Messi pobił rekord Raula, Lewandowski pokonał Harta, Milik nie strzelił [WIDEO]

(FIL)
Piłka nożna. Lionel Messi (Barcelona) zdobył wczoraj – na boisku APOEl-u Nikozja – swoją 72., 73. i 74. bramkę w Lidze Mistrzów. Wyprzedził w tej klasyfikacji Raula (Real Madryt i Schalke 04 – 71 goli). Trzeci jest Ronaldo (Real Madryt – 70).

Barcelona wygrała na Cyprze 4:0. W drugim meczu grupy F Paris Saint Germain pokonał Ajax Amsterdam 3:1. W ekipie gości od początku grał Arkadiusz Milik, ale gola nie zdobył.

Manchester City wygrał u siebie z Bayernem Monachium 3:2. Gospodarze objęli prowadzenie w 21 minucie po rzucie karnym Sergio Aguero (czerwoną kartkę za faul na nim zobaczył Mehdi Benatia). Wyrównał z rzutu wolnego Xabi Alonso, a tuż przed przerwą do siatki trafił głową – mimo asysty dwóch obrońców – Robert Lewandowski. Po jego zejściu z boiska nastąpił dramat gości. Po błędach Xabiego Alonso i Jerome’a Boatenga Aguero dwukrotnie pokonał Manuela Neuera i uratował gospodarzy przed kompromitacją na oczach własnych kibiców.

Łukasz Skorupski z ławki rezerwowych oglądał występ Romy w Moskwie z CSKS (1:1). Goście od 43 minuty prowadzili po rzucie wolnym Francesco Tottiego, ale w 3 minucie doliczonego czasu gry Morgan De Sanctis puścił gola po... dośrodkowaniu Wasilija Bierezuckiego.

Dziś bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie w grupie D, w którym Arsenal Londyn podejmie pewną już awansu Borussię Dortmund. W ekipie gospodarzy nie zagra leczący kontuzję Wojciech Szczęsny, który jest jednak optymistą przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzebujemy tylko jednego punktu w dwóch ostatnich meczach, lecz wiemy, że jeszcze nie wykonaliśmy zadania. Gramy przed naszymi kibicami i jesteśmy przekonani, że zaprezentujemy się dobrze i awansujemy – powiedział Szczęsny.

W Arsenalu nie wystąpią też m.in. Jack Wilshere (skręcenie stawu skokowego) oraz Olivier Giroud (niezgłoszony do LM).

W Borussii pewne miejsce w składzie ma Łukasz Piszczek. Kontuzje eliminują z gry natomiast Matsa Hummelsa i Sokra-tisa oraz Marco Reusa, który doznał naderwania bocznych wiązadeł w prawej kostce.

Wyniki

CSKA Moskwa – AS Roma 1:1 (0:1), Manchester City – Bayern Monachium 3:2 (1:2).

APOEL Nikozja – Barcelona 0:4 (0:2), Paris Saint Germain – Ajax Amsterdam 3:1 (1:0).

Sporting Lizbona – NK Maribor mecz zakończył się po zamknięciu numeru, Schalke 04 – Chelsea Londyn 0:5 (0:3).

BATE Borysów – FC Porto 0:3 (0:0), Szachtar Donieck – Athletic Bilbao 0:1 (0:0).