Medaliści z Sieprawia

Artur Bogacki
Narciarstwo alpejskie. Zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w ośrodku Czarna Góra, były bardzo udane dla narciarzy Siepraw-Ski.

Ta ekipa triumfowała w punktacji drużynowej (juniorzy A i B), wyprzedziła Beskidy Bielsko-Biała i MitanSki Zakopane.

Narciarze z Sieprawia zdominowali rywalizację w młodszej kategorii, juniorów B, zdobywając w czterech konkurencjach chłopców aż 6 medali. W każdej z nich sukces odnosił Norbert Wróbel, trzykrotnie kończąc zmagania na 2. pozycji (slalom gigant, slalom i supergigant) i raz zajmując 3. lokatę (superkombinacja). Z kolei Michał Michalik liczbowo dorobek ma skromniejszy, ale przebił kolegę kolorem medalu, bowiem wygrał z nim w slalomie i sięgnął po złoto. Do tego był 2. w superkombinacji oraz 5. w supergigancie (giganta nie ukończył).

Z zawodników krakowskich klubów cztery razy w czołowej „10” juniorek B uplasowała się Maja Chyla (Yeti). Dwa razy była bardzo blisko medalu, zajęła 4. miejsce w slalomie (0,4 s od podium) i superkombinacji (strata 0,7 s). Ponadto w supergigancie była 6., a w gigancie 7.

W juniorach A (rozegrano tylko dwie konkurencje) najlepszy wynik alpejczyków z naszego regionu to 4. miejsce Piotra Oramusa (Siepraw-Ski) w slalomie (biorąc pod uwagę tylko Polaków, w zawodach udział brali też obcokrajowcy). Do medalu zabrakło mu tylko 0,01 s.

Sprostowanie
W środowym tekście o Lidze MOZN w Kluszkowcach błędnie podano zwycięzcę giganta juniorów A. Zawody wygrał Stanisław Hejmo (BiegunSport).