Medale dla Małopolan w mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej

Krzysztof Kawa
Marcin Dzieński został mistrzem Polski we wspinaczce na czas
Marcin Dzieński (KU AZS PWSZ Tarnów) i Aleksandra Mirosław (KW Kotłownia Lublin) wywalczyli w niedzielę w Łodzi tytuły mistrzów Polski we wspinaczce sportowej na czas. Medale zdobywali także inny zawodnicy tarnowskiego klubu oraz krakowianin Piotr Niźnik.

Na podium w mistrzostwach zorganizowanych w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej obok Marcina Dzieńskiego stanęli Oskar Szalecki i Mikołaj Wróblewski, wszyscy oni reprezentują KU AZS PWSZ Tarnów.

Wśród kobiet Aleksandra Mirosław pokonała w finale ściankę w 6,25 s, zaledwie 0,008 wolniej od własnego rekordu świata. Drugie miejsce zajęła Anna Brożek (KU AZS PWSZ Tarnów), a brązowy medal wywalczyła Daria Marciniak (Łódzki Klub Wysokogórski).

W boulderingu 17-letnia Barbara Wójcik (Speleoklub Świętokrzyski) obroniła tytuł mistrzyni Polski wywalczony w listopadzie w Krakowie. Drugie miejsce zajęła Bianka Janecka (KW Częstochowa), a trzecia była Maja Oleksy (KU AZS PWSZ Tarnów).

W rywalizacji mężczyzn zorganizowanej zwyciężył Jakub Ziętek (KW Bielsko-Biała), srebrny medal wywalczył Piotr Niźnik (KS Korona 1919 Kraków), a brąz Jan Swęd (UKA Warszawa).