Miechów i Gołcza w sportowej czołówce

Aleksander Gąciarz
Przedstawiciele gmin laureatów w nagrodami
Przedstawiciele gmin laureatów w nagrodami archiwum
Cztery gminy z powiatu miechowskiego wystartowały w tegorocznej, XXIII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Dwie zajęły miejsca w krajowej czołówce.

Zadaniem uczestników było zorganizowanie jak największej liczby imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym, w ramach przypadającego na przełomie maja i czerwca IV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Zaangażowały się szkoły, kluby sportowe, stowarzyszenia, instytucje kultury, osoby prywatne. Każde wydarzenie było następnie punktowane.

Kilka dni temu w Mucharzu odbyło się podsumowanie turnieju dla gmin z Małopolski. Najlepsi otrzymali nagrody finansowe, puchary i pamiątkowe dyplomy. Bardzo dobrze wypadł Miechów, który zajął trzecie miejsce w Małopolsce i piąte w Polsce w klasyfikacji gmin od 15 do 40 tys. mieszkańców.

W kategorii gmin liczących od 5 do 7,5 tys. osób wysoko została z kolei sklasyfikowana Gołcza, która była druga w Małopolsce i szósta w Polsce. W tej samej kategorii Książ Wielki zajął 27. lokatę w kraju i ósmą w województwie.

Wśród gmin do 5 tys. mieszkańców startował też Kozłów, ale nie znalazł się na czołowych miejscach.

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto