Michałowice. Ponad 100 artystów z Wieniawy i Fermaty...

Michałowice. Ponad 100 artystów z Wieniawy i Fermaty zachwyciło melomanów [WIDEO]

Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Orkiestra Wieniawa i Chór Fermata sprawiły, że kościół w Michałowicach z trudem pomieścił publiczność
1/29

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. Barbara Ciryt

Niezapomniany Koncert Noworoczny dała 60-osobowa Orkiestra Wieniawa z Raciborowic i 50-osobowy Chór Fermata z Zielonek. Mimo mroźnego wieczoru publiczność w kościele w Michałowicach wypełniała wszystkie siedzące i stojące miejsca.
Orkiestra Wieniawa ma fanów nie tylko w gminie Michałowice, powiecie krakowskim, Krakowie, ale też poza granicami kraju.


Autor: Barbara Ciryt

Podczas koncertu w Michałowicach można było usłyszeć tradycyjne polskie kolędy w nowych aranżacjach oraz zagraniczne piosenki świąteczne.

Dyrygent orkiestry Jarosław Ignaszak przyznaje, że każdy utwór trzeba dopracować tak, by pięknie zabrzmiał. To cel, który Wieniawa osiąga zawsze. Dlatego chętnie z nią występują znani artyści jak Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska, Krystyna Prońko. Na niedzielnym koncercie z Wieniawą wystąpili soliści z Opery Krakowskiej Milena Walosik i Rafał Pawłowski, ale swoje talenty mieli okazję zaprezentować także solistka z tej orkiestry Natalia Listwan oraz młodzi śpiewacy z centrum kultury w Michałowicach oraz z Chóru Fermata.

- Występ z chórzystami z Fermaty jest przyjemnością. Chór prowadzony przez Annę Roj śpiewa na bardzo wysokim poziomie - chwali młodych artystów Jarosław Ignaszak.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo