Milik celnie główkował

(FIL)
Holandia. Arkadiusz Milik strzelił bramkę (pierwszą w sezonie) dla Ajaxu Amsterdam w meczu 2. kolejki, wygranym przez jego drużynę u siebie z Willem II Tilburg 3:0.

Polski napastnik, który grał 82 minuty, trafił do siatki głową w 18 minucie po dośrodkowaniu Davy'ego Klaassena (otrzymał piłkę po błędzie defensorów gości). Potem Milik ani razu nie zagroził bramce rywali.

Pozostałe gole uzyskał w drugiej połowie Anwar El-Ghazi, który imponuje skutecznością na początku sezonu (4 bramki z 6 zdobytych przez Ajax w dwóch pierwszych meczach; tydzień wcześniej jego drużyna wygrała na wyjeździe z AZ Alkmaar 3:0). El-Ghazi miał szansę nawet na hat-tricka. Ajax pokonał w lidze Willem II już po raz 36. na 40 rozegranych meczów.