Medalowy slalom

(ART)
Narciarstwo alpejskie. W kolejnej eliminacji Ligi Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego dla dzieci i młodzieży Brugi Cup rywalizowano w Suchem. W slalomie zawodnicy klubów z Krakowa i okolicy zajęli miejsca na podium.

Do zmagań przystąpili alpejczycy z 4 grup wiekowych, a ci z kategorii dzieci A na trasie miały ustawione tyczki „kolanówki”. Z zawodników z naszego regionu najlepszy wynik uzyskał Michał Styrylski (Skimka Elan Team Skawina), który okazał się najszybszy w najstarszej grupie - juniorzy A. Wyprzedził Wadima Czaję (Lider Kraków, w punktacji łącznej jest 3.), a jeden z kandydatów do podium, aktualny wicelider Antoni Dulczewski (Sport Szok Kraków), został zdyskwalifikowany. W tej ostatniej ekipie było dwóch innych medalistów - Wojciech Dulczewski zajął 2. miejsce w juniorach B, a Maciej Jastrzębski w juniorach C był 3. (jest 2. w „generalce”).

Dwoje swoich przedstawicieli na podium miały jeszcze dwa inne krakowskie kluby. Z AN Skillz 2. lokatę wśród dziewcząt A wywalczyła Joanna Książek (w punktacji Ligi MOZN plasuje się na takiej samej pozycji), 3. w juniorkach A była Weronika Klimek. Z RysalSki w gronie chłopców A 2. miejsce zajął Ignacy Jeżak, a 3. był Jan Łodziński (jest wiceliderem łącznego rankingu).

Liderką „generalki” w juniorkach B jest Maja Chyla, która slalom w Suchem ukończyła na 4. pozycji. Wśród chłopców w tej kategorii 2. miejsce łącznie zajmuje Mateusz Bucki (Siepraw-Ski), który tym razem był 5. O „oczko” wyżej, w juniorach A, uplasował się w tej eliminacji Dawid Bucki.