Mercedesy w opałach

Formuła 1, Daniel Ricciardo z teamu Red Bull-Renault wygrał wyścig o Grand Prix Belgii, 12. rundę mistrzostw świata. To trzecie zwycięstwo debiutanta.

Drugie miejsce na torze Spa-Francorchamps zajął lider cyklu Niemiec Nico Rosberg (Mercedes GP), a trzecie Fin Valtteri Bottas (Williams).

Na początku 2. okrążenia Rosberg chciał jak najszybciej objąć prowadzenie, jednak próba wyprzedzenia prowadzącego wówczas Lewisa Hamiltona zakończyła się bardzo źle. Niemiec uderzył przednim spojlerem w tylne, lewo koło partnera z teamu. Opona w mercedesie została uszkodzona, Hamilton zjechał do serwisu i wrócił na tor na 20. pozycji. Mozolnie zaczął odrabiać straty, ale gdy zaczęły się problemy z silnikiem wycofał się z zawodów.

Wyścig o Grand Prix Włoch na torze Monza odbędzie się 7 września.

Klasyfikacja MŚ (po 12 z 19 zawodów): 1. Nico Rosberg (Niemcy/Mercedes GP) 220 pkt., 2. Lewis Hamilton (W. Brytania/Mercedes GP) 191, 3. Daniel Ricciardo (Australia/Red Bull) 156.