Michał Wieczorek. Zamienia Boeinga 737 na Cesnę 152

(FIL)
Od wielu lat nie schodzi z podium mistrzowskich imprez w sporcie samolotowym. W mijającym roku zdobył z kolegami tytuł drużynowego mistrza świata w lataniu precyzyjnym (indywidualnie był czwarty) oraz brązowy medal w rajdowych mistrzostw Polski.

Wygrał też bardzo prestiżowe zawody, 53. Lot Południowo-Zachodniej Polski, rozgrywany tradycyjne w podkrakowskim Pobiedniku Wielkim. - To jedna z najtrudniejszych imprez w kraju. Trudno znaleźć gorszy teren pod względem nawigacji -___mówi. I podkreśla: - Startuję w tych zawodach od _2000 roku, ale dopiero teraz je wygrałem.

10 Asów Małopolski. Czekamy na kupony oraz SMS-y [PLEBISCYT] >>

Oczywiście namilej wspomina drużynowe złoto w MŚ w Skive (Dania), w której on i jego koledzy okazali się bezkonkurencyjni. Indywidualnie niespodziewanie triumfował Francuz Da- mien Vadon przed Marcinem Skalikiem (debiutantem w MŚ!) oraz Bolesławem Radomskim.

- Ja po raz trzeci w mistrzostwach świata zająłem najgorsze miejsce dla sportowca - czwarte. Podobnie było w 2009 roku w Toruniu i 2013 w Niemczech - mówi. Częściej jednak stawał na podium MŚ i ME. W przyszłym roku czeka go start w rajdowo-nawigacyjnych MŚ w Portugalii.

Jest kapitanem Boeinga 737 w Travel Service, lata w Europie i Afryce Północnej. Jego żona Magdalena była stewardesą, a teraz pracuje w Polskiej Akcji Humanitarnej.