MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto w objazdach

SYP
WOLBROM. Przez najbliższe tygodnie lepiej omijać centrum Wolbromia. Rozpoczął się remont przebiegającej przez miasto drogi wojewódzkiej 783. Prace mają potrwać do końca października.

Rozpoczęły się prace drogowe w centrum Wolbromia. Fot. Jacek Sypień

Jeśli pozwoli pogoda, to do końca tego tygodnia ma zostać wykonane frezowanie nawierzchni ulicy Żwirki i Wigury, gdzie zostanie położona pierwsza, wiążąca warstwa asfaltu. Ulica będzie przejezdna, ale ruch będzie się odbywał wahadłowo i będą tzw. mijanki. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace na ul. Krakowskiej i na Rynku. Na tych ulicach, na czas prac będą zamykane dla ruchu kolejne odcinki. - Na czas prac ruch aut ciężarowych zostanie skierowany w ul. Pompka i 20 Straconych, a samochodów osobowych także w ul. Garbarską i Targową - wyjaśnia pracownik Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Wczoraj pracownicy MZGKiM rozmieszczali tymczasowe oznakowanie. Warto zwracać uwagę na nowe znaki. W związku z remontem ul. Krakowskiej będzie tam obowiązywał bezwzględny zakaz parkowania na wyznaczonych odcinkach tej ulicy, a samochody pozostawione w miejscach oznakowanych znakami zakazu będą wywożone na koszt właścicieli.

Choć remont jest konieczny, niestety, znacznie skomplikuje i tak niełatwy przejazd przez Wolbrom. Część kierowców chcąc ominąć miasto będzie zapewne skręcała z drogi 783 w Gołaczewach - Piaskach, aby przez Kaliś, dostać się na "bydlinkę", a potem przez Dłużec do drogi 794 w stronę Pilicy. Podobnie część kierowców podróżujących w stronę Miechowa będzie zapewne wybierać trasę przez Brzozówkę.

Pierwotnie remont przebiegającego przez sam Wolbrom odcinka drogi wojewódzkiej 783 miał być wykonywany przez krakowski Zarząd Dróg Wojewódzkich przy partycypacji gminy. Jednak przetarg ogłoszony przez ZDW został unieważniony, gdyż kwoty, jakie proponowały firmy były znacznie wyższe, niż pula środków na ten cel. Ponieważ były ryzyko, że z racji na aurę inwestycja może się nie rozpocząć w tym roku, zdecydowano się na inne rozwiązanie. Przed tygodniem władze województwa wyraziły zgodę, aby powierzyć władzom Wolbromia zadanie własne województwa, czyli remont nawierzchni ulic; Krakowskiej, Rynku, Żwirki i Wigury. Bez przetargu prace ma wykonać należący do gminy Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolbromiu. Remont nawierzchni na ul. Krakowskiej, Rynku oraz Żwirki i Wigury ma kosztować 1 mln 156 tys. zł, z czego udział gminy Wolbrom, to 251 tys. zł, a władz województwa 904 tys. zł.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski