Medalowe efekty ciężkiej pracy

ADOM
Medalowa trójka z SKS Osieczany, od lewej: Maciej Łętocha, Urszula Łętocha i Mariola Batko Fot. (ADOM)
Podczas dwudniowych Ogólnopolskich Spotkań UKS-ów, będących mistrzostwami Polski do 16 lat, znakomicie spisali się młodzi biegacze SKS Osieczany.

BIEGI NARCIARSKIE. Sukcesy młodzieży z Osieczan i Wiśniowej

W rozgrywanych na trasach COS w Wiśle-Kubalonce zawodach podopieczni trenerów Stanisława Gubały i Bogdana Łętochy wywalczyli 5 medali, w tym 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Na 12 biegów, aż 7 wygrali młodzi narciarze MULKS Tomaszów Lubelski, ponadto po jednym złotym medalu zdobyli biegacze UMKS Marklowice i UKN Melafir Czarny Bór. - Ciężka praca przyniosła efekty, jest to największy sukces w kilkudziesięcioletniej historii naszego małego klubu - mówi Stanisław Gubała, trener SKS Osieczany, klubu działającego przy tamtejszej SP.

Bohaterką zmagań była Mariola Batko z Osieczan (juniorzy E, ur. 1998 i młodsi). Wygrała bieg zarówno w stylu klasycznym (2 km), mimo wywrotki na trasie, jak i dowolnym (również 2 km). Z dobrej strony zaprezentowała się w juniorach C (1994-1995) Urszula Łętocha. Wprawdzie przegrała w pierwszym dniu w st. klasycznym na 3 km z Małgorzatą Żółkiewską (MULKS Tomaszów Lub.), tracąc do niej 19,1 sek, ale dzień później efektownie wygrała na 5 km stylem dowolnym, wyprzedzając o 1,2 sek. Sylwię Monitor (UMKS Marklowice) i o 13,6 sek. Żółkiewską. Ósme miejsce w tym ostatnim wyścigu zajęła jej koleżanka z SKS - Maria Skałka.

O medal brązowy na dystansie 3 km st. dowolnym postarał się w juniorach D brat Urszuli Łętochy - Maciej. Do zwycięzcy Mateusza Hałasy (MULKS Tomaszów Lub.) stracił tylko 5,3 sek. W biegu na 3 km st. klasycznym zajął 7. lokatę, a w osiągnięciu lepszego wyniku przeszkodziło mu złamanie kijka.

Z dobrej strony zaprezentowali się w mistrzostwach biegacze UKS Orliki Wiśniowa. Zdobyli brązowy krążek - w juniorach D na 3 km st. klasycznym wywalczył go Seweryn Sutkowski. Ponadto dwukrotnie 5. miejsce zajął w juniorach C Tomasz Garbień.