Messi nie strzelił karnego

(FIL)
Hiszpania. W swym pierwszym meczu inauguracyjnej kolejki La Liga Barcelona wygrała w Bilbao z Athletic 1:0, rewanżując się za porażkę w Superpucharze Europy.

"Barca" w walce o cenne trofeum na wyjeździe przegrała aż 0:4, a u siebie zremisowała 1:1. W spotkaniu o ligowe punkty okazała się minimalnie lepsza.

Mecz nie dostarczył spodziewanych emocji. W 31 minucie Lionel Messi nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul na Luisie Suarezie (jego strzał obronił Gorka Iraizoz). Zaraz po przerwie Jordi Alba (powrócił po kontuzji) zacentrował na pole karne i niepilnowany Suarez zdobył gola. Wkrótce potem mogło być 0:2, ale Sergi Roberto trafił w poprzeczkę. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale nie pokonali Claudio Bravo.

Sevilla, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, bezbramkowo zremisowała na boisku Malagi. Polak, kontuzjowany w spotkaniu o Superpuchar Europy w Tbilisi z Barceloną (4:5 po dogrywce), zdołał wyleczyć się na inaugurację La Liga. Wyszedł w wyjściowym składzie jako środkowy obrońca (nominalnie jest defensywnym pomocnikiem). I pokazał, że po urazie żeber nie ma już śladu. Grał twardo, agresywnie. W 13 minucie mógł nawet uzyskać prowadzenie dla swojej drużyny, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował niecelnie.

Wyniki
Malaga - Sevilla 0:0; Espanyol - Getafe 1:0 (1:0), Sevilla 3; Deportivo - Sociedad 0:0; Atletico - Las Palmas 1:0 (1:0), Griezmann 16; Rayo - Valencia 0:0; Athletic - Barcelona 0:1 (0:0), Suarez 54; Sporting - Real M. 0:0. Po zamknięciu numeru: Levante - Celta, Betis - Villarreral. Dziś: Granada - Eibar.