Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miechów. Starosta Jacek Kobyłka i zarząd powiatu z absolutorium

OPRAC.:
Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Starosta miechowski Jacek Kobyłka
Starosta miechowski Jacek Kobyłka Aleksander Gąciarz
Miechowscy radni powiatowi jednogłośnie udzielili wotum zaufania i absolutorium dla zarządu powiatu za 2019 rok.

FLESZ - Ogród na balkonie

od 16 lat

Ubiegłoroczny budżet powiatu wyniósł 73,5 mln zł po stronie dochodów oraz 77,7 mln po stronie wydatków. Pożyczki i kredyt wyniosły łącznie 7,8 mln zł. Wśród wydatków inwestycyjnych dominowały drogi, na których modernizacje wydano ponad 12 mln zł (w sumie wydatki na utrzymanie dróg to 16,7 mln zł).

Ubiegły rok to również budowa boiska sportowego oraz modernizacja stołówki i kuchni w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach, czy rozbudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskie i utworzenie strefy aktywizacji i rehabilitacji dla mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie. W ubiegłym roku zainicjowano również utworzenie strefy aktywności gospodarczej na gruntach powiatu (105 hektarów) w gminie Książ Wielki (około 105 ha).

Składając raport o stanie powiatu starosta Jacek Kobyłka mówił m. in. o tym, że na koniec 2019 roku liczba jego mieszkańców wynosiła 49 453, czyli było ich o 138 więcej niż rok wcześniej. Zarejestrowanych było 4529 podmiotów gospodarczych, z czego 4006 mikroprzedsiębiorstw.

Starosta zwrócił też uwagę na takie problemy jak potrzeba wymiany najstarszych pojazdów Państwowej Straży Pożarnej, czy drastyczny wzrost zwolnień lekarskich wśród policjantów (o 145% w stosunku do 2018 roku). Z raportu wynikało zresztą, że nie tylko mundurowy są chorowici, bo grypę i podobne infekcje przeszła w zeszłym roku ponad połowa mieszkańców powiatu (25 510).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski