Milik tak jak Ajax - słabo

(FIL)
Holandia i Turcja. Ajax Amsterdam - rywal Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy - przegrał w fatalnym stylu wyjazdowy mecz 20. kolejki ligi holenderskiej z Vitesse 0:1.

Gola zdobył w 85 minucie Uros Djurdjević, który wszedł na boisko kilkadziesiąt sekund wcześniej. Goście zagrali bardzo słabo.

Bezproduktywny był Arkadiusz Milik, którego w 80 minucie zmienił Richard Żivković. Po godzinie gry Polak mógł zaliczyć asystę po dograniu piłki do El Ghaziego, ale strzał tego ostatniego został zablokowany. Także w 60 minucie otrzymał żółtą kartkę. Milik ma na koncie 8 goli, ale ostatni raz w Eredivisie trafił do siatki 6 grudnia. W pięciu kolejnych meczach nie zdobył gola.

Ajax praktycznie stracił już szansę na mistrzostwo. Jest nadal drugi w tabeli, ale ze stratą aż 9 punktów do PSV Eindhoven.
Spotkania Legii z Ajaxem rozegrane zostaną 19 i 26 lutego (pierwszy w Amsterdamie).

W odróżnieniu od Milika, powody do satysfakcji ma Ludovic Obraniak, który strzelił bramkę dla Caykuru Rizespor Kulubu w wyjazdowym meczu 18. kolejki ligi tureckiej z Genclerbirligi (2:0). Pokonał bramkarza w 35 minucie. To jego pierwszy gol w tej lidze.