Memoriał Wagnera 2019: Polska - Finlandia
Memoriał Wagnera 2019: Polska - Finlandia Artur Bogacki
W spotkaniu kończącym siatkarski Memoriał Wagnera 2019 w Krakowie Polacy wygrali z Finlandią i w turnieju zajęli 2. lokatę. Triumfowali Brazylijczycy.

Polska - Finlandia 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)
Polska:
Łomacz, Konarski, Kłos, Nowakowski, Szalpuk, Śliwka, Zatorski (libero), Wojtaszek (libero) oraz Drzyzga, Muzaj, Kwolek.
Finlandia: Tervaportti, Siirila, Makinen, Krastins, Kaislasalo, Kaurto, Kerminen (libero) oraz Ronkainen, Suihkonen, Ojansivu, Ivanov, Sivula, Sinkkonen.

Trzeci mecz Memoriał Wagnera Polacy zaczęli w mocno zmienionym składzie, z zawodnikami, którzy dotychczas w Tauron Arenie mniej grali. To było ostatnie spotkanie turnieju w Krakowie, wiadomo było, że końcowy triumf zapewnili sobie Brazylijczycy (wcześniej w niedzielę pokonali w efektownym stylu 3:0 Serbię).

Finowie nie sprawili Biało-Czerwonym większego problemu. W pierwszym secie nasi siatkarze uzyskali przewagę i ją powiększali (8:5, 16:10, 20:11). W końcówce zabrakło koncentracji (23:18), ale rywale i tak nie byli w stanie odrobić straty. W tej odsłonie wyróżnił się Aleksander Śliwka, który zdobył 8 pkt.

Drugą partię lepiej zaczęli goście. Przy stanie 2:5 sygnał do ataku dał Dawid Konarski (zdobył punkt zbiciem po długiej wymianie oraz zagrywką), a po chwili po dwóch kolejnych blokach było 6:5. Finowie odzyskali prowadzenie (od 8:7 do 8:10), by szybko, po jeszcze lepszej serii Polaków, je stracić na dobre (13:10). Na drugiej przerwie technicznej wynik brzmiał 16:11, skończyło się wygraną do 16. Tym razem najwięcej punktów w secie zdobył dla Biało-Czerwonych Dawid Konarski.

W trzecim secie po wyrównanym początku Polacy odskoczyli (8:4, 13:6, 19:9) i pewnie zwyciężyli. Mecz skończył się po ataku Bartosza Kwolka.

Memoriał Wagnera 2019 Polska - Brazylia. Tak kibicowaliście ...

Polska - Serbia, Memoriał Wagnera 2019. Zobacz, jak kibice d...