Medale po rekordzie

PK
MOSiR w Bochni, który przeprowadził w Łapanowie eliminacje do Małopolskich Indywidualnych i Sztafetowych Biegów Przełajowych informuje teraz z satysfakcją, że Wojewódzki Związek Sportowy ostatecznie podsumował już wyniki finałów przeprowadzonych na krakowskich Błoniach.

KRAKÓW. Bochnianie na Błoniach

"Wyniki uzyskane przez uczniów szkół z powiatu bocheńskiego są godne rekordowej frekwencji na trasie obok łapanowskiego zalewu, gdzie rywalizowało ze sobą ponad 600 biegaczy" - mówi Sabina Bajda, dyrektorka MOSiR. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowało się 48 uczniów szkół podstawowych, 16 gimnazjalistów i 6 drużyn szkół średnich. W Mistrzostwach Województwa Małopolskiego rywalizowali oni z uczniami ponad 20 powiatów.
   Jedno z najlepszych miejsc w zawodach drużynowych w ramach tzw. Licealiady zajął Zespół Szkół z Łapanowa, zdobywając srebrny medal w biegach sztafetowych chłopców na dystansie 10 x 1500 m. Reprezentantów powiatu bocheńskiego wyprzedziła tylko drużyna z Nowego Sącza, a w tyle pozostało aż 31 zespołów. Dziewczętom ze szkół średnich powiodło się gorzej - na 30 startujących drużyn Zespół Szkół nr 3 w Bochni zajął 23 miejsce, a tuż za nim, na 24 uplasowały się zawodniczki z Zespołu Szkół w Żegocinie. Ostatecznie jednak, w ramach Licealiady powiat bocheński zajął wysokie, piąte miejsce.
   Również piąte miejsce spośród wszystkich powiatów wywalczyli uczniowie szkół gimnazjalnych. Wcześniej na dystansie 1000 m srebrny medal zdobyła Magdalena Mrugacz z Gimnazjum w Trzcianie, przegrywając minimalnie z zawodniczką z Krakowa. W drugiej dziesiątce na 14. miejscu znalazła się Dominika Paczyńska z Gimnazjum nr 1 w Bochni. Kolejne zawodniczki zajęły już bardziej odległe pozycje.
   W grupie gimnazjalistów chłopcy rywalizowali na dystansie 1500 m. Na 169 sklasyfikowanych biegaczy bocheńscy uczniowie zajęli kolejno następujące miejsca: 34. Michał Stelmach z Łapanowa, 44. Tomasz Kłusek z Żegociny, 55. Mateusz Matras również z Gimnazjum w Żegocinie, 86. Krzysztof Kuc z Lipnicy Murowanej, 108. Stanisław Knurowski z Rajbrotu i 111. Andrzej Bratek z Królówki.
   W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli wśród szkół podstawowych, powiat bocheński uplasował się na 12 miejscu. Dziewczęta z klas IV, V i VI miały do pokonania dystans 800 m. Spośród uczennic klas IV na 146 zawodniczek dziewczęta z powiatu bocheńskiego wywalczyły następujące miejsca: 28. Monika Synowiec z Łazów, 41. Dorota Gryniewicz z SP nr 4 w Bochni, 42. Anna Woźniak z Łapanowa, 51. Barbara Paszkot z SP nr 5 w Bochni, 78. Natalia Czech z Żegociny, 90. Karolina Karcz z Łazów, 108. Klaudia Zając z Żegociny, 112. Elżbieta Czesak z Jodłówki.
   Wśród nieco starszych zawodniczek znakomicie spisała się uczennica klasy V SP nr 7 w Bochni Adrianna Zborowska, zajmując 5. miejsce na 149 startujących!
   Dziewczęta z klas VI zdobyły wśród 146 zawodniczek: 20. miejsce Natalia Kolarz z SP nr 7 w Bochni, 29. Magdalena Sądel z Baczkowa, 87. Anna Zdebska z Łapanowa, 101. Magda Stokłosa z Rajbrotu, 109. Agnieszka Kaja z Trzciany, 112. Monika Bednarczyk z SP nr 4 w Bochni i 129. Magda Brzegowa z SP nr 5 w Bochni.
   Chłopcy klas IV, V i VI pokonywali dystans 1000 m. W biegach indywidualnych uczniów klas IV najwyższą pozycję spośród bochnian zajął Kamil Róg ze szkoły w Kobylu, plasując się na 11. pozycji. Ponadto wśród 144 zawodników Sebastian Kłóś z Borku zajął 33 miejsce, a Konrad Onyszek z SP nr 2 w Bochni 37, na 43 przybiegł Maciej Mucha z Kamionnej, a 4 zawodników zdobyło miejsca w piątej dziesiątce - 52 Bogdan Barczyk z Rajbrotu, 55 Jakub Dobrozowski z Łazów, 56 Paweł Kubacki z Kamionnej i 57 Dominik Gąsiorek, na 65 był Dawid Nowak z Łapanowa.
   Uczniowie klas V na 150 startujących zajęli: 13. miejsce Tomasz Wójcik ze Stanisławic, 24. Damian Wrzyszcz z Rajbrotu, 64. Łukasz Giza z Żegociny, 65. Tomasz Marut z SP nr 7 w Bochni, 66. Arkadiusz Dymura z Nowego Wiśnicza, 113. Tomasz Jamiński z SP nr 5 w Bochni, 126. Mariusz Krotas ze Starego Wiśnicza, 131. Dominik Mrugacz z Kierlikówki.
   W pierwszej dziesiątce na 149 uczestników zmieścił się Kamil Knapik z Łapanowa, który startował w grupie chłopców klas VI. Jego koledzy zajęli: 51. miejsce Paweł Mikulski z SP nr 2 w Bochni, 128. Janusz Michalski z Żegociny, 130. Damian Wolak z SP nr 7 w Bochni, 131. Grzegorz Bilski z Żegociny, 139. Jakub Wrona z SP nr 5 w Bochni, 142. Damian Goryczka z Nowego Wiśnicza. (PK)