Mecz życia Piotra Kozy

RCZ
Piłkarska klasa B, Limanowa

Płomień Limanowa - Uran Łukowica 8-2 (4-0)

1-0 P. Koza 4, 2-0 Golonka 16, 3-0 Golonka 23, 4-0 P. Koza 45 (karny), 4-1 Wójciak 48 (karny), 5-1 P. Koza 55, 6-1 P. Koza 60, 7-1 P. Koza 64, 8-1 P. Koza 83, 8-2 Hajduk 87.

Sędziował Henryk Ćwik z Limanowej. Żółte kartki: Kacki, A. Koza - Pychyrek, Pulit, Wójciak, Biernacki. Widzów 100.

Płomień: Sułkowski - A. Koza, Kokot, Kacki, Grzelak - Dudek, Szyrszeń, P. Koza, B. Zawada - J. Zawada, Golonka.

Uran: Plata - Pulit, Wójciak, Pychyrek, Biernacki - Pychyrek (46 Talarczyk), Daniel, Gamoń, Hajduk, Marcin Król, Marian Król.

Niewątpliwie bohaterem spotkania był Piotr Król, który już w 4 min po raz pierwszy pokonał przyjezdnego bramkarza. W sumie piłkarz Płomienia zdobył wczoraj... 6 bramek, w tym 4 pod rząd. Jednak najładniejszy gol meczu nie był jego autorstwa. W 16 min Szyrszeń oddał strzał na bramkę Uranu, Plata zdołał odbić piłkę na poprzeczkę, ta trafiła do Golonki, który głową posłał ją do siatki.
   O ile w pierwszej połowie Uran ograniczał się prawie wyłącznie do obrony, to po przerwie Śmielej zaatakował. W 48 min w polu karnym Płomienia został sfaulowany Marcin Król, a "jedenastkę" zamienił na gol Wójciak. W tym momencie było 4-1, lecz marzeń o honorowej porażce pozbawił gości wspomniany Piotr Koza. Na pocieszenie przyjezdnym została fenomenalna bramka Hajduka. W 87 min dostał piłkę w środkowej strefie boiska, przebiegł z nią kilkanaście metrów, po czym huknął z około 20 m, tak że Sułkowski nie miał nic do powiedzenia. (RCZ)

Starówka Stara Wieś - Zenit Kasinka Mała 0-5 (0-3)

0-1 Kotarba 10, 0-2 Kucharczyk 30, 0-3 Juszczak 40, 0-4 Kucharczyk 60, 0-5 Kucharczyk 68.

Sędziował Piotr Tondos z Laskowej. Żółta kartka: Rafał Stożek. Widzów 50.

Starówka: Zoń - Włodarczyk, Stach, Stanisz, Szewczyk - A. Dębski, Szkrobal, Z. Dębski, Setlak (34 Piaskowy) - Pałka, Palacz

Zenit: Rapacz - Tomasz Stożek, Tadeusz Stożek I, Tadeusz Stożek II, Koza - Mucha, Kotarba, Juszczak, Jakubiak - R. Stożek (46 Wojciech Stożek), Kucharczyk

W 10 minucie Kotarba uderzył piłkę z 16 metrów, a ta przeleciała Zoniowi między nogami i wpadła do bramki Starówki po raz pierwszy. W 30 minucie Kucharczyk okazał się szybszy od obrońców gospodarzy i pewnie wykorzystał sytuację "sam na sam". Pięć minut przed przerwą błąd obrońców wykorzystał kapitan gości i silnym strzałem strzelił trzeciego gola. Kolejne bramki zdobył dobrze dysponowany tego dnia Kucharczyk - najpierw silnym strzałem z 16 metrów, a następnie wykorzystując kolejny błąd obrony gospodarzy. Starówka jedyną groźną akcję przeprowadziła w 69 minucie, kiedy Stach z 20 metrów trafił w słupek. JACEK NOWAK

Śnieżnica Kasina Wielka - Błyskawica Rupniów 4-0 (2-0)

1-0 G. Łabuz 33, 2-0 M. Kaleta 37, 3-0 Piotr Kaleta I 55, 4-0 M. Kaleta 84.

Sędziował Karol Ficoń z Limanowej. Żołte kartki: T. Kaleta - M. Banach. Widzów 100.

Śnieżnica: D. Popławski - G. Popławski (78 K. Puto), P. Drąg, Skwarczek, G. Dudzik - A. Kubowicz (63 J. Drąg), Piotr Kaleta I (61 T. Kaleta), P. Kubowicz, Piotr Kaleta II - M. Kaleta, G. Łabuz (46 P. Budacz).

Błyskawica: P. Zborowski - M. Banach, Duda, Lizak, Kaptur - Polak, Nowak, R. Piwowarczyk, Z. Piwowarczyk - Torba, Lizak.

Goście, którzy przyjechali na mecz spóźnieni, przeważali tylko przez pierwsze 15 min meczu. Później inicjatywę przejęła Śnieżnica. Efektownie mecz zakończył M. Kaleta, który wykorzystał dośrodkowanie P. Kubowicza i piękną "główką" pokonał bramkarza gości.

W pozostałych meczach: Jodłownik II - Krokus Przyszowa 3-2 (2-0), Zalesianka Zalesie - Orkan II Szczyrzyc 4-3 (3-2), Witów Mszana Górna - Orkan Niedźwiedź 5-1 (2-1).

1. Zalesianka 18 41 66-37

2. Zenit 18 36 49-34

3. Orkan II 18 33 40-26

4. Śnieżnica 18 32 38-25

5. Witów 18 30 32-35

6. Orkan N. 18 29 37-39

7. Błyskawica 18 28 37-42

8. Płomień 18 27 41-37