Krzysztof Kawa
Michał Rakoczy z Cracovii jest jednym z liderów polskiej kadry U-21
Michał Rakoczy z Cracovii jest jednym z liderów polskiej kadry U-21 Andrzej Banas
Michał Rakoczy z Cracovii wyrósł na jednego z liderów reprezentacji Polski do lat 21, która walczy o awans do mistrzostw Europy. We wtorek Polacy pokonali Estonię 1:0 po golu Filipa Szymczaka. W końcówce spotkania w Tallinie na boisku pojawił się także były gracz Wisły Kraków Aleksander Buksa, obecnie występujący w klubie austriackiej Bundesligi WSG Tirol.

Gdy padła zwycięska bramka, Michała Rakoczego już na boisku nie było. Polska drużyna długo nie potrafiła zdyskontować dużej przewagi, a pierwszym, który mógł wyprowadzić gości na prowadzenie, był właśnie pomocnik Cracovii. Działo się to w 16. minucie meczu, gdy po składnej akcji Rakoczy znalazł się tuż przed polem karnym z piłką idealnie wystawioną do strzału. Tym razem nie był jednak tak precyzyjny, jak przed kilkoma dniami w starciu z Kosowem, gdy zdobył dwa gole.

Zawodnik "Pasów" był bardzo aktywny, hurtowo wykonywał stałe fragmenty gry, w 25. minucie dryblował z piłką w polu karnym, ale futbolówka nie chciała wpaść do bramki Estończyków.

Najwięcej okazji do strzelenia gola miał Filip Szymczak. Dwie bardzo dobre zmarnował, ale w pełni zrehabilitował się w 81. minucie, gdy w wyskoku przepchnął obrońcę gospodarzy i skierował piłkę do siatki głową. Autorem znakomitego podania z narożnika pola karnego był Maximilian Oyedele z Manchesteru United, który zastąpił Rakoczego w 74. minucie. Na ławce pozostał drugi z piłkarzy Cracovii, Jakub Myszor.

Polacy mają po dwóch meczach eliminacji 6 punktów i bilans bramkowy 4:0. Rewanż drużyny Michała Probierza z Estonią 17 października.

El. ME U-21. Estonia - Polska 0:1 (0:0)
Bramka: Filip Szymczak 81.
Polska: Kacper Tobiasz - Ariel Mosór, Patryk Peda, Łukasz Bejger - Bartłomiej Kłudka (74 Arkadiusz Pyrka), Mateusz Łęgowski, Jan Biegański (63 Szymon Włodarczyk), Michał Rakoczy (74 Maximillian Oyedele), Kajetan Szmyt (63 Tomasz Wójtowicz) - Filip Marchwiński, Filip Szymczak (88 Aleksander Buksa).
Sędziował: Stefan Ebner (Austria). Żółte kartki: Leoke - Włodarczyk, Oyedele, Bejger.