"Melpomena 2018" dla Teatru Bynajmniej z Wieliczki

"Melpomena 2018" dla Teatru Bynajmniej z Wieliczki

Zdjęcie autora materiału
Jolanta Białek

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

"Melpomena 2018" dla Teatru Bynajmniej z Wieliczki

©Szymon Nowak

Wielicki Teatr Bynajmniej przywiózł pierwszą nagrodę z jubileuszowej, piętnastej edycji Konkursu Teatrów Amatorskich Melpomena, który odbył się w Środzie Wielkopolskiej.
"Melpomena 2018" dla Teatru Bynajmniej z Wieliczki

©Szymon Nowak

Teatr Bynajmniej zaprezentował współczesną wersję „Don Kichota”, w której główny bohater walczył z „wiatrakami współczesności” - utratą wartości, takich jak miłość, wierność, czy godność człowieka. Widowisko, nad którym wielicki teatr pracował do września 2017 roku, urzekło jurorów konkursu i publiczność.

Odrębne wyróżnienie otrzymał także Mateusz Przęczek, który wcielił się w rolę Sancho Pansy.

Podczas „Melpomeny 2018” rywalizowało o nagrody 14 grup teatralnych z całej Polski. W rzeczywistości konkurencja była jednak dużo większa, bo chęć udziału w konkursie zgłosiło ponad 50 teatrów, z których po pierwszym etapie zakwalifikowano do finału tylko kilkanaście. „Bynajmniej” otrzymał dodatkowo również nagrodę specjalną - „za wkład grupy w rozpowszechnianiu idei teatru amatorskiego”.

Teatr Bynajmniej powstał w Wieliczce w 2004 roku, obecnie działa w Domu Ludowym na os. Krzyszkowice. Utytułowany teatr, uhonorowany m.in. główną nagrodą, podczas Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja” w 2015 roku, prowadzi od początku reżyser Paweł Buszewicz.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo