Medale na tatami

SYP
WOLBROM. Świetnie spisali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Judo Wolbrom” podczas Pucharu Polski Młodzików w judo, jaki był rozgrywany w Bytomiu.

Mistrzowskie medale zdobywa kolejne pokolenie wolbromskich judoków. Fot. Jacek Sypień

W zawodach traktowanych, jako nieoficjalne Mistrzostwa Polski rocznika 1997-98 wystartowało ponad 280 zawodników z blisko 70 klubów. Złotymi medalistami Pucharu Polski Młodzików w judo zostali: Klaudia Cieślik w kategorii do 48 kg i Karol Barczyk (50 kg), którzy zwyciężyli wszystkie walki. Srebrne medale zdobyły Ola Kaleta (48 kg) i Zuzanna Rams (57 kg), a brązowe Wiktor Barczyk (42 kg) i Dagmara Adamczyk (44 kg). Bardzo dobrze wypadli ponadto: Karolina Osmęda (63 kg), która zajęła piąte miejsce oraz Paweł Mikuła (66 kg) i Karolina Haberka (70 kg), którzy zajęli punktowane, siódme miejsca. W łącznej punktacji UKS Judo Wolbrom zajął bardzo wysokie trzecie miejsce, a w klasyfikacji medalowej czwarte.

Niedawno Polska Federacja Sportu Młodzieżowego ogłosiła końcowe wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2011 rok. Przy obliczaniu ilości punktów brano pod uwagę tylko sukcesy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych oraz podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

W klasyfikacji uwzględniono 3006 klubów sportowych z całej Polski. Uczniowski Klub Sportowy „Judo Wolbrom” uplasował się na 571 miejscu w Polsce. Najwyżej ze wszystkich klubów powiatu olkuskiego. Przed rokiem wolbromscy judocy zajęli 819 miejsce w Polsce.