Mecz Wisła Płock - Wisła Kraków online i w tv. Gdzie oglądać...

1 1 połowa

Wisła Kraków

1

1 1 połowa

• Wisła Płock po ponad 20 latach wygrywa domowe starcie z Wisłą Kraków! Druga połowa spotkania była dużo słabsza od pierwszej, ale gospodarze zdołali zdobyć gola na wagę trzech punktów - do siatki po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego trafił Damian Michalski. "Nafciarze" wygrali czwarty z ostatnich pięciu meczów i są już w grupie mistrzowskiej PKO Ekstraklasy. Wisła Kraków w tym sezonie wciąż pozostaje natomiast bez zwycięstwa na wyjeździe. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Wisła Płock wygrywa z Wisłą Kraków 2:1!

• Zderzenie Thomasa Daehne z Marcinem Wasilewskim. Potrzebuje pomocy medycznej gracz Wisły Kraków.

• Stefańczyk faulował Maka, w pole karne Wisły Płock wędruje nawet Michał Buchalik.

• Kontra Wisły Płock zakończona uderzeniem Kwietniewskiego. Złapał piłkę Buchalik.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Giorgi Merebaszwili, za niego Maciej Ambrosiewicz.

• Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Nieudane zagranie Savicevicia przed bramkę Wisły Płock. Piłka w rękach Daehne.

• Kontra Wisły Płock, Olaf Nowak padł w polu karnym po starciu z Rafałem Janickim, ale nie było tam mowy o faulu.

• Michał Mak dośrodkował z lewej strony na nogę Klemenza, obrońca Wisły Kraków posłał jednak piłkę bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Odpowiedź Wisły Kraków - mocne uderzenie Krzysztofa Drzazgi z powietrza zostało zablokowane przez Rzeźniczaka!

• Dominik Furman minął Jeana Carlosa i zagrał na prawą stronę do Kwietniewskiego, ale młody piłkarz gospodarzy wyszedł z piłką poza linię końcową.

• 4.317 kibiców ogląda dziś spotkanie z trybun stadionu w Płocku.

• Wisła Płock znów prowadzi! Po dośrodkowaniu Dominika Furmana piłka odbiła się od Marcina Wasilewskiego i trafiła do Damiana Michalskiego. Młody obrońca gospodarzy z najbliższej odległości wpakował natomiast futbolówkę do siatki!

• Mamy jeszcze analizę VAR - przy golu Michalskiego mógł być spalony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY PŁOCK! DAMIAN MICHALSKI!

• Michał Mak faulował Mikołaja Kwietniewskiego i zobaczył żółtą kartkę.

• Jean Carlos Silva dośrodkowywał z prawej strony boiska, po interwencji Rzeźniczaka złapał piłkę Daehne.

• Zmiana także w Wiśle Kraków. Za Macieja Sadloka na boisku melduje się Marcin Grabowski.

• Druga zmiana w Wiśle Płock. Kończy dzisiejszy występ Angel Garcia, wchodzi Mikołaj Kwietniewski.

• Wreszcie zrobiło się groźniej pod którąś z bramek! Angel Garcia popędził lewym skrzydłem, dograł do Dominika Furmana, ten podał piłkę Olafowi Nowakowi, lecz uderzenie rezerwowego wyłapał Buchalik!

• Nieudane zagranie Rasaka w pole karne. Futbolówka wylądowała w rękach bramkarza.

• Druga zmiana w Wiśle Kraków. Schodzi Chuca, za niego Jean Carlos Silva.

• Rasak dośrodkowywał przed bramkę z lewej strony boiska. Złapał futbolówkę Buchalik.

• Stefańczyk czysto wybił piłkę spod nóg Maka. Trzeba przyznać, że bardzo dobry mecz rozgrywa dzisiaj obrońca Wisły Płock.

• Bardzo słabe spotkanie rozegrał dziś Ricardinho. Zastąpił go Olaf Nowak.

• Rasak celnie uderzył z dystansu, lecz spokojnie złapał piłkę Buchalik.

• Kompletnie nieudane zagranie w pole karne gości z prawej strony boiska. Wisła Płock nie ma dziś pomysłu na sforsowanie obrony rywala.

• Ucierpiał w starciu z rywalem Damian Rasak, mamy przerwę w grze.

