Milik podał, Ajax wygrał

(FIL)
Holandia. Arkadiusz Milik w meczu 16. ko­­lejki, w którym Ajax Ams­ter­dam wygrał na własnym bois­ku z FC Utrecht 3:1 (2:1), zaliczył asystę przy bramce na 2:0.

W 20 minucie Polak zagrał piłkę w kierunku Lucasa Andersena, ten nie zdołał jej przejąć (tylko ją musnął), trafiła ona jednak do Davy’ego Kla­as­se­­na, który strzelił obok bramkarza do siatki. To trzecia asysta Milika w Erdeivi­sie w bieżącym sezonie, a siódma we wszystkich rozgrywkach.

Nasz napastnik tym razem nie oddał strzału, nie poprawił więc swego imponującego dorobku (17 goli w 17 meczach, w tym 8 w 10 spotkaniach ligowych). Starał się wypracować sytuacje kolegom, raz uprzedził go bramkarz. Grał do 85 minuty, gdy zmienił go Richairo Zivković.

W grudniu Ajax zagra jesz­cze dwa mecze: pu­charowy z Vi­tesse Ar­n­hem i ligowy z Excelsiorem Rot­ter­dam. Jest drugi w tabeli, punkt za PSV Eindhoven.