tabeli, a we wszystkich meczach zademonstrowała walkę do ostatnich minut. To też cieszy Ramireza, który mówi: – Ta liga jest bardzo wyrównana. Wygraliśmy trzy mecze z czterech, co jest dużym osiągnięciem. Doceniam w tym zespole to, że zawsze walczy do końca. Mamy takich zawodników, jak Bartosz, który wchodzi na piętnaście minut, ale daje z siebie wszystko, jest w stanie strzelić gola. W DNA tej drużyny jest wpisana waleczność i bardzo to doceniam.

Dziennikarze dopytywali trenera Wisły, czy szansę gry od początku otrzyma wkrótce Jakub Bartosz, który raz za razem notuje udane wejścia z ławki rezerwowych na boisko. – Bartosz daje z siebie wszystko – przyznaje Kiko Ramirez. – Bardzo dobrze pracuje, kiedy otrzymuje swoją szansę. Jest ważnym zawodnikiem, tak samo jak Boguski. Trzeba pamiętać, że Boguski był dla nas ważnym zawodnikiem również w poprzednim sezonie. Oni obaj mogą grać na różnych pozycjach. Dlatego obaj mogą grać w pierwszym składzie.

Do składu Wisły Płock powraca kontuzjowany dotychczas Jose Kante. W Krakowie zabraknie natomiast zmagających się z urazami Piotra Wlazły, a także Kamila Sylwestrzaka i Maksymiliana Rogalskiego.

Puchar Polski. Wisła Kraków - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Mecz 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy imienniczkami z Krakowa i Płocka pokaże Polsat Sport od godziny 20:40. Komentatorami spotkania będą Cezary Kowalski i Andrzej Iwan. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!