MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miechów. Tegoroczne wakacje w centrum kultury nie wieją nudą, ale dzieciom brakuje wycieczek. Zawinił koronawirus.

Ewa Tyrpa
Ewa Tyrpa
Do tej pory wakacje organizowane przez Centrum Kultury i Sportu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Program oferowany przez tę instytucję zawsze obfitował w wiele atrakcji. Wycieczki do ciekawych miejsc, miały takie powodzenie, że dla wielu chętnych brakowało miejsc [galeria].

FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

Wycieczki najczęściej miały charakter edukacyjny i połączone były z warsztatami np. pieczenia chleba lub wykonywania glinianych naczyń na kole garncarskim.

- W tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji wyjazdów ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia. Wiemy, że dzieciom ich brakuje, ale zrobiliśmy rozeznanie wśród rodziców i na pewno nie zapisaliby oni swoich dzieci na wycieczki. Poza tym i my sami nie ryzykowalibyśmy wycieczkowych wypraw – wyjaśnia Sylwia Suchecka, dyrektorka CKiS-u, które w tym roku skupiło się na organizacji wakacyjnych zajęć na miejscu. Podkreśla, że instruktorzy angażują się w przygotowywanie zajęć i na pewno nie są one nudne.

Dzieci m.in. mogą pograć w kręgle, uczestniczyć w zajęciach plastycznych, warsztatach tańca nowoczesnego. Dla najmłodszych trzy razy w tygodniu są poranki bajkowe w kinie GRYF. Np. w zeszłym tygodniu obejrzały one „Czworo dzieci i Coś”, a w tym tygodniu film „Wiking i magiczny miecz”.

W piątek dzieci i młodzież w ramach jednorazowej opłaty mogły pływać w miejskiej krytej pływalni bez limitu czasowego.

Wcześniej mieli okazję m.in. w ramach warsztatów decoupage zdobić doniczki i flakony, a z rodzicami wzięły udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym na odcinku 9,9 km.

Okazał się on też udaną imprezą. Wystartowało w niej 165 uczestników. Ich zadaniem było nie tylko pokonanie wyznaczonej trasy, ale też zatrzymanie się w trzech punktach kontrolnych. Tu wszyscy mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy o Miechowie i okolicach. Za zdobyte punkty otrzymali nagrody.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia strzeleckie (na zdj.), prowadzone przez Zbigniewa Nowaka z CKiS-u przy współpracy z instruktorami z miechowskiego Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju oraz Oddziału Terytorialnego Samoobrony.

Uczestnicy zajęć uczą się strzelać z broni pneumatycznej. Instruktorzy zwracają szczególnie uwagę na bezpieczne obchodzenie się z bronią oraz celowanie.

- W ostatnich zajęciach wzięło udział 21 uczniów, a w konkursie strzeleckim najlepsze były dziewczęta. Zajęły pierwsze i drugie miejsca – relacjonuje Zbigniew Nowak i zaznacza, że zachowywane są wszelkie formy bezpieczeństwa, także związane z pandemią koronawirusa. Przestrzegane są odpowiednie odległości, a sprzęt i stanowiska strzeleckie są dezynfekowany.

- Wszystkie zajęcia planujemy tylko z tygodniowym wyprzedzeniem, gdyż nie wiemy jaka sytuacja może pojawić się w związku z pandemią. Musimy być więc przygotowani na różne warianty – dodaje Sylwia Suchecka.

Jednak niektóre imprezy, te o większym zasięgu muszą zostać zaplanowane znacznie wcześniej. Wymagają różnego rodzaju przedsięwzięć, rejestracji, ustalenia regulaminu. Przykładem jest Powiatowy Turniej Piłki Nożnej, który ma odbyć się w ostatnią niedzielę lipca na Stadionie Miejskim. Drużyny będą walczyć o puchar burmistrza Miechowa oraz starosty miechowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski