Męki Szkotów i spacer Irlandczyków

Jerzy Filipiuk
Szkocja, jutrzejszy rywal Polski, z trudem pokonała w Glasgow Gruzję po samobójczym strzale Akakiego Chubutii. Irlandia rozgromiła w Dublinie Gibraltar 7:0.

Szkocja1 (1)
Gruzja0

Bramka: 1:0 Chubutia 28 samobójcza.
Szkocja: Marshall - Hutton, Hanley, Martin, Robertson - Anya, Brown, MorrisonI, MaloneyI - Naismith (80 McArthur), Fletcher (90 Martin).
Gruzja: Loria - Łobzanidze, Chubutia, Kwirkwelia (46 Okriaszwili), Kwerkwelia - DauszwiliI, GrigalawaI, Kazaiszwili (80 Czanturia), Kankawa - Gelaszwili, Papawa (70 Dzaria).
Sędziował: Miroslav Zelinka (Czechy).

Gospodarze mieli przewagę, ale długo grali nieskutecznie. Dopiero po strzale Shauna Maloneya zza pola karnego bramkarz Giorgi Loria nabił piłkę na Chubutię i było 1:0. Z kolei po uderzeniu Scotta Browna piłkę w ostatniej chwili wybił na rzut rożny jeden z gruzińskich obrońców. W 77 minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był Irakli Dzaria, który minimalnie chybił.

Irlandia 7 (3)
Gibraltar0

Bramki: 1:0 Keane 6, 2:0 Keane 14, 3:0 Keane 18 karny, 4:0 McClean 46, 5:0 Perez 52 samobójcza, 6:0 McClean 53, 7:0 Hoolahan 56.
Irlandia: Forde - Meyler, O'Shea, Wilson, Ward (70 Brady) - McGeady, Hendrick, Gibson, McClean - Hoolahan (63 Doyle), Keane (63 Murphy).
Gibraltar: Perez (61 Robba) - Wiseman, R. Casciaro, R. Chipolina (58 Santos), J. Chipolina - Perez, Bado (46 Guilling), Payas, Walker, Gosling - L. Casciaro.
Sędziował: Leontios Trattou (Cypr).

Irlandia rozgromiła Gibraltar w Dublinie w takich samych rozmiarach jak Polska w portugalskim Faro. 34-letni Robbie Keane zdobył trzy gole w ciągu 12 minut i zaliczył dwie asysty.

Jutro: Polska - Szkocja (Warszawa), Niemcy - Irlandia (Gelsenkirchen), Gibraltar - Gruzja (Faro).