Mieszkańcy Gminy Kęty zatrzymali nietrzeźwych kierowców....

Mieszkańcy Gminy Kęty zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Otrzymali podziękowania od burmistrza Krzysztofa Klęczara i policji

Zdjęcie autora materiału
Taida Jasek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Mieszkańcy Gminy Kęty zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Otrzymali podziękowania od burmistrza Krzysztofa Klęczara i policji
1/8
przejdź do galerii

©KPP Oświęcim

W poniedziałek w Urzędzie Miasta i Gminy Kęty odbyło się spotkanie podczas którego uroczyście podziękowano mieszkańcom miasta i Gminy Kęty za wykazanie się wyjątkową postawą obywatelską przy ujęciu nietrzeźwych kierowców.
Burmistrz Kęt, Krzysztof Klęczar, insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu i jego zastępca nadkom. Dariusz Kulig złożyli podziękowania szóstce mieszkańców, którzy zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Podkreślali w nich spostrzegawczość, rozsądek, szybkość działania oraz odwagę mieszkańców. To dzięki ich wzorowej postawie nietrzeźwi kierowcy w porę zostali wyeliminowaniu z ruchu drogowego i nie doszło do nieszczęścia.

Jednym z nich był mieszkaniec Bulowic, który 13 maja siedząc w swoim samochodzie na parkingu zauważył, że kierowca audi podczas cofania uderzył w kosz do segregacji odpadów, a następnie w inny samochód, po czym próbował odjechać. Bulowiczanin widząc takie zachowanie natychmiast pobiegł za pojazdem, otworzył drzwi auta, a następnie wyjął kluczyli ze stacyjki, poprzez co, uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu. Po tym fakcie powiadomił policję. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 43 – letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,43 promile alkoholu.

18 maja Kęt doszło do zatrzymania pijanego sprawcy kolejnej kolizji parkingowej przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Kętach. Dwoje mieszkańców pobliskiego bloku dostrzegło, że za kierownicę daewoo wsiada pijany mężczyzna, a następnie cofając uderza w zaparkowane audi. Zanim kierowca zdążył odjechać, oboje byli już przy jego samochodzie uniemożliwiając mu dalszą jazdę. O fakcie ujęcia nietrzeźwego natychmiast powiadomili Policję. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 59 – letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,60 promile alkoholu.

Do ostatniego zdarzenia doszło 26 maja. Troje pieszych ujęło nietrzeźwą sprawczynię kolizji drogowej. Idąc poboczem ulicy Żeromskiego w Kętach, zauważyli toyotę, która poruszała się całą szerokością drogi. Po chwili pojazd zjechał z jezdni i uderzył w skrzynkę infrastruktury kolejowej. Świadkowie zdarzenia błyskawicznie powiadomili służby ratunkowe, a następnie podbiegli do toyoty, aby udzielić kierującej pierwszej pomocy. Jak się okazało kobieta nie doznała żadnych obrażeń ciała, ale za to była pod silnym wpływem alkoholu. Widząc stan kobiety świadkowie uniemożliwili jej oddalenie się z miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu. Funkcjonariusze przejęli kierującą, którą okazała się 47 – letnia mieszkanka powiatu bielskiego. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 2,46 promila alkoholu.

Kiedy widzimy lub podejrzewamy, że na naszych oczach dochodzi do przestępstwa reagujmy natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997. Natomiast jeśli decydujemy się ująć sprawcę nie wolno zapominać o własnym bezpieczeństwie.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?