• Giorgi Merebaszwili uderzył sprzed pola karnego, ale piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Lukas Klemenz świetnie zatrzymał kontrę Wisły Płock, przecinając podanie Furmana.

• Daleko z bramki musiał teraz wychodzić Daehne. Bramkarz Wisły Płock nie popełnił błędu.

• Na początku drugiej połowy piłkarzom obu drużyn brakuje dokładności. Obrońcy gospodarzy poradzili sobie bez problemu z kolejnym dośrodkowaniem Maka.

• Furman dośrodkowywał z rzutu rożnego, niecelnie główkował jednak Michalski.

• Michał Mak dośrodkował w pole z lewej strony, ale wybił piłkę Rzeźniczak.

• Składna akcja Wisły Płock zakończona uderzeniem Ricardinho sprzed pola karnego. Po rykoszecie piłka przeszła nad poprzeczką.

• Od środka mecz wznowiła Wisła Płock. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końca pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Całkiem niezły mecz oglądamy na razie w Płocku. Gospodarze wyszli na prowadzenie na początku drugiego kwadransa dzięki uderzeniu z dystansu Dominika Furmana. W kolejnych minutach do Wisła Kraków miała jednak bardzo dużą przewagę. Stan meczu wyrównał Paweł Brożek, który w końcówce pierwszej połowy opuścił boisko z powodu kontuzji. Dwie bardzo dobre sytuacje miał także Michał Mak, ale jego uderzenia bardzo dobrze bronił Thomas Daehne. Czy w drugiej połowie "Biała Gwiazda" także zdominuje rywala? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Jakub Rzeźniczak wybił piłkę spod nóg Sadloka. Rzut rożny dla Wisły Kraków.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Paweł Brożek już poza boiskiem. Zastępuje go Krzysztof Drzazga.

• Paweł Brożek nie będzie mógł dokończyć tego spotkania. Kapitan Wisły Kraków doznał kontuzji i konieczna będzie zmiana.

• Michał Mak zagrał do Chuki, Hiszpan zdecydował się na uderzenie, ale nie była to udana próba.

• Giorgi Merebaszwili wpadł z prawej strony w pole karne, dograł do Mateusza Szwocha, lecz ten w dobrej sytuacji uderzył nieczysto i obok słupka!

• Wreszcie odpowiedzieli gospodarze. Po dośrodkowaniu w pole karne niecelnie główkował jednak Damian Michalski.

• Świetny strzał Maka i jeszcze lepsza interwencja Daehne! Gracz Wisły Kraków uderzył z linii pola karnego praktycznie w samo okienko bramki rywali, lecz golkiper gospodarzy przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Kamil Wojtkowski dośrodkował w pole karne na głowę Brożka, lecz tym razem napastnik Wisły Kraków uderzył w Daehne.

• Szybka akcja Wisły Kraków! Vullnet Basha zagrał długą piłkę do Brożka, ten świetnie obrócił się z piłką i zagrał do Michała Maka, lecz uderzenie ostatniego z graczy gości obronił Daehne!

• Po jednym celnym strzale oddali na razie piłkarze obu drużyn. Oba zakończyły się na golami!

• Mamy wyrównanie! Znakomity przerzut na lewą stronę boiska do Michała Maka, ten przyjął futbolówkę i minął od razu obrońcę, dośrodkował przed bramkę rywali, a Paweł Brożek z bliska wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY KRAKÓW! PAWEŁ BROŻEK!

• Blisko wyrównania "Biała Gwiazda"! Savicević zagrał prostopadłą piłkę do Sadloka na lewą stronę, ten dośrodkował do Kamila Wojtkowskiego, lecz strzał ostatniego z graczy Wisły Kraków zablokował Alan Uryga!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgrywał piłkę głową Janicki, lecz skończyło się niecelnym uderzeniem innego z krakowian.

• Szczęścia próbował także Sadlok, a po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Uderzał sprzed pola karnego Savicević, ale został zablokowany przez obrońcę.

• Marcin Wasilewski nieczystym wślizgiem przerwał kontrę Wisły Płock. Obrońca gości z żółtą kartką.

• Rafał Janicki dość przypadkowo mógł stanąć przed świetną szansą na wyrównanie, lecz bardzo dobrze w obronie zachował się Stefańczyk, wybijając piłkę, zanim ta dotarła do rywala.

• Prawą stroną ruszył Lukas Klemenz. Po jego dośrodkowaniu Wisła Kraków ma jeszcze rzut rożny.

• Nieudane dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gospodarzy. Bez problemu złapał piłkę Thomas Daehne.

• Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Wisła Płock długo rozgrywała piłkę, w końcu ta trafiła do Dominika Furmana, a kapitan "Nafciarzy" uderzył lewą nogą zza pola karnego. Zasłonięty Michał Buchalik nie miał większych szans, aby odbić lecącą tuż przy słupku piłkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY PŁOCK! DOMINIK FURMAN!

• Dwójkowa akcja Merebaszwiliego i Szwocha prawą stroną. Obrońcy Wisły Kraków poradzili sobie z dośrodkowaniem tego drugiego.

• Niezłe dośrodkowanie z prawej strony Cezarego Stefańczyka, piąstkuje piłkę Buchalik.

• Dominik Furman dośrodkowywał z rzutu wolnego, lecz posłał piłkę zdecydowanie zbyt nisko.

• Miał piłkę w polu karnym Mateusz Szwoch, lecz nie zdołał minąć obrońcy. Ostatecznie Vullnet Basha zagrał piłkę do Michała Buchalika, a ten wybił futbolówkę z pola karnego.

• Głębokie dośrodkowanie w pole karne Wisły Płock, łapie piłkę Thomas Daehne.

• Groźnie pod bramką gospodarzy! Vukan Savicević zagrał piętką do Macieja Sadloka, ten dośrodkował w pole karne, a Michał Mak uderzył z kilku metrów obok słupka!

• Na razie gospodarze częściej utrzymują się przy piłce, ale robią to głównie na własnej połowie.

• Przewrócił się w polu karnym Michał Mak, lecz nie było tam mowy o faulu - piłkarz "Białej Gwiazdy" po prostu stracił równowagę.

• Od środka rozpoczęła Wisła Kraków. Goście w czerwono-białych strojach, gospodarze na biało-niebiesko.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Łukasz Szczech. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie, a każde ze spotkań było wyrównane. Raz padł remis, po razie wygrywali piłkarze z Krakowa oraz Płocka. W obu przypadkach zwyciężała jednak drużyna, która akurat grała na wyjeździe.

• Wisła Kraków spisuje się w tym sezonie w kratkę - "Biała Gwiazda" balansuje na granicy pierwszej ósemki. Krakowianie wygrywali trzykrotnie, ale wszystkie trzy mecze rozgrywali przy Reymonta. Na wyjazdach drużyna Macieja Stolarczyka zdobyła tylko dwa punkty. Czy dziś przyjdzie przełamanie?

• Wisła Płock słabo rozpoczęła obecne rozgrywki. "Nafciarze" byli w strefie spadkowej, a z powodów osobistych po dwóch kolejkach z posady szkoleniowca zrezygnował Leszek Ojrzyński. Pod wodzą Radosława Sobolewskiego płocczanie spisują się ostatnio całkiem nieźle. Zaczęło się od przełamania w Szczecinie, później była wygrana nad ŁKS-em, bolesna i bardzo wysoka porażka z Zagłębiem Lubin, lecz także zwycięstwo nad Legią Warszawa. Jaką odsłonę drużyny zobaczymy dzisiaj? Dla Sobolewskiego dzisiejszy mecz będzie szczególny, bo jeszcze do niedawna był asystentem Macieja Stolarczyka w Wiśle Kraków.

• Tak prezentuje się wyjściowy skład oraz ławka Wisły Kraków:

• Oto pierwsza jedenastka oraz ławka rezerwowych Wisły Płock. Brakuje przede wszystkim strzelca zwycięskiej bramki z ostatniego meczu z Legią, Grzegorza Kuświka:

• Wczesnym niedzielnym popołudniem odbędzie się szóste spotkanie 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Wisła Płock zmierzy się w nim z Wisłą Kraków. Początek tego meczu o 12:30, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

red

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Wisła Płock - Wisła Kraków online i w tv. Gdzie oglądać w telewizji wiślackie derby? Transmisja na żywo 22.09.2019 ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Wisła Płock - Wisła Kraków ONLINE. Przed 9. kolejką oba kluby łączy więcej, niż to, że Płock i Kraków leżą nad Wisłą, skąd też czerpią swą nazwę. Obecnie jedni i drudzy plasują się w dolnej ósemce tabeli, z aspiracjami na coś więcej. Zwycięzca dzisiejszego spotkania już teraz zaliczy awans w tabeli i w lepszym nastroju przystąpi do rywalizacji w Pucharze Polski. Relacja LIVE z meczu Wisła Płock - Wisła Kraków w GOL24 od godziny 12:30.

Mecz Wisła Płock - Wisła Kraków ONLINE

Mecz Wisła Płock - Wisła Kraków ONLINE. Kluby czeka maraton

- Czas po Koronie Kielce, to czas przygotowań tak naprawdę do trzech spotkań, które nas czekają w najbliższym czasie - podkreśla trener Wisły Kraków Maciej Stolarczyk.
- Po kolei zagramy z Wisłą Płock, Błękitnymi Stargard i Cracovią. Zdaję obie sprawę z tego, że oczy wszystkich zwrócone są już na mecz derbowy, ale dla nas najważniejsze jest w tym momencie najbliższe spotkanie. Zdajemy sobie sprawę, że trenerem Wisły Płock jest Radek Sobolewski, który ma ogromną wiedzę na nasz temat. Mamy nadzieję, że będziemy świadkami dobrego meczu. Wisła Płock po przyjściu Radka zaczęła funkcjonować lepiej. Czeka na nas trudny rywal i trudne spotkanie.

Mecz Wisła Płock - Wisła Kraków ONLINE. Nietypowa pora

Spotkanie zostanie rozegrane o nietypowej, jak na mecze Ekstraklasy porze. Pierwszy gwizdek rozlegnie się o 12:30. - Jeszcze nie mieliśmy okazji grać o takiej porze. Dla obu drużyn będzie to coś nowego. Godz. 12.30 to czas, który dawno nie funkcjonował w naszej ekstraklasie. Mam nadzieję, że dla kibiców to nie będzie tylko pora na dobry niedzielny obiad, ale również na ciekawe widowisko.

Podopieczni Macieja Stolarczyka rzeczywiście nie mieli jeszcze okazji grać o tak wczesnej porze, ale on sam pamięta ze swojej kariery, że mecze były o takich porach rozgrywane. - Rzeczywiście, tak było, a to, co mi zapadło w pamięci to Wodzisław Śląski i zapach kiełbasek - uśmiecha się Stolarczyk. - Zanim człowiek się dostosował to już się przegrywało dwa, albo trzy do zera. Taka to była specyfika stadionu Odry, z czego zresztą korzystała bardzo dobrze. Wiadomo, że dla spektaklu, dla piłkarza najkorzystniej jest grać wieczorem, ale tak zdecydowała teraz telewizja i pozostaje nam się podporządkować.

Mecz Wisła Płock - Wisła Kraków ONLINE. Przetarcie przed pucharami

Niedługo po dzisiejszym spotkaniu obie Wisły czeka rywalizacja w 1/32 Totolotek Pucharu Polski. Krakowianie zmierzą się z Błękitnymi Stargard, a płocczanie z Chemikiem Bydgoszcz. Oba mecze pucharowe rozegrane zostaną w środę.

Oglądaj mecz Wisła Płock - Wisła Kraków na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Wisła Płock - Wisła Kraków

Po stronie gospodarzy nie wystąpią Alen Stevanović (rozwiąże kontrakt?), Mikołaj Kwietniewski, Hubert Adamczyk czy Ricardinho (urazy). Przyjezdni bez Rafała Boguskiego (dyskwalifikacja za czerwoną kartkę), Aleksandra Buksy, Łukasza Burligi i Jakuba Błaszczykowskiego (kontuzje).

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Wisła Kraków - Wisła Płock 2:3 (Ekstraklasa, 22.04.2019)
Wisła Płock - Wisła Kraków 1:2 (Ekstraklasa, 14.12.2018)

Mecz Wisła Płock - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie za pośrednictwem aplikacji Canal+ Sport Online. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 12:30. Zapraszamy!