Milik i Krychowiak - wygrane, Skorupski i Glik - remisy

Jerzy Filipiuk
Czterech polskich piłkarzy wystąpiło w zagranicznych drużynach w pierwszych meczach 1/16 finału Ligi Europy. Zwycięstwem swych drużyny cieszyli się dwaj z nich – napastnik Ajaxu Amsterdam Arkadiusz Milik i pomocnik Sevilli Grzegorz Krychowiak.

Ajax pokonał u siebie Legię Warszawa 1:0 właśnie po golu Arkadiusza Milika. W tym sezonie ma on na koncie 18 bramek i 10 asyst (łącznie w ligowych i pucharowych rozgrywkach).

Broniąca trofeum Sevilla wygrała na własnym boisku z Borussią Moenchengladbach 1:0. Krychowiak zaprezentował się z dobrej strony, był jak zwykle waleczny, szukał okazji do zdobycia gola. Zaliczka jego drużyny jest jednak skromna przed rewanżem.

Roma, w Łukaszem Skorupskim w bramce, tylko zremisowała przed własną publicznością z Feyenoordem Rotterdam 1:1. W 55 minucie Polak po strzale Lexa Immersa sparował piłkę na słupek, ale celnie dobił ją Colin Kazim-Richards.

Torino, w którym jak zwykle zagrał obrońca Kamil Glik, zremisowało u siebie z Athletic Bilbao 2:2. Polak tym razem niczym się nie wyróżnił.

Inne wyniki ciekawszych spotkań: Liverpool – Besiktas Stambuł 1:0 (gol Mario Balotellego w 85 minucie z karnego; sędziował Szymon Marciniak), Celtic Glasgow – Inter Mediolan 3:3 (rezerwowym bramkarzem gospodarzy był Łukasz Załuska), Tottenham – Fiorentina 1:1, Villarreal – Salzburg 2:1.