Milan zwyciężył na boisku Fiorentiny

FIL
Francesco Totti (Roma) w meczu z Udinese Fot. PAP/EPA/LANCIA
W rozegranym wczoraj późnym wieczorem meczu lider tabeli Milan wygrał na boisku Fiorentiny (z Arturem Borucem) w bramce) 2-1. Broniący tytułu Inter Mediolan pokonał u siebie Chievo Werona 2-0.

WŁOCHY. Boruc dwukrotnie pokonany. Totti goni Baggio. Remis ekipy Glika z zespołem Augustyna.

Gospodarze przez ponad godzinę grali nieskutecznie. W pierwszej połowie niecelnie strzelili Eto'o i Pazzini. Goście też mieli swoje okazje, ale strzały Bogliacino i Pellissiera sparował Julio Cesar. W końcu mistrzowie Włoch objęli prowadzenie: Maicon zagrał do Cambiasso, a ten z woleja pokonał Sorrentino. W rewanżu kolejną dobrą okazję zmarnował Pellisier. W końcówce spotkania jego wynik ustalił Maicon.

Roma wygrała na boisku Udinese 2-1. Przed przerwą oba zespoły były bliskie zdobycia gola, m.in. strzał De Rossiego obronił miejscowy golkiper Handanović, a wolej Denisa sparował Dani. Po zmianie stron "bomba" Isly (Udinese) była minimalnie niecelna. Roma objęła prowadzenie po golu Tottiego (ośmieszył bramkarza, podcinając piłkę, która wpadła w środek bramki) z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Pizarro. Wyrównał w końcówce meczu Di Natale po podaniu Corradiego. W doliczonym czasie gry Riise wycofał piłkę do Tottiego, a ten wpakował ją do siatki. Totti ma już na koncie 203 gole w Serie A, co daje mu szóstą lokatę w klasyfikacji wszech czasów. Będący tuż przed nim Baggio ma na koncie tylko o 2 gole więcej. W sobotę Totti zaliczył 38. ligowy dublet. W tym sezonie strzelił 11 goli.

Napoli - grające bez swego najlepszego strzelca Cavaliego - zwyciężyło na boisku Bologny 2-0. Prowadzenie uzyskał Mascara, dobijając piłkę obronioną przez Viviano po strzale Lavezziego. Wynik ustalił tuż przed przerwą Hamsik z rzutu karnego, podyktowanego za faul Viviano na Lavezzim. Po przerwie dwie świetne okazje dla gospodarzy zmarnował Di Vaio.

Bari (tym razem bez Kamila Glika) zremisowało u siebie z Catanią (w której cały mecz rozegrał Błażej Augustyn) 1-1.

WYNIKI

Udinese - Roma 1-2 (0-0), Di Natale 88 - Totti 57 karny i 90+4; Inter - Chievo 2-0 (0-0), Cambiasso 65, Maicon 84; Bologna - Napoli 0-2 (0-2), Mascara 30, Hamsik 45+2 karny; Lazio - Parma 2-0 (1-0), Hernanes 23, Floccari 77; Sampdoria - Lecce 1-2 (0-1), Maccarone 69 - Di Michele 39, Olivera 66, cz.k.: Mannini (S) 72; Cagliari - Brescia 1-1 (1-0), Cossu 21 - Caracciolo 61, cz.k.: Eder (B) 90+1; Bari - Catania 1-1 (1-1), Gazzi 33 - Lopez 44; Palermo - Cesena 2-2 (2-0), Kurtic 5, Pinilla 36 - Parolo 90+2, Giaccherini 90+6, cz.k.: Von Bergen 74, Sammarco 77, Calderoni (wszyscy C) 90+8; Juventus - Genoa 3-2 (0-1), Rossi 50 samob., Matri 63, Toni 83 - Bonucci 7 samob., Flores 57; Fiorentina - Milan 1-2 (0-2), Vargas 80 - Seedorf 8, Pato 41, cz.k.: Ibrahimović (M) 87.

1. Milan 32 68 57-23

2. Napoli 32 65 52-30

3. Inter 32 63 58-35

4. Lazio 32 57 41-29

5. Udinese 32 56 57-34

6. Roma 32 53 49-44

7. Juventus 32 51 50-40

8. Palermo 32 44 47-52